День Святого Валентина і Covid-19: чи змінив Zoom побачення назавжди

Коли минулого березня в Британії почав діяти перший локдаун, Христина зрозуміла, що побачення доведеться поставити на паузу. І, як багато інших, почала крутити романи онлайн. Згодом вона звикла і навіть в певному сенсі вподобала такий формат. Але чи замінить "романтична дистанційка" побачення в реалі?

Про це пише Фіртка з посиланням на BBC NEWS Україна.

"Карантин значною мірою позбавив мене можливості ходити на побачення, - каже Христина, 43-річна помічниця по господарству з Південної Африки, яка працює в Лондоні.

Я й зараз не проти сходити в бар і випити з друзями. Але й нові знайомства не пропускаю. Zoom багато що спрощує, згладжує незручні моменти, економить час і гроші. Та й похмілля менше вранці".


"Повільне кохання"

Опитування свідчать, що люди часто відкладають перше побачення, навіть якщо карантин не заважає

Останні двадцять років мільйони людей по всьому світу знайомляться і зустрічаються онлайн, але пандемія обмежила зустрічі й поїздки.

У 2020 році аудиторія платформ для знайомств різко зросла, наприклад, кількість завантажень сервісу Hinge збільшилось на 82%.

Крім того, за даними консалтингової компанії We Are Social, люди витрачають більше грошей на додатки для знайомств. А Tinder минулого року випередив TikTok і Netflix за прибутками від покупок у програмі.

Однак опитування виявили ще одну зміну.

Навіть коли є можливість зустрітися особисто - хоч і з дотриманням соціальної дистанції - люди частіше відкладають перше побачення, а натомість продовжують дистанційний флірт і залицяння з потенційними партнерами.

Ця тенденція, за словами експертів, виникла через зростання популярності Zoom і отримала назву Zoomancing.

"В нас забрали старі звичні способи знайомства, але бажання людей зустрічатись і спілкуватись не зменшилось", - розповіла ВВС Гейлі Квінн, експертка у сфері знайомств з компанії TedX.

"При цьому пандемія посилила тенденцію Zoomancing на побаченнях, коли люди хочуть більше дізнатися один про одного, перш ніж погоджуватись на особисту зустріч".

На відеопобаченнях люди спілкуються більш змістовно, каже експертка Гелен Фішер

Експертка з побачень вважає, що "замороження" соціального життя дало людям можливість більше замислитись про те, як вони будують стосунки.

Гелен Фішер, антрополог-біолог та головний науковий консультант Match.com, вважає, що це посилює тенденцію, яку вона називає "повільним коханням".

"Багато років я опитувала самотніх людей у США. До пандемії лише 6% з них спілкувалися в чатах. А зараз цей показник становить 20%", - каже вона.

"Люди проводять набагато більше часу вдома, ведуть більш змістовні бесіди. Поводяться з партнером чесно, відкрито й щиро".

Христина, наприклад, каже, що локдаун підштовхнув її до більш відкритого спілкування.

"Тепер, перш ніж навіть обговорювати зустріч, ми маємо краще взнати одне одного", - каже вона.


Культурний зсув

Не дивно, що під час пандемії деякі сервіси знайомств почали активніше пропонувати функції відеодзвінків.

Популярний серед ЛГБТ-спільноти Grindr надавав користувачам лімітований безкоштовний доступ до преміум версії відеочата та святкував важливі дати, такі, приміром, як Pride Month.

"Ми, безумовно, помітили культурне зрушення у користуванні платформою під час пандемії", - пояснив BBC Алекс Блек, головний маркетолог Grindr.

"Близько 48% наших користувачів сказали, що віртуально спілкувались з кимось, зокрема за допомогою фото і відео. Тобто, якщо немає можливості зустрітися, то люди знаходять інші способи зв'язку".

Співзасновник Filter Off Зак Шлаєн спирався на власний досвід знайомств

Співзасновник Filter Off Зак Шлаєн минулого року створив платформу на основі відеочату, спираючись на власний досвід знайомств.

Він каже, що ще до пандемії просив потенційних партнерів зустрітись через відеозв'язок, перш ніж зробити це особисто.

"Я ходив на побачення й іноді швидко розумів, що або між нами немає хімії, або хтось комусь не подобається", - каже він.

"Тому, щоб прозондувати ґрунт, я просив спочатку поспілкуватись через відеозв'язок. І майже завжди отримував відмову. Але я знав, що мають бути й інші люди, з якими ми знайдемо спільну мову. Пандемія змінила сприйняття, і відеочат почали сприймати краще".

Експерти вважають, що після повернення до нормального життя перші побачення будуть менш поверхневі

Дані опитувань свідчать, що навіть коли пандемія закінчиться, "люди не відмовляться від відеодзвінків", каже Гейлі Квінн.

За словами представника Tinder, понад 65% клієнтів, які спробували функцію відеочату з моменту її глобального запуску в жовтні, повернуться до неї знову.

Цей ресурс, за словами Гелен Фішер, став інструментом перевірки, який, на її думку, не зникне, коли відновиться нормальне життя.

"Гадаю, перших невдалих побачень поменшає, тому що люди зможуть ставити фільтри, перш ніж зустрітися особисто. Водночас на першому побаченні люди спілкуватимуться на глибшому рівні".

Однак навіть віртуальні побачення можуть бути непростими. Христина каже, що деякі з її самотніх друзів, що працюють в режимі регулярних конференц-дзвінків, не хочуть переносити їх в особисте життя.

"Деякі працюють в Zoom цілий день, і коли ще й побачення в режимі відеозв'язку - для них це вже занадто", - каже вона.

Як і з традиційними побаченнями, успіх віртуальних зустрічей теж не гарантований.

Христина каже, що поки не знайшла свою половинку в чаті.

Але День святого Валентина на карантині її не лякає - вона проведе його з сусідами.

"Я приготую страви з морепродуктів, і ми відсвяткуємо те, що, попри пандемію, у нас все добре. Зараз це найважливіше".


Читайте також:

День Святого Валентина: історія та ТОП-5 цікавих фактів про свято


14.02.2021 801
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1363
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1042
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2060
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3545
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1335
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1320

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1671

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

487

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1129

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1294
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

348
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24248
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

496
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

400
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

607
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1500
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

3281
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

587
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1493 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

607
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

522