Дерев'янко: НАБУ вибірково реагує на заяви про злочини

 

/data/blog/99111/d9299fdaf9f5f2751e727829c44575a1.jpg?1455120106

 

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повинні притягти до відповідальності винних у несвоєчасному внесенні відомостей про корупцію стосовно кіотських коштів до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

Відповідне рішення ухвалив підкомітет з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету з питань запобігання і протидії корупції під керівництвом Юрія Дерев"янка, повідомила прес-служба нардепа.

 

"У нас немає до кінця розуміння, чому така вибірковість стосовно реакції на заяви і повідомлення про злочин. Я так розумію, що всі дії, які почали здійснюватись НАБУ були більше реакцією на так званий крок Уряду щодо розслідування внутрішнього і щодо галасу, що щось відбувається і щось крадуть", — підкреслив Дерев"янко.

 

"Нас дуже дивує, чому ми сьогодні не маємо чіткого виконання закону, а саме внесення в ЄРДР відомостей, які свідчать про злочин, замість того, щоб довільно трактувати це: вносити, не вносити, перевіряти, моніторити, чи здійснювати якісь дії, які взагалі законом не передбачені", — додав депутат.

 

Він підкреслив, що звернувся до НАБУ із заявою стосовно спроби вкрасти кіотські кошти ще 29 грудня 2015 року, однак ці відомості не були внесені в ЄРДР протягом 24 годин, як це передбачено законом. Разом з тим, після відповідних заяв Уряду почалось розслідування. 

 

"Я отримав інформацію про те, як трактують статтю 214 Кримінально-процесуального кодексу НАБУ та спеціальний прокурор. Я вважаю, що це неприпустимо так трактувати норму закону", — сказав Дерев"янко. 

 

"Те, що співробітник НАБУ і спецпрокурор говорять про те, що вони не можуть чи не будуть вносити протягом 24 годин після подання заяви в ЄРДР інформацію, а будуть ще щось погоджувати, перевіряти, такої вимоги закон не ставить. Вони це мають робити негайно", — переконаний депутат.

 

Під час засідання директор департаменту фінансів промисловості Мінфіну Анатолій Данилишин повідомив про те, що близько 100 млн євро "кіотських" коштів, більша частина з яких досі залишається невикористаною, з моменту їх отримання зберігалися в "Укрексімбанку".

 

"На 9 лютого залишок невикористаних коштів (кіотських) становить 2 мільярди 381,6 мільйона гривень, причому залишок у євро становить 32 мільйони євро і залишок у гривні 1 мільярд 448,3 мільйона гривень", — сказав він.

 

"Ми чітко зараз знаємо суми коштів, які Україна може втратити, які є невикористані. Це близько 2 млрд 380 млн гривень коштів. Треба контролювати, як ці кошти можуть бути використані", — підкреслив Дерев"янко. 

 

Він додав, що за діяльністю НАБУ та Антикорупційною прокуратурою повинен здійснюватись депутатський і парламентський контроль.

 

Підкомітет також вирішив запропонувати комітету з питань запобігання і протидії корупції запросити на чергове засідання Комітету в.о. міністра екології та природних ресурсів України Ганну Вронську та заслухати інформацію щодо освоєння коштів, отриманих Україною в рамкам виконання договірних зобов"язань за Кіотським протоколом протягом 2011 — 2015 років.

 

Також підкомітет звернеться до прем'єр-міністра Яценюка з проханням надати належним чином завірені копії матеріалів службового розслідування, проведеного Нацагентством України з питань державної служби щодо посадових та службових осіб Мінекології та природних ресурсів України та ДП "Українські екологічні інвестиції".

 

На засіданні окрім членів підкомітету бути присутні: заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко, заступник начальника управління нагляду у кримінальному провадженні Прокуратури міста Києва Дмитро Власов, керівник юридичного управління Національного антикорупційного бюро України Ігор Ярчак, начальник відділу кліматичної стратегії Мінприроди Михайло Чиженко, заступник директора департаменту фінансів промисловості Анатолій Данилишин.

 

Нагадаємо, Юрій Дерев'янко 29 грудня 2015 року заявив, що "екологічні" кошти, отримані Україною в рамках Кіотського протоколу, продовжують розкрадатися шляхом корупційних схем, про що свідчить цілий ряд фактів.

 

Він вимагав від Національного антикорупційного бюро провести розслідування  стосовно невикористання коштів Кіотського протоколу та бездіяльності урядовців; перевірити можливість неправомірної вигоди через таку злочинну бездіяльності; з'ясувати, чому дозволена передоплата у розмірі 70%; перевірити службовців ДП "Укрекоінвест" та Мінекології, яким чином фірма з ознаками фіктивності отримала 0,5 млрд. гривень.З відповідними зверненнями депутат звернувся також в до Президента, Генпрокуратури та Служби безпеки.

 

Раніше Дерев'янку разом з партією "ВОЛЯ" вдалось зупинити  розкрадання 2,7 млрд грн Кіотських коштів одразу після Революції гідності. Генпрокуратура пред'явила підозру по цій справі партнеру Януковича Юрію Іванющенко.


10.02.2016 520 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2326
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19263
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1724
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1197
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2255
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3845

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

64

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1982

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

679

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1296
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

369
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

893
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24386
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

616
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

605
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

740
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1634
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8033
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

449
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

766
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2031 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

726