Депутати Калуської райради виступили «проти» проведення адмінреформи, ініційованої Насаликом, і звернулися до парламенту

 

 

На 6 пленарному засіданні 30 сесії Калуської районної ради, яке проведено 3 лютого, йшла мова про звернення депутатської фракції ВО «Свобода» у Калуській районній раді.

 

Так, у зверненні йдеться про те, що прийняття проекту Закону «Про державно-правовий експеримент з проведення реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади на території Калуського району та міста Калуша Івано-Франківської області»,  (Реєстраційний номер законопроекту – 289), поданий народним депутатом України Ігорем Насаликом, «призведе до суттєвого порушення прав і свобод громадян, жителів сіл та селища Калуського району з наступних підстав», інформують у Калуській РДА.

 

Депутати районної ради звернулися до голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана і Голови Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради Сергія Власенка з проханням утриматись від розгляду даного законопроекту.

 

Варто додати, 5 депутатів із фракції "Українська партія" не підтримали своїх колег.

 

         У зверненні, зокрема, йдеться:

  1. Даний проект закону, а саме ст.11 Проекту, передбачає ліквідацію усіх сільських та селищних рад, як органів місцевого самоврядування, та утворення силовим методом, тобто по-факту, єдиної територіальної громади сіл та селища Калуського району та м. Калуш. При теперішній кількості жителів міста Калуш та Калуського району відповідно біля 68 тис. та 61 тис. осіб, новостворена територіальна громада налічуватиме біля 129 тис. громадян.
  2. Проект передбачає створення у селищі та управ та органів самоорганізації населення з бутафорними функціями на кшталт сприяти, представляти, організовувати участь, організовувати допомогу і т.п.
  3. Пропонований Проектом принцип призначення керівників управ та їхню підзвітність та залежність від вищестоящого органу унеможливлює виконання ними будь яких представницьких функцій.
  4. Функції органу місцевого самоврядування новоствореної територіальної громади повинна здійснювати чомусь міська рада на чолі з міським головою (ст.20 глави 5 Проекту), котрий чомусь має одноособове право призначати на посаду та звільняти керівників структурних підрозділів виконавчих органів новоствореного органу місцевого самоврядування. (п.4 ст.22 Проекту).
  5. Пропонований п.12 законопроекту принцип формування ради новоутвореної територіальної громади з врахуванням рівного представництва від міста та сільських територій забезпечує домінуюче положення громади міста у новоутвореній раді територіальної громади. За таких обставин місто отримає переважне право на прийняття рішень щодо користування усіма ресурсами сільських громад та на прийняття рішень дозвільного характеру стосовно територій сіл (селища) Калуського району.

 

Чинне в Україні законодавство не передбачає об’єднання в одну територіальну громаду жителів сіл, селищ та міст без змін меж населених пунктів, тобто без включення сіл чи селищ в межі міста.

 

Новація даного законопроекту полягає в тому, що Калуська міська рада, не включаючи села Калуського району в межі міста Калуш, тобто не беручи на себе жодних зобов’язань щодо доведення інфраструктури сіл та селища Калуського району до рівня інфраструктури м. Калуш, хоче отримати у своє розпорядження фінансові, земельні, лісові , надра та інші ресурси сіл та селища Калуського району.»

 

На думку депутатів районної ради, «пропонований народним депутатом експеримент грубо порушує права громадян, членів територіальних громад сіл та селища Калуського району, гарантовані Конституцією України, а саме:

  1. Право жителів сіл та селища на місцеве самоврядування, тобто право самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції України та Законів України через відповідні органи місцевого самоврядування – сільські та селищні ради. (ст.140 Конституції України), (ст., ст.2,3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
  2. Право обирати депутатів та голів сільських та селищних рад. (ст.141 Конституції України).
  3. Право самостійно, через відповідні сільські та селищні ради, розпоряджатися рухомим та нерухомим майном, доходами місцевих бюджетів, іншими коштами, землею, природними ресурсами, що є у їх власності. (ст.142, ст.143 Конституції України).
  4. Право громадян, жителів сіл Калуського району, об’єднуватися у спільну громаду кількох сіл на добровільних засадах».


03.02.2015 360 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

826
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5266 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1713
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1729
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2871
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2503

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

433

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1643

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2377

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3113
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

198
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

751
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

935
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

506
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

688
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16167
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3046
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

334
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1164
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1014 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

812