Депутати пропонують карати на п'ять років тюрми за пропаганду символіки військової агресії росії проти України

В парламенті зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо заборони символіки пропаганди військової агресії російської федерації проти України та уточнення окремих питань кримінальної відповідальності за порушення законів та звичаїв війни.

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита», пише Фіртка з посиланням на Верховну Раду.

Проєктом Закону пропонується, зокрема викласти у новій редакції назву статті 4361 Кримінального кодексу України («Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки, символіки підтримки військової агресії російської федерації проти України та пропаганда комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) та рашистського (путінського) тоталітарних режимів»).

За її порушення передбачити кримінальне покарання у вигляді обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої, а уразі вчиненні зазначених вище дій особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації – позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Також автори законопроєкту пропонують внести відповідні зміни до статті 438 Кримінального кодексу України («Порушення законів та звичаїв війни»), якими встановити покарання для осіб, що використовують цивільне населення або гуманітарні колони з біженцями у якості живого щита, у вигляді позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років, а у разі скоєння тих самих діянь поєднаних з умисним вбивством - позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

До речі, на сьогодні парламент в Литві у першому читанні прирівняв георгієвську стрічку та літеру "Z" до нацистських і комуністичних символів, заборонених в країні. Аналогічну постанову готують законодавці в Естонії. У Чехії планують прирівняти літеру Z до нацистської свастики і встановити відповідне кримінальне покарання.

У Німеччині, землі Нижня Саксонія та Баварія попередили про відповідальність за нанесення літери Z на стіни будівель та культових споруд, згідно Конституції ФРН, публічного схвалення російської агресії може бути достатньо, аби притягти порушника до відповідальності.

Швейцарська страхова компанія, яка раніше припинила бізнес із Росією, тимчасово відмовляється від власного логотипа в соцмережах та замінює його на повнішу назву "Цюрих", аби одиноку букву "Z" ніхто не звинуватив у симпатії до рашистів. Щоб не було асоціації з підтримкою рашистської агресії, південнокорейська компанія Samsung вирішила прибрати літеру «Z» із назв своїх складних пристроїв Galaxy Z Fold 3 і Galaxy Z Flip 3.

Нагадаємо, що напередодні в парламенті зареєстрували законопроєкт щодо зміни тексту гімну України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Яка відповідальність чекає за мародерство та скоєння інших злочинів під час воєнного стану

СБУ затримала керівника Миколаївської окружної прокуратури за підозрою у держзраді (ВІДЕО)

Приблизно 18 500 окупантів. Генштаб ЗСУ озвучив втрати військ росії

На Прикарпатті затримали молодика, який обікрав навчальний заклад (ФОТО)

На Прикарпатті чоловік обікрав сусіда по кімнаті у хостелі


05.04.2022 Ігор Марковський 12563 12
Коментарі (12)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

285
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2907
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21062
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1973
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1343 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2356

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

687

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2133

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

813

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1401
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

132
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

462
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

993
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

136
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

751
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

733
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

677
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8208
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

812 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

870
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2162 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

814