Депутати Калуської райради і Верхнянської громади погодили виділення коштів Калуській ЦРЛ

 

 

На пленарному засіданні чергової сесії Калуської районної ради депутати таки виділили кошти на утримання спільного з містом закладу охорони здоров’я – Калуської ЦРЛ у 2016 році.

 

За словами голови райради Михайла Срібняка, за останній місяць відбулася десь 20 зустрічей. Днями було узгоджено кінцевий варіант суми, яку район передасть у вигляді трансферту місту на утримання Калуської ЦРЛ.

 

Без Верхньої її розмір становить понад 9,3 млн. гривень, що складає 31,9% бюджетних призначень Калущини на охорону здоров’я. Саме така сума прописана в угоді, яку погодили депутати райради, повідомляють “Вікна” з посиланням на радіо ”Шанс”.

 

Крім того, одним із пунктів угоди передбачено, що у разі, якщо Верхнянська сільська рада об’єднаної громади передасть свою частку районній раді на утримання вторинної медичної допомоги (Верхнянська громада має лише первинну ланку – ФАПи й амбулаторії, а її медична субвенція розрахована на забезпечення як первинного, так і вторинного рівня медичної допомоги і становить 6,4 млн. гривень на поточний рік), то у такому разі Калуській ЦРЛ із районного бюджету буде передано 12,1 млн. гривень.

 

Для порівняння: минулого року Калуський район на утримання ЦРЛ передбачив 10,9 млн. гривень, хоча за підрахунками міської влади реально мав би виділити більше. Фактично обсяги фінансового ресурсу для охорони здоров’я на рівні держави цього року не змінилися, а це значить, що, зважаючи на ріст заробітних плат, цін на ліки і продукти харчування, медицині гостро бракуватиме грошей. Тому треба або проводити чергову оптимізацію, тобто скорочувати ліжка і персонал, або забезпечити додаткові вливання у галузь за рахунок власних доходів громад. Але цей ресурс обмежений, зважаючи на те, що, наприклад, саме з власних доходів органи місцевого самоврядування фінансують як місцеві програми, так і з цього року, як, наприклад, Калуш, мають утримувати професійно-технічну освіту, по можливості забезпечувати харчування учнів початкових класів чи пільгові перевезення, яких вимагають люди.

 

Медична арифметика є такою: загальна субвенція на охорону здоров’я для Калуського району становить близько 29 млн. гривень. Приблизно такою є і потреба у коштах райлікарні, що по вул. Каракая. Тож після того, як понад 9 млн. гривень із цієї субвенції забрали для Калуської ЦРЛ, райлікарня опинилася у критичній ситуації. По суті, на захищені видатки – зарплату, енергоносії, ліки для невідкладної допомоги, наркотичні препарати районній лікарні тепер не вистачає понад 9 млн. гривень на рік або близько 750 тис. гривень на місяць.

 

Якщо ще минулого тижня йшлося про те, що немає чим виплачувати січневу зарплату працівникам Калуської ЦРЛ, то тепер у аналогічній ситуації опиняється райлікарня. Втім, депутат Василь Турчин із фракції Української народної партії одразу ж запропонував джерело фінансування закладу з власних доходів, яке принаймні на перші місяці року забезпечить потреби районної лікарні. А саме – виділити їй 1,863 млн. гривень із резервного фонду районного бюджету (який загалом становить 1,963 тис. гривень – надзвичайно велика сума для практично суцільно дотаційного району, для порівняння, розмір резервного фонду у бюджеті Калуша на цей рік визначено у розмірі 200 тис. гривень).

 

За словами депутата, 100 тис. резерву для району цілком вистачить. Пропозицію Василя Турчина допомогти райлікарні за рахунок резервного фонду підтримали фракції «Батьківщина», «Свобода» і «УКРОП». Втім, депутати більшості вийшли з іншою пропозицією – поки що дати лікарні мільйон. Проте, у результаті погодили суму 1,2 млн. гривень. Цих коштів лікарні має вистачити на січень-лютий. 28 січня відбулася сесія і сільської ради Верхнянської об’єднаної громади.

 

Також було прийнято рішення про фінансування вторинної ланки медичної допомоги. А саме: 3,4 млн. гривень своєї медичної субвенції Верхня залишила собі, з них 2,4 млн. гривень на первинну ланку – ФАПи й амбулаторії, які на цей рік забезпечені стовідсотково, та 1 млн. гривень залишається у сільському бюджеті на вторинну ланку, решту медичної субвенції, а саме 3 млн. гривень – вирішено передати районній раді. Сільська рада обумовила, що 2 млн. гривень мають бути спрямовані на Калуську ЦРЛ і 1 млн. гривень – районній лікарні.

 

Варто зауважити, Калуську ЦРЛ додатково фінансують за рахунок власних коштів міського бюджету, районну лікарню – з власних доходів районного, а Верхня, скоріш усього, «вкладеться» у медичну субвенцію, позаяк допомагати медицині з власних доходів при повній забезпеченості «своїх» закладів у громади просто не буде потреби. До слова, з 27 млн. гривень річного бюджету Верхнянської громади (без «соціалки»), 12,7 млн. гривень становить освітня субвенція, 6,4 млн. гривень – медична і 5 млн. гривень – базова дотація. Тобто додаткові можливості бюджету громади, як і можливості району, обмежені.


31.01.2016 444 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2433
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19546
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740