Депутати зірвали сесію Калуської районної ради

На пленарне засідання сесії Калуської районної ради депутатський корпус не з’явився практично у повному складі — прийшли лише голова ради Віктор Гільтайчук, його заступник Михайло Матковський і заступник голови адміністрації, який водночас є депутатом райради Любомир Білоус.

Зазвичай на сесію запрошують народних депутатів України, депутатів обласної ради, голову райдержадміністрації, його заступників, начальників відділів та управлінь райдержадміністрації, керівників підприємств, установ, політичних партій та громадських організацій району, голів ОТГ, сільських голів та представників засобів масової інформації. Проте на цю не запросили нікого, тож практично ніхто і не прийшов, повідомляє Фіртка з посиланням на "Вікна".

На сесії планували розглянути одне питання (щоправда, судячи з усього, лише формально і насправді такого наміру депутати не мали) — про внесення змін до структури виконавчого апарату районної ради. А саме, у проєкті рішення йшлося про збільшення штатної чисельності працівників апарату на одну штатну одиницю — до 13 осіб та утворення третього відділу — організаційного у складі начальника відділу (саме ця посада є новою), до якого також включили радника голови районної ради та водія (зараз ці посади є окремими й не входять до складу двох існуючих відділів).

Проєкт рішення, як зазначено на офіційному сайті районної ради пов’язаний з виконанням постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.09.2019 року про поновлення на посаді начальника організаційного відділу Мельничук Н.І.

Нагадаємо, 21 лютого на пленарному засіданні Калуської районної ради депутати затвердили нову структуру виконавчого апарату районної ради. За цим рішенням, тут скоротили кількість відділів і посад — з 16-ти до 12-ти. Депутати залишили в апараті районної ради два відділи, у кожному з яких є по три посади: начальника відділу і двох головних спеціалістів. Крім того у структурі є три керівні посади: голови ради, його заступника і керуючого справами та ще три посади, а саме радника голови районної ради, головного бухгалтера і водія. Під скорочення потрапили начальник відділу і чотири головні спеціалісти. Це рішення пояснили тим, що апарат ради є невиправдано великими і необхідно виділяти значні кошти на його утримання.

Звільнена у зв’язку зі скороченням посади керівник організаційного відділу Надія Мельничук, як повідомив керуючий справами районної ради Сергій Твардовський, оскаржила своє звільнення у суді. Суд першої інстанції визнав законність рішення районної ради, однак апеляційний суд зобов’язав районну раду поновити працівника на посаді. Проте зараз у апараті ради такої посади не існує, тож виконати рішення суду неможливо.

Питання про зміни до структури апарату ради включать до порядку денного наступної сесії Калуської районної ради, її планують скликати наприкінці жовтня. Однак, зазначив у коментарі «Вікнам» голова райради Віктор Гільтайчук, позиція депутатів районної ради у цьому питанні є однозначною, тож позитивного рішення скоріш за все не буде. До того ж у Калуському районі утворилися вже три об’єднані територіальні громади, в яких проживає близько половини мешканців району, почався процес приєднання сіл до міста. Кожна ОТГ має свою раду, свій бюджет та свої виконавчі органи.

Відтак зменшуються можливості районного бюджету утримувати штат посадовців. Від звільнення чотирьох працівників апарату ради економія районного бюджету у цьому році склала 126 тис. гривень. Проте у травні уряд збільшив посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування, відтак зекономлені на скорочені кошти нагодилися для того, щоб підвищити зарплати працівників, які залишилися в апараті районної ради, тож обішлися без додаткових асигнувань з районного бюджету.


11.10.2019 896
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

749
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739