Дерев'янко: Місцеве самоврядування у селах залишилось без доходів, тому фінансовою опорою для них має стати район

 

 

Районна влада повинна дбати про свої територіальні громади. Відтак, якщо люди усім селом відмовляються передавати на баланс району освітні заклади чи заклади культури, районна рада має внести зміни до бюджету району та забезпечити фінансування цих об'єктів сповна.

 

Про це заявив народний депутат України, член ради політичної партії ВОЛЯ Юрій Дерев'янко на зустрічі з сільськими та селищними головами Богородчанського району.

 

"Якщо територіальна громада відмовляється передавати на баланс оперативного управління садочки чи клуби, то районна рада повинна прийняти рішення про внесенні змін до бюджету району і забезпечити субвенцією сільську чи селищну раду, яка піде на утримання таких закладів. Це є норма закону, яка обов'язкова для виконання", — наголосив Дерев'янко.

 

Приклад непорозуміння з районною владою — село Старуня Богородчанського району, що досі живе без затвердженого бюджету на 2015 рік. Сільський голова Іван Мосюк пояснює, що бюджетними нововведеннями місцеве самоврядування у селах загнали в глухий кут, бо забрали дохідну частину бюджету сіл. У Старуні ці гроші йшли на фінансування двох клубів і місцевої пожежної команди. Досі самі заробляли до 70 % потрібної суми, а решту коштів надходило з державного бюджету.

 

 "Районна рада всупереч закону прийняла рішення: фінансувати з районного бюджету дошкільні заклади чи будинки культури, які передані в оперативне управління або в оренду. У той час, як за законом передбачено два варіанти розвитку подій — або районний бюджет фінансує такі заклади, або якщо громада відмовляється передавати ці об'єкти на баланс району, то в сільський бюджет повинна надійти субвенція для фінансування цих закладів", — зауважив сільський голова Старуні Іван Мосюк.

 

За словами народного депутата, закон не зобов'язує районну владу діяти саме таким чином, але передбачає цю можливість. Відтак подібних непорозумінь між районом та сільським головами не повинно бути, адже від цього найперше страждають люди.

 

"Не може ніхто із чиновників району зловживати своїми повноваженнями і не ухвалювати відповідні зміни до бюджету, тобто не забезпечити фінансуванням сільські чи селищні ради, якщо ті не передали в оперативне управління дошкільні заклади та об'єкти культури", -  підсумував політик.

 

Загалом сільські голови нарікали на те, що місцеве самоврядування на селі залишилось без грошей та повноважень.  "Виходить, що сільський голова з бухгалтером мають ходити від хати до хати і збирати податок на нерухомість, піти до магазину і просити підприємців, щоби ті продавали більше алкоголю та сигарет, бо акциз піде на розвиток спорту", — нарікав сільський голова Старих Богородчан Ярослав Здарка.

 

Питання фінансування місцевого самоврядування у селах та селищах може вирішитись цього тижня, коли збереться Верховна Рада. Нагадаємо, у Парламенті зареєстровано пакет законопроектів щодо забезпечення фінансової самодостатності органів місцевого самоврядування (законопроекти №1900, 1899, 1898, 1159). Юрій Дерев'янко зазначив, що громади мають мати власні доходи. Це хоча б 25 % з податку доходів фізичних осіб, 50% з рентної плати за вирубу лісів. Також, за його словами, необхідно повернути субвенції на утримання доріг, освітні та медичні субвенції.


04.03.2015 421 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

655
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1721
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1713
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1700
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5658
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8247 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

934

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1631

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2420

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2403
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

588
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2618
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3981
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2243
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

542
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2470
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3474
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26010 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

867
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

1076 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

790
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2515 7