Депутати пропонують карати на п'ять років тюрми за пропаганду символіки військової агресії росії проти України

В парламенті зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо заборони символіки пропаганди військової агресії російської федерації проти України та уточнення окремих питань кримінальної відповідальності за порушення законів та звичаїв війни.

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита», пише Фіртка з посиланням на Верховну Раду.

Проєктом Закону пропонується, зокрема викласти у новій редакції назву статті 4361 Кримінального кодексу України («Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки, символіки підтримки військової агресії російської федерації проти України та пропаганда комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) та рашистського (путінського) тоталітарних режимів»).

За її порушення передбачити кримінальне покарання у вигляді обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої, а уразі вчиненні зазначених вище дій особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації – позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Також автори законопроєкту пропонують внести відповідні зміни до статті 438 Кримінального кодексу України («Порушення законів та звичаїв війни»), якими встановити покарання для осіб, що використовують цивільне населення або гуманітарні колони з біженцями у якості живого щита, у вигляді позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років, а у разі скоєння тих самих діянь поєднаних з умисним вбивством - позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

До речі, на сьогодні парламент в Литві у першому читанні прирівняв георгієвську стрічку та літеру "Z" до нацистських і комуністичних символів, заборонених в країні. Аналогічну постанову готують законодавці в Естонії. У Чехії планують прирівняти літеру Z до нацистської свастики і встановити відповідне кримінальне покарання.

У Німеччині, землі Нижня Саксонія та Баварія попередили про відповідальність за нанесення літери Z на стіни будівель та культових споруд, згідно Конституції ФРН, публічного схвалення російської агресії може бути достатньо, аби притягти порушника до відповідальності.

Швейцарська страхова компанія, яка раніше припинила бізнес із Росією, тимчасово відмовляється від власного логотипа в соцмережах та замінює його на повнішу назву "Цюрих", аби одиноку букву "Z" ніхто не звинуватив у симпатії до рашистів. Щоб не було асоціації з підтримкою рашистської агресії, південнокорейська компанія Samsung вирішила прибрати літеру «Z» із назв своїх складних пристроїв Galaxy Z Fold 3 і Galaxy Z Flip 3.

Нагадаємо, що напередодні в парламенті зареєстрували законопроєкт щодо зміни тексту гімну України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Яка відповідальність чекає за мародерство та скоєння інших злочинів під час воєнного стану

СБУ затримала керівника Миколаївської окружної прокуратури за підозрою у держзраді (ВІДЕО)

Приблизно 18 500 окупантів. Генштаб ЗСУ озвучив втрати військ росії

На Прикарпатті затримали молодика, який обікрав навчальний заклад (ФОТО)

На Прикарпатті чоловік обікрав сусіда по кімнаті у хостелі


05.04.2022 Ігор Марковський 11790 12
Коментарі (12)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1859
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1805
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1805
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5320 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2101 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1467

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

661

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

730

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

919

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

957
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1697
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3623
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10198
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26070
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10127 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7667
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

851
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1354
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

333
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1223
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

817
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1030