Депутати зірвали сесію Калуської районної ради

На пленарне засідання сесії Калуської районної ради депутатський корпус не з’явився практично у повному складі — прийшли лише голова ради Віктор Гільтайчук, його заступник Михайло Матковський і заступник голови адміністрації, який водночас є депутатом райради Любомир Білоус.

Зазвичай на сесію запрошують народних депутатів України, депутатів обласної ради, голову райдержадміністрації, його заступників, начальників відділів та управлінь райдержадміністрації, керівників підприємств, установ, політичних партій та громадських організацій району, голів ОТГ, сільських голів та представників засобів масової інформації. Проте на цю не запросили нікого, тож практично ніхто і не прийшов, повідомляє Фіртка з посиланням на "Вікна".

На сесії планували розглянути одне питання (щоправда, судячи з усього, лише формально і насправді такого наміру депутати не мали) — про внесення змін до структури виконавчого апарату районної ради. А саме, у проєкті рішення йшлося про збільшення штатної чисельності працівників апарату на одну штатну одиницю — до 13 осіб та утворення третього відділу — організаційного у складі начальника відділу (саме ця посада є новою), до якого також включили радника голови районної ради та водія (зараз ці посади є окремими й не входять до складу двох існуючих відділів).

Проєкт рішення, як зазначено на офіційному сайті районної ради пов’язаний з виконанням постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.09.2019 року про поновлення на посаді начальника організаційного відділу Мельничук Н.І.

Нагадаємо, 21 лютого на пленарному засіданні Калуської районної ради депутати затвердили нову структуру виконавчого апарату районної ради. За цим рішенням, тут скоротили кількість відділів і посад — з 16-ти до 12-ти. Депутати залишили в апараті районної ради два відділи, у кожному з яких є по три посади: начальника відділу і двох головних спеціалістів. Крім того у структурі є три керівні посади: голови ради, його заступника і керуючого справами та ще три посади, а саме радника голови районної ради, головного бухгалтера і водія. Під скорочення потрапили начальник відділу і чотири головні спеціалісти. Це рішення пояснили тим, що апарат ради є невиправдано великими і необхідно виділяти значні кошти на його утримання.

Звільнена у зв’язку зі скороченням посади керівник організаційного відділу Надія Мельничук, як повідомив керуючий справами районної ради Сергій Твардовський, оскаржила своє звільнення у суді. Суд першої інстанції визнав законність рішення районної ради, однак апеляційний суд зобов’язав районну раду поновити працівника на посаді. Проте зараз у апараті ради такої посади не існує, тож виконати рішення суду неможливо.

Питання про зміни до структури апарату ради включать до порядку денного наступної сесії Калуської районної ради, її планують скликати наприкінці жовтня. Однак, зазначив у коментарі «Вікнам» голова райради Віктор Гільтайчук, позиція депутатів районної ради у цьому питанні є однозначною, тож позитивного рішення скоріш за все не буде. До того ж у Калуському районі утворилися вже три об’єднані територіальні громади, в яких проживає близько половини мешканців району, почався процес приєднання сіл до міста. Кожна ОТГ має свою раду, свій бюджет та свої виконавчі органи.

Відтак зменшуються можливості районного бюджету утримувати штат посадовців. Від звільнення чотирьох працівників апарату ради економія районного бюджету у цьому році склала 126 тис. гривень. Проте у травні уряд збільшив посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування, відтак зекономлені на скорочені кошти нагодилися для того, щоб підвищити зарплати працівників, які залишилися в апараті районної ради, тож обішлися без додаткових асигнувань з районного бюджету.


11.10.2019 807
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

745
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2312
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2029
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2045
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6189 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2333 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

204

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1027

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1014

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1275
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

123
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

502
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1963
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26387
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

449
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10368 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7903
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

456
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

304
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

458
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

534
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1469