Депутати підбираються до ЗМІ

 

Депутати Івано-Франківської обласної ради щороку виділяють кілька мільйонів на утримання комунальних засобів масової інформації. Тому час від часу вони мають право спитати: куди йдуть бюджетні гроші?


І це нормальна практика. Саме тому обласні комунальні ЗМІ — ОТБ «Галичина», газета «Галичина», журнали «Перевал» і «Дзвіночок» періодично звітуються. Інша справа, коли депутатів більше цікавить не використання бюджетних коштів, а посади керівників комунальних ЗМІ…

 

 

Уже майже місяць в Івано-Франківську говорять про те, що об’єднана опозиція в облраді — фракції «Свободи» та «Батьківщини» — має намір «прибрати до рук» обласне телебачення «Галичина» та однойменну газету. Мовляв, на місце Ольги Бабій (директора ОТБ «Галичина») претендує депутат Ярослав Ткачівський («Свобода»), а на місце Петра Парипи (головний редактор газети «Галичина») — Василь Артим із «Батьківщини». З партійного боку ініціатива навіть виглядає логічною, адже Петро Парипа позапартійний, а Ольга Бабій є членом «Нашої України» — партії, яка нині перебуває на маргінесах. Але наскільки питання логічне стосовно того, що ЗМІ десь таки мають бути незалежними?

 

У кулуарах опозиційні депутати озвучують думки легко. А от на диктофон — не хочуть. Отже, скаржаться, що не мають свого «рупора», через який могли б доносити інформацію до виборців. А щоби ЗМІ були лояльніші, їх мають очолити свої люди. Саме за ініціативи таких людей 14 січня в облраді створили робочу групу, яка перевіряє діяльність обласних ЗМІ. Комісію очолив свободівець Сергій Федорців, є там також і Ткачівський, і Артим. А що думає про це керівництво облради?

 

«Оскільки ЗМІ дбають за прозорість депутатів, — прокоментував ситуацію перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький, — то у деяких депутатів виникла думка, щоб таку ж саму прозорість вони продемонструвати щодо своєї діяльності».

 

За словами Левицького, нині депутати знайомляться, спілкуються та аналізують діяльність названих ЗМІ. А поки триває робота тої групи, про результати говорити зарано. Далі робоча група вирішить, яким має бути її висновок.

 

За словами головного редактора газети «Галичина» Петра Парипи, те, що є, важко назвати перевіркою. Каже, він надав ряд документів, які стосуються внутрішньої роботи редакції, щоб засновник мав більш-менш повну інформацію про те, що діється в газеті. Крім того, він дав депутатам проект свого звіту.

 

«Навідалися до редакції два депутати, — розповідає Парипа. — Хотіли зустрітися з колективом, я їм цю можливість надав, вони послухали колектив і пішли».

 

А керівник ОТБ «Галичина» Ольга Бабій говорить, що готова прозвітувати про кожен день телебачення. «Якщо у когось є амбіції, то це його справа, — каже вона. — Я не належу до людей боязких і не відчуваю, що ми перед кимось завинили. До цього треба ставитися спокійно та нормально. А звіт на сесії обласної ради — це нормальне явище».

 

Також Ольга Бабій зауважила, що наразі вона не бачить жодних кроків від депутатів прибрати ЗМІ у свої руки. І додає: усе це так чи інакше буде розглядатися на комісії, яку вона очолює (комісія з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, самоврядування, захисту прав людини, законності та правопорядку — Авт.).

 

Отже, як бачимо, навіть якщо депутати і планують посунути Ольгу Бабій і Петра Парипу, то це буде непросто. Бо Ольга Бабій очолює комісію, без рішення якої досить складно буде проштовхнути кардинальні зміни. А в Петра Парипи є свій козир — колектив, який ще й співзасновник газети. І саме колектив затверджує головного редактора. Звісно, можна спробувати внести зміни до статуту газети, але без погодження з трудовим колективом це також навряд чи вдасться.

 

Чим закінчиться ця історія, ми мали б довідатися на березневій сесії облради. Поки що виглядає на те, що ЗМІ переможуть. А хто хоче власного «рупора», то хай позичить мегафон.


Тетяна Соболик, Репортер


04.03.2013 Тетяна Соболик 1135 6
Коментарі (6)

Чирва 2013.03.04, 15:10
Показова картинка! Нещодавно відбулося судилище податківця-оборотня над колегою-журналістом Русланом Коцабою. На захист свободи слова до судової зали піднялися всі ЗМІ окрім зазначених у статті комунальних. Жодного слова підтримки від них не прозвучало! - Мабудь не було команди... А може була, і конкретна :"МОВЧАТИ!!!"
Іван 2013.03.04, 17:24
Я вас прошу."Судилище" було над Луценком. А в Коцаби була вдала піар-акція, і Строїч йому дуже допоміг, бо придурок. Хтіли б засудити - ніхто б не врятував. Але добре, хай знають, що буває і так.
Я 2013.03.04, 21:04
Міняти Бабій на Ткачівського, а Парипу на Артима - смішно. Це змінити "шило на мило". Жоден з цих чотирьох не вартий очолювати такі ЗМІ. Зрештою, які редактори, такі і ЗМІ. Треба молодших... От подивіться, як працюють Галицький кореспондент, Репортер, 3 студія. Пердуни коло корита не здатні створити щось нове, все по шаблону, рутинно і не цікаво...
Множення на ноль 2013.03.04, 21:59
Я вважаю, що Парипа і Бабій - люди з минулого. Хоча і не найгірші. Але Ткачівсткий і Апим????????!!!!! Це не щиро на мило, це просто множення на ноль. Заміна хоч яких з недоліками особистостей на пігмеїв???? Слів немає, одні матюка з цією "опппозицією". Ганьба!
Пук 2013.03.04, 22:12
ФРАНКІВСЬКУ - ТОРБА! ЗІ ВСЬОГО МІСТА НЕ ЗНАЙТИ ЛЮДЕЙ ДЛЯ ДВОХ - ТРЬОХ ПОСАД?????????????? ПРОТЕ ЗАРАДИ ТОГО, ЩОБИ ОТА ПАНІ З ОРДЕНАМИ КНЯГИНІ ЗАБРАЛАСЬ ПОДАЛІ ДО БАРЛОГУ, МОЖНА Й ТКАЧІВСЬКОГО ПОТЕРПІТИ. А, ДО РЕЧІ, НЕЙМОВІРНА ЗАГАДКА: ЗНАЙДІТЬ ТРИ ВІДМІННОСТІ МІЖ ПАРИПКОЮ І АРТИМОНОМ
БУК 2013.03.06, 07:49
А що ви хотіли? У Львові є четверта влада, хоча б та ж газета "Експрес", що домоглася тепер фактично перезавантаження президентського намісника тв владного Бомонду. В тихому болоті Івано-Франківській області неме ланцюгових псів демократії, тут уражає популярністю придворна журналістика. Назвіть, кого можуть захисти (а може, справді є випадки?) керівники двох "Галичин", коли самі бояться за свою особисту влаштованість упродовж довготермінової праці7.. Пристосувалися та створюють видимість свободи слова. Нема корпоративної спільноти, бо за рулем ОО НСЖУ призначені керманичі з "колишніх"... Вони мовчали, коли приходили за іншими, а тепер імовірно йдуть по них... Але які зміни варто очікувати в болоті?... Хіба бульки...Всі домовляться, бо так звикли, так легше їм... І при чім тут плебс, хто про нього реально дбає?
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

402
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

673
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1192
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2529
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1374
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2031 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

706

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

765

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1668

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1653
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

358
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

466
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18373
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7491
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3666
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1054
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10786
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

303
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

300
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

493
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

456
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

692