Дерев'янко: Рада може надати містам, селищам і селам більше фінансової самостійності

 

 

Рада має можливість виправити сьогоднішню критичну ситуацію із надходженнями до місцевих бюджетів.

 

Про це заявив народний депутат, член політичної партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко, коментуючи необхідність ухвалення Радою законопроектів 18991890, які були напередодні перезареєстровані через технічні помилки, повідомляє прес-служба нардепа.

 

За його словами, відповідні документи передбачають, що місцевим громадам — містам, селищам і селам — треба надати більше фінансової самостійності.

 

"Всі говорять про децентралізацію, а в грошах ніякої децентралізації не існує. У нас для уряду є тільки бюджет центральний, обласні, а усі інші мають виживати як можуть. За тією концепцією, яка була запропонована урядом, про такі речі як ремонт доріг і розвиток сіл та селищ можна забути", — заявив він.

 

Дерев'янко наголосив на кількох ключових змінах, які суттєво можуть поліпшити фінансовий стан місцевих громад.

 

По-перше, наголошує він, документи передбачають такий розподіл податку на доходи фізичних осіб, який передбачатиме зарахування 25% вказаного податку до сільських та селищних бюджетів.

 

За чинного розподілу ПДФО, який був встановлений прийнятими змінами до Бюджетного кодексу розподіл такий: 25% — Держбюджету, 15% — обласним бюджетам, 60% — районним бюджетам, сілам та селищам — 0.

 

"Ці законопроекти направлені на реальну децентралізацію фінансів. Чому ми говоримо про децентралізацію? Базовий рівень органів самоврядування — це село, селище та місто районного значення. І сьогодні так сталося, що вони фактично втратили мотивацію, щоб люди платили податки і сплачували зарплату офіційно", — зазначив Дерев'янко.

 

"Тому що основний ключовий — це ПДФО. Сільські голови, селищні та мери розуміли, що це фактично їх доходи. Сьогодні ці гроші в них забрали і у них немає мотиву працювати з підприємцями. Маючи такий мотив і отримуючи ці кошти, вони будуть зацікавлені в тому, щоб ці громади розвивалися. Маючи кошти, вони матимуть більшу самостійність", — додав він.

 

По-друге, законопроектами пропонується розширити джерела формування бюджету розвитку бюджетів місцевого самоврядування за рахунок зарахування до бюджету розвитку єдиного податку, що сплачується платниками єдиного податку І-ІІІ груп відповідно до Податкового кодексу. Решту єдиного податку (від IV групи платників єдиного податку — сільгоспвиробників) передбачається зараховувати до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування.

 

По-третє, документ передбачає, що 50% рентної плати за спеціальне використання деревини, які направляються до обласних бюджетів, будуть направлятися також у місцеві бюджети сіл, селищ та міст. І 100% рентної плати за водойми, за його словами, також будуть надходити у місцеві бюджети за місцем знаходження такого водного об'єкту.

 

По-четверте, каже Дерев'янко, вони передбачають, що капітальні видатки місцевих бюджетів так само можуть бути спрямовані на ремонт і підтримку приміщень органів місцевого самоврядування та інше.

 

По-п'яте, пропонується, щоб до видатків сіл та селищ були віднесені видатки на спорт та культуру. Наразі місцеві бюджети навіть не можуть мати таких видатків за чинним законодавством.

 

По-шосте — дуже важлива позиція — надання субвенцій з бюджету на утримання районних доріг і так само доріг комунальної власності.

 

"Сьогодні це взагалі не прописане ніде і фактично місцеві бюджети мають утримувати дороги тільки з рахунок власних надходжень, а цих власних надходжень буде "нуль", — каже нардеп.  

 

Як раніше повідомлялося, депутати зареєстрували законопроекти,, які дозволять залучити додаткові ресурси до бюджетів територіальних громад та запобігти необґрунтованим бюджетним видаткам.

 

До авторського колективу увійшли член політичної партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко та депутати "Батьківщини" — Юлія Тимошенко, Іван Кириленко, Вадим Івченко та Сергій Євтушок.

 

Законопроект має за мету посилення фінансової самодостатності територіальних громад. Досягти цього пропонується шляхом прийняття ініційованих змін Податкового, Бюджетного, Земельного, Лісового кодексів та низки законів. 


12.02.2015 470 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

122
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1667
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3122
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1120
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1146
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1181 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

216

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1087

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

909

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

405
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

305
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2471
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1226
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1293
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

537
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15166
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7467
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

313
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

476
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

430
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

367
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

458