Дерев'янко: Рада може надати містам, селищам і селам більше фінансової самостійності

 

 

Рада має можливість виправити сьогоднішню критичну ситуацію із надходженнями до місцевих бюджетів.

 

Про це заявив народний депутат, член політичної партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко, коментуючи необхідність ухвалення Радою законопроектів 18991890, які були напередодні перезареєстровані через технічні помилки, повідомляє прес-служба нардепа.

 

За його словами, відповідні документи передбачають, що місцевим громадам — містам, селищам і селам — треба надати більше фінансової самостійності.

 

"Всі говорять про децентралізацію, а в грошах ніякої децентралізації не існує. У нас для уряду є тільки бюджет центральний, обласні, а усі інші мають виживати як можуть. За тією концепцією, яка була запропонована урядом, про такі речі як ремонт доріг і розвиток сіл та селищ можна забути", — заявив він.

 

Дерев'янко наголосив на кількох ключових змінах, які суттєво можуть поліпшити фінансовий стан місцевих громад.

 

По-перше, наголошує він, документи передбачають такий розподіл податку на доходи фізичних осіб, який передбачатиме зарахування 25% вказаного податку до сільських та селищних бюджетів.

 

За чинного розподілу ПДФО, який був встановлений прийнятими змінами до Бюджетного кодексу розподіл такий: 25% — Держбюджету, 15% — обласним бюджетам, 60% — районним бюджетам, сілам та селищам — 0.

 

"Ці законопроекти направлені на реальну децентралізацію фінансів. Чому ми говоримо про децентралізацію? Базовий рівень органів самоврядування — це село, селище та місто районного значення. І сьогодні так сталося, що вони фактично втратили мотивацію, щоб люди платили податки і сплачували зарплату офіційно", — зазначив Дерев'янко.

 

"Тому що основний ключовий — це ПДФО. Сільські голови, селищні та мери розуміли, що це фактично їх доходи. Сьогодні ці гроші в них забрали і у них немає мотиву працювати з підприємцями. Маючи такий мотив і отримуючи ці кошти, вони будуть зацікавлені в тому, щоб ці громади розвивалися. Маючи кошти, вони матимуть більшу самостійність", — додав він.

 

По-друге, законопроектами пропонується розширити джерела формування бюджету розвитку бюджетів місцевого самоврядування за рахунок зарахування до бюджету розвитку єдиного податку, що сплачується платниками єдиного податку І-ІІІ груп відповідно до Податкового кодексу. Решту єдиного податку (від IV групи платників єдиного податку — сільгоспвиробників) передбачається зараховувати до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування.

 

По-третє, документ передбачає, що 50% рентної плати за спеціальне використання деревини, які направляються до обласних бюджетів, будуть направлятися також у місцеві бюджети сіл, селищ та міст. І 100% рентної плати за водойми, за його словами, також будуть надходити у місцеві бюджети за місцем знаходження такого водного об'єкту.

 

По-четверте, каже Дерев'янко, вони передбачають, що капітальні видатки місцевих бюджетів так само можуть бути спрямовані на ремонт і підтримку приміщень органів місцевого самоврядування та інше.

 

По-п'яте, пропонується, щоб до видатків сіл та селищ були віднесені видатки на спорт та культуру. Наразі місцеві бюджети навіть не можуть мати таких видатків за чинним законодавством.

 

По-шосте — дуже важлива позиція — надання субвенцій з бюджету на утримання районних доріг і так само доріг комунальної власності.

 

"Сьогодні це взагалі не прописане ніде і фактично місцеві бюджети мають утримувати дороги тільки з рахунок власних надходжень, а цих власних надходжень буде "нуль", — каже нардеп.  

 

Як раніше повідомлялося, депутати зареєстрували законопроекти,, які дозволять залучити додаткові ресурси до бюджетів територіальних громад та запобігти необґрунтованим бюджетним видаткам.

 

До авторського колективу увійшли член політичної партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко та депутати "Батьківщини" — Юлія Тимошенко, Іван Кириленко, Вадим Івченко та Сергій Євтушок.

 

Законопроект має за мету посилення фінансової самодостатності територіальних громад. Досягти цього пропонується шляхом прийняття ініційованих змін Податкового, Бюджетного, Земельного, Лісового кодексів та низки законів. 


12.02.2015 457 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

933
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14224 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1640
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6257

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

686

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1513

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

701
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1623
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

640
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5973
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13868
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

305
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

599
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

530
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

847 2