Депутати Калуської райради і Верхнянської громади погодили виділення коштів Калуській ЦРЛ

 

 

На пленарному засіданні чергової сесії Калуської районної ради депутати таки виділили кошти на утримання спільного з містом закладу охорони здоров’я – Калуської ЦРЛ у 2016 році.

 

За словами голови райради Михайла Срібняка, за останній місяць відбулася десь 20 зустрічей. Днями було узгоджено кінцевий варіант суми, яку район передасть у вигляді трансферту місту на утримання Калуської ЦРЛ.

 

Без Верхньої її розмір становить понад 9,3 млн. гривень, що складає 31,9% бюджетних призначень Калущини на охорону здоров’я. Саме така сума прописана в угоді, яку погодили депутати райради, повідомляють “Вікна” з посиланням на радіо ”Шанс”.

 

Крім того, одним із пунктів угоди передбачено, що у разі, якщо Верхнянська сільська рада об’єднаної громади передасть свою частку районній раді на утримання вторинної медичної допомоги (Верхнянська громада має лише первинну ланку – ФАПи й амбулаторії, а її медична субвенція розрахована на забезпечення як первинного, так і вторинного рівня медичної допомоги і становить 6,4 млн. гривень на поточний рік), то у такому разі Калуській ЦРЛ із районного бюджету буде передано 12,1 млн. гривень.

 

Для порівняння: минулого року Калуський район на утримання ЦРЛ передбачив 10,9 млн. гривень, хоча за підрахунками міської влади реально мав би виділити більше. Фактично обсяги фінансового ресурсу для охорони здоров’я на рівні держави цього року не змінилися, а це значить, що, зважаючи на ріст заробітних плат, цін на ліки і продукти харчування, медицині гостро бракуватиме грошей. Тому треба або проводити чергову оптимізацію, тобто скорочувати ліжка і персонал, або забезпечити додаткові вливання у галузь за рахунок власних доходів громад. Але цей ресурс обмежений, зважаючи на те, що, наприклад, саме з власних доходів органи місцевого самоврядування фінансують як місцеві програми, так і з цього року, як, наприклад, Калуш, мають утримувати професійно-технічну освіту, по можливості забезпечувати харчування учнів початкових класів чи пільгові перевезення, яких вимагають люди.

 

Медична арифметика є такою: загальна субвенція на охорону здоров’я для Калуського району становить близько 29 млн. гривень. Приблизно такою є і потреба у коштах райлікарні, що по вул. Каракая. Тож після того, як понад 9 млн. гривень із цієї субвенції забрали для Калуської ЦРЛ, райлікарня опинилася у критичній ситуації. По суті, на захищені видатки – зарплату, енергоносії, ліки для невідкладної допомоги, наркотичні препарати районній лікарні тепер не вистачає понад 9 млн. гривень на рік або близько 750 тис. гривень на місяць.

 

Якщо ще минулого тижня йшлося про те, що немає чим виплачувати січневу зарплату працівникам Калуської ЦРЛ, то тепер у аналогічній ситуації опиняється райлікарня. Втім, депутат Василь Турчин із фракції Української народної партії одразу ж запропонував джерело фінансування закладу з власних доходів, яке принаймні на перші місяці року забезпечить потреби районної лікарні. А саме – виділити їй 1,863 млн. гривень із резервного фонду районного бюджету (який загалом становить 1,963 тис. гривень – надзвичайно велика сума для практично суцільно дотаційного району, для порівняння, розмір резервного фонду у бюджеті Калуша на цей рік визначено у розмірі 200 тис. гривень).

 

За словами депутата, 100 тис. резерву для району цілком вистачить. Пропозицію Василя Турчина допомогти райлікарні за рахунок резервного фонду підтримали фракції «Батьківщина», «Свобода» і «УКРОП». Втім, депутати більшості вийшли з іншою пропозицією – поки що дати лікарні мільйон. Проте, у результаті погодили суму 1,2 млн. гривень. Цих коштів лікарні має вистачити на січень-лютий. 28 січня відбулася сесія і сільської ради Верхнянської об’єднаної громади.

 

Також було прийнято рішення про фінансування вторинної ланки медичної допомоги. А саме: 3,4 млн. гривень своєї медичної субвенції Верхня залишила собі, з них 2,4 млн. гривень на первинну ланку – ФАПи й амбулаторії, які на цей рік забезпечені стовідсотково, та 1 млн. гривень залишається у сільському бюджеті на вторинну ланку, решту медичної субвенції, а саме 3 млн. гривень – вирішено передати районній раді. Сільська рада обумовила, що 2 млн. гривень мають бути спрямовані на Калуську ЦРЛ і 1 млн. гривень – районній лікарні.

 

Варто зауважити, Калуську ЦРЛ додатково фінансують за рахунок власних коштів міського бюджету, районну лікарню – з власних доходів районного, а Верхня, скоріш усього, «вкладеться» у медичну субвенцію, позаяк допомагати медицині з власних доходів при повній забезпеченості «своїх» закладів у громади просто не буде потреби. До слова, з 27 млн. гривень річного бюджету Верхнянської громади (без «соціалки»), 12,7 млн. гривень становить освітня субвенція, 6,4 млн. гривень – медична і 5 млн. гривень – базова дотація. Тобто додаткові можливості бюджету громади, як і можливості району, обмежені.


31.01.2016 430 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

265
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1570 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1827 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2648
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2378 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7615

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

388

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1094

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1166

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1953
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

334
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

712
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

950
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43457
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3154
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

981
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2005
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35204 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

331
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

540
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

682
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1008