ДЕНЬ СОБОРНОСТІ КЛОУНІВ

У представників влади, політичних партій та громадських організацій є традиція відслідковувати всі більш-менш актуальні свята і річниці, а відтак проводити веселі театралізовані флеш-моби. Останні полягають у прогулянках містом з прапорами нашої Неньки («для годиться» і, якщо ніхто не забуде) та, звісно, рекламними полотнищами своєї організації.

 

Коли свято значиме і «об’єднуюче», то одержуємо барвистий салат із кольорових тканин. На такі акції гарно приводити дітей. Можна неквапом прогулятися містом і відвідати певний монумент, установу, місце, де, за заздалегідь «продуманим» сценарієм представники влади, політичних партій та громадських організацій виголошують промови, покладають квіти, перерізають стрічки.

 

Ще, обов’язково має бути священик (в ідеалі, кілька і різних конфесій). Вочевидь, вже є певні усталені складові таких заходів і це один з них. Звісно, я тільки «за», коли люди стають учасниками спільної молитви, і чим більше тим краще. Але часом, мимоволі, хвилюєшся за їхню одіж, бо, буває, так натхненно хрестяться перед об’єктивами камер, що, здається, можуть сорочки на грудях порвати. І присутність священиків на деяких заходах, справді, є цинізмом.

 

Окрема історія з пресою. Власне, заради неї все й робиться. Часом аж дивно буває. От маємо віче, мітинг, демонстрацію і народу сила-силенна. А всі такі щирі і добрі, що аж розчулює від думки, у якій прекрасній країні живеш. Виступають всі по-черзі. Ведучий має список з вірно написаними іменами і регаліями. Кожен з виступаючих має свій текст, як на шкільних ранках. Хіба часом біда, як хтось, окрім планового тексту починає додавати щось від себе. Тоді все виглядає недоладно і безглуздо, а окрім того затягується час, що якраз найбільше непокоїть пресу.

 

Власне, такі заходи нагадують якісь сектантські збори. Волею долі скупчилися в одному місці представники влади, політичних партій та громадських організацій, сказали вітальне чи поминальне слово і, як вітром здуло. Кожен виконав свою функцію – одні попатякали, інші зафіксували і вже за годину свідченням нещодавніх подій можуть бути хіба повітряні кульки, якщо це відкриття чогось, або утоптаний сніг, якщо акція відбувалась взимку і надворі. А вже у вечірніх випусках дивіться і слухайте репортажі з такої-то поважної події. На сайтах інформація з’явиться ще швидше.

 

І от знову маємо веселе свято – День Соборності України. Знову будуть гарні сюжети з «толковими» коментарями і барвистим відеорядом. Звісно, дітей ніхто не запросить, хоча клоунів буде доволі. Але чия це соборність, – хочеться запитати, – і кого вона об’єднує? Тут мова якраз про саме відзначення. Невже під гаслом такої великої ідеї об’єднуються самі лише клоуни? А де діти, – хочеться запитати, – де діти?


20.01.2011 Василь Карп'юк 1947 8
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3221
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1352
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1462
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2582
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2309
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2243

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

206

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1442

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2195

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2941
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

490
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

626
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

635
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

479
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15927
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2833
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1105
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26583 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

960
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

819 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

626