Депутати підбираються до ЗМІ

 

Депутати Івано-Франківської обласної ради щороку виділяють кілька мільйонів на утримання комунальних засобів масової інформації. Тому час від часу вони мають право спитати: куди йдуть бюджетні гроші?


І це нормальна практика. Саме тому обласні комунальні ЗМІ — ОТБ «Галичина», газета «Галичина», журнали «Перевал» і «Дзвіночок» періодично звітуються. Інша справа, коли депутатів більше цікавить не використання бюджетних коштів, а посади керівників комунальних ЗМІ…

 

 

Уже майже місяць в Івано-Франківську говорять про те, що об’єднана опозиція в облраді — фракції «Свободи» та «Батьківщини» — має намір «прибрати до рук» обласне телебачення «Галичина» та однойменну газету. Мовляв, на місце Ольги Бабій (директора ОТБ «Галичина») претендує депутат Ярослав Ткачівський («Свобода»), а на місце Петра Парипи (головний редактор газети «Галичина») — Василь Артим із «Батьківщини». З партійного боку ініціатива навіть виглядає логічною, адже Петро Парипа позапартійний, а Ольга Бабій є членом «Нашої України» — партії, яка нині перебуває на маргінесах. Але наскільки питання логічне стосовно того, що ЗМІ десь таки мають бути незалежними?

 

У кулуарах опозиційні депутати озвучують думки легко. А от на диктофон — не хочуть. Отже, скаржаться, що не мають свого «рупора», через який могли б доносити інформацію до виборців. А щоби ЗМІ були лояльніші, їх мають очолити свої люди. Саме за ініціативи таких людей 14 січня в облраді створили робочу групу, яка перевіряє діяльність обласних ЗМІ. Комісію очолив свободівець Сергій Федорців, є там також і Ткачівський, і Артим. А що думає про це керівництво облради?

 

«Оскільки ЗМІ дбають за прозорість депутатів, — прокоментував ситуацію перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький, — то у деяких депутатів виникла думка, щоб таку ж саму прозорість вони продемонструвати щодо своєї діяльності».

 

За словами Левицького, нині депутати знайомляться, спілкуються та аналізують діяльність названих ЗМІ. А поки триває робота тої групи, про результати говорити зарано. Далі робоча група вирішить, яким має бути її висновок.

 

За словами головного редактора газети «Галичина» Петра Парипи, те, що є, важко назвати перевіркою. Каже, він надав ряд документів, які стосуються внутрішньої роботи редакції, щоб засновник мав більш-менш повну інформацію про те, що діється в газеті. Крім того, він дав депутатам проект свого звіту.

 

«Навідалися до редакції два депутати, — розповідає Парипа. — Хотіли зустрітися з колективом, я їм цю можливість надав, вони послухали колектив і пішли».

 

А керівник ОТБ «Галичина» Ольга Бабій говорить, що готова прозвітувати про кожен день телебачення. «Якщо у когось є амбіції, то це його справа, — каже вона. — Я не належу до людей боязких і не відчуваю, що ми перед кимось завинили. До цього треба ставитися спокійно та нормально. А звіт на сесії обласної ради — це нормальне явище».

 

Також Ольга Бабій зауважила, що наразі вона не бачить жодних кроків від депутатів прибрати ЗМІ у свої руки. І додає: усе це так чи інакше буде розглядатися на комісії, яку вона очолює (комісія з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, самоврядування, захисту прав людини, законності та правопорядку — Авт.).

 

Отже, як бачимо, навіть якщо депутати і планують посунути Ольгу Бабій і Петра Парипу, то це буде непросто. Бо Ольга Бабій очолює комісію, без рішення якої досить складно буде проштовхнути кардинальні зміни. А в Петра Парипи є свій козир — колектив, який ще й співзасновник газети. І саме колектив затверджує головного редактора. Звісно, можна спробувати внести зміни до статуту газети, але без погодження з трудовим колективом це також навряд чи вдасться.

 

Чим закінчиться ця історія, ми мали б довідатися на березневій сесії облради. Поки що виглядає на те, що ЗМІ переможуть. А хто хоче власного «рупора», то хай позичить мегафон.


Тетяна Соболик, Репортер


04.03.2013 Тетяна Соболик 1170 6
Коментарі (6)

Чирва 2013.03.04, 15:10
Показова картинка! Нещодавно відбулося судилище податківця-оборотня над колегою-журналістом Русланом Коцабою. На захист свободи слова до судової зали піднялися всі ЗМІ окрім зазначених у статті комунальних. Жодного слова підтримки від них не прозвучало! - Мабудь не було команди... А може була, і конкретна :"МОВЧАТИ!!!"
Іван 2013.03.04, 17:24
Я вас прошу."Судилище" було над Луценком. А в Коцаби була вдала піар-акція, і Строїч йому дуже допоміг, бо придурок. Хтіли б засудити - ніхто б не врятував. Але добре, хай знають, що буває і так.
Я 2013.03.04, 21:04
Міняти Бабій на Ткачівського, а Парипу на Артима - смішно. Це змінити "шило на мило". Жоден з цих чотирьох не вартий очолювати такі ЗМІ. Зрештою, які редактори, такі і ЗМІ. Треба молодших... От подивіться, як працюють Галицький кореспондент, Репортер, 3 студія. Пердуни коло корита не здатні створити щось нове, все по шаблону, рутинно і не цікаво...
Множення на ноль 2013.03.04, 21:59
Я вважаю, що Парипа і Бабій - люди з минулого. Хоча і не найгірші. Але Ткачівсткий і Апим????????!!!!! Це не щиро на мило, це просто множення на ноль. Заміна хоч яких з недоліками особистостей на пігмеїв???? Слів немає, одні матюка з цією "опппозицією". Ганьба!
Пук 2013.03.04, 22:12
ФРАНКІВСЬКУ - ТОРБА! ЗІ ВСЬОГО МІСТА НЕ ЗНАЙТИ ЛЮДЕЙ ДЛЯ ДВОХ - ТРЬОХ ПОСАД?????????????? ПРОТЕ ЗАРАДИ ТОГО, ЩОБИ ОТА ПАНІ З ОРДЕНАМИ КНЯГИНІ ЗАБРАЛАСЬ ПОДАЛІ ДО БАРЛОГУ, МОЖНА Й ТКАЧІВСЬКОГО ПОТЕРПІТИ. А, ДО РЕЧІ, НЕЙМОВІРНА ЗАГАДКА: ЗНАЙДІТЬ ТРИ ВІДМІННОСТІ МІЖ ПАРИПКОЮ І АРТИМОНОМ
БУК 2013.03.06, 07:49
А що ви хотіли? У Львові є четверта влада, хоча б та ж газета "Експрес", що домоглася тепер фактично перезавантаження президентського намісника тв владного Бомонду. В тихому болоті Івано-Франківській області неме ланцюгових псів демократії, тут уражає популярністю придворна журналістика. Назвіть, кого можуть захисти (а може, справді є випадки?) керівники двох "Галичин", коли самі бояться за свою особисту влаштованість упродовж довготермінової праці7.. Пристосувалися та створюють видимість свободи слова. Нема корпоративної спільноти, бо за рулем ОО НСЖУ призначені керманичі з "колишніх"... Вони мовчали, коли приходили за іншими, а тепер імовірно йдуть по них... Але які зміни варто очікувати в болоті?... Хіба бульки...Всі домовляться, бо так звикли, так легше їм... І при чім тут плебс, хто про нього реально дбає?
23.02.2025
Олег Головенський

Самопроголошений «лідер опозиції» Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

322
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1014 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

844
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1661
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2286
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4273 2

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

255

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

488

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

436

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

896
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8015
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

674
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

713
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1129
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

714
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6299
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1786
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

243
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

274
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1605
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

801 1