День Святого Валентина: маркетинг у християнській обгортці

До цього свята можна ставитись по-різному, хтось святкує, хтось ігнорує, а дехто відверто зневажає. Але  в період глобалізації та інтернету його важко  не зауважувати.

День св. Валентина - свято кохання і закоханих просто вдерлося  в наш інфопростір, а також і  у життя. 

У більшості переказів та легенд його "винуватцем" називають ранньохристиянського мученика Валентина — єпископа з італійського міста Терні, місто розташоване неподалік Риму, який жив у III столітті.

Згідно з цією версією, святкування Дня закоханих почалося в Римській імперії у 270 році за часів царювання Клавдія II (268-270 рр.). Під час ведення війни Клавдій начебто не хотів, щоб солдати вступали в шлюб, бо вважав, що одруження робить їх слабкими та обтяжує сімейним побутом.

День святого Валентина 14 лютого є неофіційним святом усіх закоханих. Легенда говорить, що Валентин таємно вінчав/одружував римських воїнів, за що був засуджений і ув’язнений.

Цікавим є факт, що в роки існування Валентина ще не існувало чину вінчання.

Але окрім мученицької смерті св. Валентина у цей день відзначалось інше – язичницьке свято.

За гіпотезою французького історика Луї-Себастьяна Тіллемона (17 ст.) у Римській імперії цього дня святкували Луперкалії „Lupercalia” (від лат. lupo – вовчиця).

Святкування розпочинались біля підніжжя Палатинського пагорбу, де за легендою вовчиця вигодувала засновників Риму – Ромула і Рему.

Тут звершувались жертвоприношення. Два оголених молодики вбивали козу, після чого з її шкіри нарізувались тоненькі паски, які називались – „фебруа” (звідти і назва зимового місяця february – лютий).

Далі хлопці голяком бігали містом і шмагали дівчат ремінцями із сирої козячої шкіри.

Жінки ж підставляли оголені плечі та груди, вважаючи, що удари зроблять їх коханими та жаданими, а згодом подарують їм легкі пологи та багате потомство.

З точки зору християнської  моралі це було свято вільних статевих  стосунків, і тому у 494 р. папа Гелласій I  намагається заборонити Луперкалії.

Традиція святкування Дня Валентина як «свята закоханих» закріпилась під впливом англійської літератури XVII ст.

В сьогоднішньому вигляді свято має зовсім інший характер, але по своїй суті трішки нагадує язичницький варіант з вільним коханням, прикрашене християнською легендою.

У XX ст. маркетологи та масова культура, власне, поєднала пам'ять християнського святого з язичницькими мотивами, які були поширені раніше, а згодом перетворила це ще і на комерцію, спонукаючи купувати подарунки.

Існує версія, що одна з американських шоколадних фабрик, яка переживала не найкращі часи почала виготовляти шоколадні сердечка до дня Валентина і цей маркетинговий хід врятував її від банкрутства.

За даними Національної асоціації кондитерів  92% американців святкують День Святого Валентина з шоколадом і цукерками.

Згідно зі статистичними даними Міжнародного республіканського інституту, на які посилається торгівельна група, це свято становить близько 4 мільярдів доларів продажів.

За даними платформи з доставлення Instacart, шоколадні цукерки є найімовірнішим товаром, який можна купити у День Святого Валентина.

Виробники солодощів акцентують особливу увагу на виробництві високоякісних подарункових коробок шоколаду. Марк Уейкфілд, старший віцепрезидент із маркетингу Ferrero сказав, що вони зазвичай готуються до Дня Святого Валентина за 15 місяців наперед.

Упакування є одним із факторів, які допомогли Ferrero збільшити свою частку ринку до Дня святого Валентина. Зі слів Уейкфілда бренди преміального шоколаду компанії — Ferrero Rocher і Fannie May — продали шоколадних цукерок на суму 57 мільйонів доларів під час Дня святого Валентина 2022 року. Це становить 17% зростання порівняно з показниками 2021 року.

Ferrero проводить багато досліджень щодо того, що споживачі шукають у День Святого Валентина.

Частина цього ґрунтується на емоціях, які споживачі сподіваються передати своїми солодощами до Дня святого Валентина.

Але, він також базується на типах цукерок, які шукають споживачі.

Отож, це свято  попкультури загорнуте у християнську обгортку.

Святкувати чи ні -  це особиста справа кожного.

Можливо цей день допомагає сором’язливим людям впевненіше заявити про свої почуття.

Але здоровий глузд говорить, що не потрібно чекати одного дня в році, щоб сказати про свої почуття коханій людині, для цього ми маємо 24 години та 365 днів у році.


01.02.2024 Роман Тадра 836
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

706
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2278
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2004
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2027
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6097 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2312 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

185

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1001

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

997

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1256
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

90
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

479
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1943
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26370
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

430
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10344 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7888
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

437
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

283
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

445
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

516
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1450