Депутати зірвали сесію Калуської районної ради

На пленарне засідання сесії Калуської районної ради депутатський корпус не з’явився практично у повному складі — прийшли лише голова ради Віктор Гільтайчук, його заступник Михайло Матковський і заступник голови адміністрації, який водночас є депутатом райради Любомир Білоус.

Зазвичай на сесію запрошують народних депутатів України, депутатів обласної ради, голову райдержадміністрації, його заступників, начальників відділів та управлінь райдержадміністрації, керівників підприємств, установ, політичних партій та громадських організацій району, голів ОТГ, сільських голів та представників засобів масової інформації. Проте на цю не запросили нікого, тож практично ніхто і не прийшов, повідомляє Фіртка з посиланням на "Вікна".

На сесії планували розглянути одне питання (щоправда, судячи з усього, лише формально і насправді такого наміру депутати не мали) — про внесення змін до структури виконавчого апарату районної ради. А саме, у проєкті рішення йшлося про збільшення штатної чисельності працівників апарату на одну штатну одиницю — до 13 осіб та утворення третього відділу — організаційного у складі начальника відділу (саме ця посада є новою), до якого також включили радника голови районної ради та водія (зараз ці посади є окремими й не входять до складу двох існуючих відділів).

Проєкт рішення, як зазначено на офіційному сайті районної ради пов’язаний з виконанням постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.09.2019 року про поновлення на посаді начальника організаційного відділу Мельничук Н.І.

Нагадаємо, 21 лютого на пленарному засіданні Калуської районної ради депутати затвердили нову структуру виконавчого апарату районної ради. За цим рішенням, тут скоротили кількість відділів і посад — з 16-ти до 12-ти. Депутати залишили в апараті районної ради два відділи, у кожному з яких є по три посади: начальника відділу і двох головних спеціалістів. Крім того у структурі є три керівні посади: голови ради, його заступника і керуючого справами та ще три посади, а саме радника голови районної ради, головного бухгалтера і водія. Під скорочення потрапили начальник відділу і чотири головні спеціалісти. Це рішення пояснили тим, що апарат ради є невиправдано великими і необхідно виділяти значні кошти на його утримання.

Звільнена у зв’язку зі скороченням посади керівник організаційного відділу Надія Мельничук, як повідомив керуючий справами районної ради Сергій Твардовський, оскаржила своє звільнення у суді. Суд першої інстанції визнав законність рішення районної ради, однак апеляційний суд зобов’язав районну раду поновити працівника на посаді. Проте зараз у апараті ради такої посади не існує, тож виконати рішення суду неможливо.

Питання про зміни до структури апарату ради включать до порядку денного наступної сесії Калуської районної ради, її планують скликати наприкінці жовтня. Однак, зазначив у коментарі «Вікнам» голова райради Віктор Гільтайчук, позиція депутатів районної ради у цьому питанні є однозначною, тож позитивного рішення скоріш за все не буде. До того ж у Калуському районі утворилися вже три об’єднані територіальні громади, в яких проживає близько половини мешканців району, почався процес приєднання сіл до міста. Кожна ОТГ має свою раду, свій бюджет та свої виконавчі органи.

Відтак зменшуються можливості районного бюджету утримувати штат посадовців. Від звільнення чотирьох працівників апарату ради економія районного бюджету у цьому році склала 126 тис. гривень. Проте у травні уряд збільшив посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування, відтак зекономлені на скорочені кошти нагодилися для того, щоб підвищити зарплати працівників, які залишилися в апараті районної ради, тож обішлися без додаткових асигнувань з районного бюджету.


11.10.2019 464
Коментарі ()

27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

321
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

1771
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2777 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2677
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

693
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1066

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1959

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4427

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3936 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3054
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1686
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4634 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1672
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1711
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

846