Депутати пропонують карати на п'ять років тюрми за пропаганду символіки військової агресії росії проти України

В парламенті зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо заборони символіки пропаганди військової агресії російської федерації проти України та уточнення окремих питань кримінальної відповідальності за порушення законів та звичаїв війни.

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита», пише Фіртка з посиланням на Верховну Раду.

Проєктом Закону пропонується, зокрема викласти у новій редакції назву статті 4361 Кримінального кодексу України («Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки, символіки підтримки військової агресії російської федерації проти України та пропаганда комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) та рашистського (путінського) тоталітарних режимів»).

За її порушення передбачити кримінальне покарання у вигляді обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої, а уразі вчиненні зазначених вище дій особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації – позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Також автори законопроєкту пропонують внести відповідні зміни до статті 438 Кримінального кодексу України («Порушення законів та звичаїв війни»), якими встановити покарання для осіб, що використовують цивільне населення або гуманітарні колони з біженцями у якості живого щита, у вигляді позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років, а у разі скоєння тих самих діянь поєднаних з умисним вбивством - позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

До речі, на сьогодні парламент в Литві у першому читанні прирівняв георгієвську стрічку та літеру "Z" до нацистських і комуністичних символів, заборонених в країні. Аналогічну постанову готують законодавці в Естонії. У Чехії планують прирівняти літеру Z до нацистської свастики і встановити відповідне кримінальне покарання.

У Німеччині, землі Нижня Саксонія та Баварія попередили про відповідальність за нанесення літери Z на стіни будівель та культових споруд, згідно Конституції ФРН, публічного схвалення російської агресії може бути достатньо, аби притягти порушника до відповідальності.

Швейцарська страхова компанія, яка раніше припинила бізнес із Росією, тимчасово відмовляється від власного логотипа в соцмережах та замінює його на повнішу назву "Цюрих", аби одиноку букву "Z" ніхто не звинуватив у симпатії до рашистів. Щоб не було асоціації з підтримкою рашистської агресії, південнокорейська компанія Samsung вирішила прибрати літеру «Z» із назв своїх складних пристроїв Galaxy Z Fold 3 і Galaxy Z Flip 3.

Нагадаємо, що напередодні в парламенті зареєстрували законопроєкт щодо зміни тексту гімну України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Яка відповідальність чекає за мародерство та скоєння інших злочинів під час воєнного стану

СБУ затримала керівника Миколаївської окружної прокуратури за підозрою у держзраді (ВІДЕО)

Приблизно 18 500 окупантів. Генштаб ЗСУ озвучив втрати військ росії

На Прикарпатті затримали молодика, який обікрав навчальний заклад (ФОТО)

На Прикарпатті чоловік обікрав сусіда по кімнаті у хостелі


05.04.2022 Ігор Марковський 12283 12
Коментарі (12)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699