День святого Миколая 2015: як правильно відзначити

 

/data/blog/94851/b97c29553098ba5e883a15bcb0705e6c.jpg

 

В ніч з 18 на 19 грудня дітям під подушку або в черевички, виставлені біля порогу, або шкарпеточки, повішені біля каміна, кладуть подарунки. Вважається, що їх отримують тільки слухняні діти, а неслухняним різки.

 

Церква канонізувала Миколая, і в наш час в багатьох будинках моляться цьому святому в горі і радості, а малюки щороку в день Миколи Чудотворця чекають від нього подарунків.

 

Легенда про святого Миколая

Сама легенда про святого Миколая пронизана добротою, безкорисливістю, великодушністю – тими якостями, яких дуже не вистачає в наш прагматичний час.

 

Як випливає із переказів Миколай жив в заможній, благополучній сім'ї, але співчуття до інших людей, залишав собі тільки необхідне, а решта роздавав убогим і знедоленим. Микола не шукав слави і визнання, свої добрі вчинки він робив вночі, прикрившись темним плащем з капюшоном.

 

Поки хтось одного разу вночі не вистежив Миколая. У знак визнання, довіри і любові городяни обрали Миколу єпископом. Потім церква канонізувала Миколая в ранг святого. Так з'явилася традиція відзначати День святого Миколая.

 

За переказами щороку в ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається на землю і приносить дітям подарунки. Щоб отримати подарунок від святого Миколая, потрібно написати йому листа і виставити в заповітну ніч черевик на поріг або підвісити біля входу носок, куди Миколай покладе подарунок.

 

Кажуть, святий Миколай приходить не один, а зі свитою. Його зазвичай супроводжують двоє ангелів і двоє риса. Ангели нашіптує про добрі вчинки дитини, чорти вказують йому на погані вчинки. Вважається, що подарунки отримують тільки слухняні діти.

 

Вчіться творити чудеса

Не забувайте, що називається, закони жанру все-таки не зайве: лист, томливе очікування, шкарпетки і черевики біля порога і засипання в переддень приємного неясного звершення... А вранці – бігом, назустріч диву. Звичайно, дуже важливо, щоб подарунок був не будь-яким, всяким, а довгоочікуваним.

 

Очікування дива

Хоча переказ свідчить, що святий Миколай обдаровує подарунками тільки слухняних дітей, це свято ні в кого не забирає надію.

 

У неслухняних дітей завжди є шанс виправитися до цього дня і намагатися вести себе добре. Адже суть не в тому, щоб бути ідеальним, а щоб прагнути бути таким. Саме прагнення завжди похвально і не може бути не оцінено святим Миколаєм. І, як показує життя, діти в очікуванні цього свята готові бути хорошими. Тому в цей день завжди перемагає добро: ніхто не залишається без подарунків.

 

Лист із побажаннями

Казка з листами або гра з листами – обов'язкова. Навіть у тих випадках, коли дитина дорослий і абсолютно точно усвідомлює, кому пише цей лист.

 

Довгоочікуваний сюрприз адже не відбудеться, якщо ви не дізнаєтеся, чого зараз хоче ваша дитина більше всього.

 

Тільки направте його думки на незвичайні подарунки, над якими варто задуматися, щоб відкопати з глибини душі свої бажання.

 

Зовсім не казково і не чарівно, якщо дитина попросить новий комп'ютер або мобільний. Для такого роду подарунків є інші свята і будні. Адже це не цілком і подарунок, швидше - необхідність. Не змішуйте ці поняття.

 

Нехай у листі буде декілька бажань, щоб залишилося загадкою, яке з них буде виконано прямо в цю ніч. І, звичайно, нехай діти пишуть листи ручкою, фломастерами, олівцями, фарбами. Нехай вони підійдуть до оформлення листа творчо, створять маленький шедевр.

 

Тільки веселіше

День святого Миколая завжди святкувався весело і готувалися до нього заздалегідь. Шукали Не лише подарунки, запрошували в гості сімейні пари з дітьми і накривали стіл, але навіть замовляли музикантів, щоб вони грали, як зараз кажуть, "вживу". До вечора, в очікуванні головного нічного гостя – Святого Миколая запалювали свічки і читали молитви.

 

У традиціях цього свята організувати саме солодкий стіл. І особлива фішка – печиво у вигляді зірочок, які називають миколайчиками. Підійдуть і інші солодощі у формі зірочок, а ще солодощі, які за формою будуть нагадувати місяць. Ці символи небесних світил підкреслять, що Микола в цей день спускається до нас з небес.

 

Щоб свято пройшло весело, звичайно, потрібно організувати дітей і провести з ними багато-багато різних конкурсів, ігор. Причому, краще віддавати перевагу не складним, інтелектуальних ігор, а веселим і рухливим. Типовими для миколаївського веселощів вважаються конкурси на знання загадок, прикмет, прислів'їв, приказок і скоромовок.

 

У день святого Миколая традиційно використовують в якості призів за перемоги в конкурсах і іграх солодощі. І в цьому теж є свій виховний ефект. Ця традиція солодких призів навчить дитину цінувати прості радості і радіти малому, що насправді, дуже важливо в житті.

 

Черевичок за поріг

І ось веселощі стихло, всі лягли спати, а на порозі в очікуванні подарунків застигли черевики і шкарпетки. На виконання дитячих бажань там з'являться до ранку довгоочікувана іграшка, лялька (розмір черевиків і шкарпеток, природно, має враховувати розмір подарунка), настільна гра, книга, набір дитячої косметики, машинка, конструктор робот-трансфомер.

 

Але нічого не заважає, щоб, крім появи подарунків в черевиках і шкарпетках, з'явилося і щось зовсім несподіване, щоб якісь сюрпризи виникли просто в дитячій кімнаті. Квітка, прикрасив інтер'єр, декоративний фонтан, химерний камінь, який приносить удачу.

 

ukr.media


19.12.2015 2319 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

310
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1393
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1056
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2076
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3563
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1348

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1698

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

505

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1141

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1311
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

426
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24258
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

504
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

452
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

626
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1512
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

679
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5235
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

605
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1547 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

618
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

529