Депутат Івано-Франківської облради Хопта "захопив" берег річки Бистриця Надвірнянська

На березі Бистриці поруч із поруйнованою повенями зоною відпочинку у місті Надвірній виріс фешенебельний палац скоробагатьків.

 

За двометровим муром опинилися самовільно захоплені земельні ділянки. Дві руйнівні повені, які пройшли Прикарпаттям у 2008 та 2010 роках, у місті Надвірній чи не найбільшої шкоди завдали території міської зони відпочинку, яка включає в себе два міських озера (пожежні водойми "Нафтохіміка Прикарпаття") та берег річки Бистриці Надвірнянської.

 

Від наслідків стихії міська зона відпочинку не оправилася досі: цього року тут знову проводили роботи з берегоукріплення. Господарським методом із залученням робітників місцевих підприємств для захисту міста від великої води нагорнули сяку-таку дамбу. Але ні спортивних майданчиків, які були колись на березі ріки, ні пристойних місць для пляжу дотепер відновити не спромоглися. Навіть міст, який до повені 2008 року сполучав відпочинкову зону із спортивною базою та трамплінами під горою Городище, все ще стоїть наполовину зруйнований.

 

Зате паралельно до нагорнутої на березі Бистриці Надвірнянської дамби одразу після повені виріс велетенський двометровий кам'яний паркан, який простягся на кількасот метрів вздовж ріки, відділяючи ділянку площею понад три гектари. Як вдалося з'ясувати, за високим муром заховані приватні обійстя місцевих мешканців, серед яких Сергій Стеценко (тепер уже громадянин Канади), його мати Любов Стиценко та депутат Івано-Франківської обласної ради Володимир Хопта.

 

За словами надвірнянців, які мешкають по сусідству з обгородженою територією на березі ріки, цей мур почав швидкими темпами рости догори саме після першої повені, яка, очевидно, дуже сильно налякала власників та орендаторів прибережних земельних ділянок. У той час за парканом на цій території саме велося будівництво фешенебельного палацу.

 

Тепер, коли будова остаточно завершена, над муром видніються тільки верхівки споруд. Для того, щоб повною мірою оцінити весь новозбудований приватний комплекс, треба піднятися високо вгору на іншому березі ріки. Побачене з висоти пташиного лету вражає. Окрім самої будівлі, яка складається з кількох сполучених між собою корпусів, найвищий з яких має три поверхи, привертають увагу два облаштованих на розлогому подвір'ї озерця. Доріжка і місток від садиби ведуть до сауни, яка стоїть посеред однієї із цих штучних водойм, поруч з нею - підводний фонтанчик приємно освіжає повітря. Одна частина обійстя перетворена в тінистий парк, також неподалік муру висаджені молоді, але вже досить високі дерева. Якась водостічна (або каналізаційна) труба під землею минає паркан і виходить назовні з насипу дамби, невідомо які нечистоти зливаються в ріку трохи вище за течією від зони відпочинку.

 

"Дві ділянки на цій території самовільно захоплені й обгороджені, - сказав керівник юридичного відділу Надвірнянської міської ради Ярослав Дем'янчук. - З цього приводу ще з 2008 року справа перебуває в районному суді. Міська рада ставить питання про знесення самочинно збудованих будівель і споруд, а також повернення в комунальну власність земельних ділянок, які самовільно зайняті".

 

Складно спрогнозувати, наскільки успішною для надвірнянської мерії виявиться судова тяжба за захоплені земельні ділянки. Адже більшу частину зайнятих Стеценками та Хоптою земель та ж таки міськрада чомусь дуже радо віддала у власність та оренду цим громадянам. Для того, щоб надати Л. Стеценко для ведення особистого селянського господарства 0,36 га та В. Хопті для сінокосіння 0,15 га землі, у листопаді 2009 року навіть було скликано позачергову сесію, на якій ці "актуальні для соціально-економічного розвитку міста Надвірна" питання розглядалися в авральному порядку.

 

Актуальність для міської господарки полягала в тому, що претендентів на землю зобов'язали зробити внесок у соціально-економічний розвиток міста. Сесія міськради землю громадянам таки виділила, угоду з ними уклала, але чи були домовленості виконані, в юридичному відділі міськради не змогли відповісти. Також Ярослав Дем'янчук не зміг одразу відповісти, чи не суперечить виділення земельних ділянок на березі Бистриці Надвірнянської та спорудження кам'яного муру нормам Водного кодексу, який встановлює охоронні зони річок та прибережні захисні смуги.

 

За його словами, у власників земельних ділянок були погодження від обласного управління водного господарства та меліорації. Чергове слухання справи за позовом Надвірнянської міської ради до Сергія Стеценка, Любові Стиценко та Володимира Хопти мало відбутися у четвер, 14 липня. Однак через відсутність з поважних причин юриста надвірнянської мерії розгляд було перенесено орієнтовно на два тижні.

 

За матеріалами газети Галицький кореспондент


01.08.2011 3421 10
Коментарі (10)

Вітер 2011.08.01, 10:45
Чи це не той Хопта, який хизується разом з Дерев'янком на всіх телеканалах Івано-Франківщини своїм благодійництвом?! Готуються до виборів до ВРУ разом з своїм партійним шефом, який постійно говорить про свою порядність.
Я 2011.08.01, 20:15
Бабло править світом, усі ми йому підтакуємо. Сильнішим може виявитись лиш сучасний фанатик - Робін Гуд з самострілом.
Я 2011.08.01, 20:18
Дамба саме в тому місці також не просто так виросла. І без буджетних (спільних) грошей точно не обійшлось.
oleg 2011.08.01, 21:19
Ну чекайте.... зато разом з Дерев'янком, з барського плеча, не один клас відремонтували, а м'ячів скільки подарували, парт, комп'ютерів, металопластикових вікон скільки вставили.. Шляхта і є шляхта, і земельки має бути достатньо.. ну а як інакше?
Дідо 2011.08.01, 23:26
Люди беріть лопати, граблі та йдіть прибирати мусор з ваших вулиць, та не засерайте собі голови тим у чому не маєте поняття.
Пенсіонер 2011.08.01, 23:32
Добрі справи цих людей,заслуговують похвали.Низький уклін їм.
Спокій 2011.08.02, 00:07
Пенсіонере, вважайте на лоба!
пенсіонер 2011.08.02, 01:50
чоло у мене дай боже.А ти трутню,поцілуй мене у дупу.А буде мало то і панів депутатів.
Сусіди 2011.08.02, 15:36
Дякуємо родині Стеценків, за те що з міського звалища сміття зробили чисте, комфортне, привабливе для життя місце. Сергій Стеценко дуже ввічлива та співчутна людина яка завжди прислухається до проблем сусідів і завжди іде їм на зустріч, достойний син своїх батьків, завдяки їхній родині ми маємо освітлення, опалення і спокій на наших вулицях на яких до цього ходили алкоголікі і наркомани в лози до ріки, тепер наші діти можуть спокійно гуляти біля ріки. Сергій має багато подяк від мера Андрійовича та районного керівництва. З нашим сусідом ми як за кам'яною стіною в хорошому розумінні, Дякуємо йому.
Дмитро 2011.08.03, 17:03
Смішно, коменти то піднаправлені під загарбників...видно самі себе хвалять хулуї заморські, бо людям уже ніде відпочивати у Надвірні біля річки,в все шо вони зробили зарадаи себе і свого покращення а не людей
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

271
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

896
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2053
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1136
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1591 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2774

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

505

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

588

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1504

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1480
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

329
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18233
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1195
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3529
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

896
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10660
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6427
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1068
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

333
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

557
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3178
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

871