Депутат Івано-Франківської міськради Ігор Халаменда відвадав лише одне сесійне засідання із п'ятнадцяти

 

Пропонуємо вашій увазі моніторинговий звіт ОПОРИ на основі даних спостереження за діяльністю місцевої влади Івано-Франківська.

 

Звіт формувався на основі даних про діяльність місцевої влади, зібраних за період від листопада 2010 року до червня 2011 року.

 

Його висновки не є категоричними, але він може служити базою для порівняння, що змінилося в діяльності влади після червня 2011 року.

 

Основний акцент звіту, крім загального опису ради, робився на аналізі відкритості та підзвітності місцевої влади Івано-Франківська, а також активності депутатів. Крім висновків, звіт містить рекомендації щодо впровадження принципів прозорої політики, які місцевій владі було б за доцільне впровадити.

 

Прозорість і відкритість міського голови, виконавчого комітету і міської ради можна назвати лише частковою. Доступ до рішень міської ради, рішень виконавчого комітету і розпоряджень міського голови наявний у повному обсязі на інтернет-сторінках ради і виконкому. Також регулярно оприлюднюється анонс заходів за участю міського голови, дати засідань депутатських комісій і виконавчого комітету. Та це не є свідченням повної відкритості місцевої влади. Підтвердженням служить відсутність норми у нормативній базі місцевої влади, яка б дозволяла громадянам і представникам громадських організацій бути присутніми на засіданнях виконавчого комітету і депутатських комісій.

 

До цього теж додається відсутність у вільному доступі проектів рішень, винесених на розгляд виконавчого комітету, що не дозволяє громадянам впливати на процес прийняття рішень на етапі проекту рішення. Подібна ситуація була і з проектами рішень ради, але напередодні Х сесії проекти рішень вперше були оприлюднені на веб-сторінці ради. Враховуючи, що це відбулось вперше, рано поки що говорити про вільний доступ до проектів рішень ради. Тут радше можна говорити про спробу надати цей доступ.

 

Що стосується прозорості й підзвітності ради, то на даний час це лише декларації, оскільки основний засіб підвищення прозорості, веб-сторінка, не працює належним чином.

 

25 березня 2011 року міською радою було прийнято Положення про веб-сайт Івано-Франківської міської ради, в якому визначено перелік інформації, що повинен бути розміщений на сайті, але станом на 1 червня цей документ було виконано далеко не повністю. Рівень інформативності даного сайту надзвичайно низький, як приклад можна навести надто загальну інформацію про депутатів, крім прізвищ, дати народження, рівня освіти, місця роботи і партійної приналежності більше нічого немає.

 

Таким чином, це позбавляє громадян можливості детальніше ознайомитись зі своїми обранцями і дає можливість депутатам приховати неприємні чи невигідні сторінки біографії. Регламент міської ради крім обов’язкового оприлюднення проектів рішень передбачає також, що не рідше ніж раз на півріччя депутат зобов’язаний інформувати виборців про роботу місцевої влади і раз на рік зобов’язаний звітувати перед виборцями в межах відповідного виборчого округу.

 

Проте ці норми не конкретизовані. У випадку з проектами рішень не встановлено чітких часових рамок, а у випадку зі звітністю депутатів не встановлено конкретних форм і методів звітності чи інформування. Це ставить під сумнів ймовірність виконання даних норм. Розглядаючи питання доступу до документів, слід зробити висновок, що перелік оприлюднених документів місцевої влади на сайтах ради і виконавчого комітету надто вузький, що не дозволяє громадянам вести повноцінний громадський контроль діяльності органів влади.

 

Аналіз діяльності депутатів міськради змушує присвятити окремий абзац члену фракції Партії регіонів Халаменді Ігорю Анатолійовичу, який станом на 10 червня 2011 року відвідав лише одне з 15 пленарних засідань Івано-Франківської міської ради, а також проігнорував усі засідання постійної депутатської комісії з питань промисловості, підприємництва, стратегічного розвитку міста, інвестицій та туризму, членом якої він є.

 

Коломия ВЕБ Портал


25.08.2011 2468 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

606
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2233
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1984
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2011
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6010 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2289 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

150

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

977

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

979

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1224
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

461
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1916
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3816
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26330
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

409
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10326 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7868
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

420
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

500
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1430
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1023