Дефолт очікують в березні

 

Подивившись на те, як S&P розважається з рейтингами провідних європейських держав, в Fitch вирішили не відставати. Правда, "локомотиви" ЄС агентство чіпати не стало, але зате підтримало впевненість колег у тому, що найближчим часом Грецію чекає неминучий дефолт. Вона не зуміє погасити заборгованість в розмірі близько € 14400000000, які належить виплатити 20 березня, припустив керуючий директор підрозділу Fitch з суверенних рейтингів та наднаціональним Європи, Близького Сходу і Африки Едвард Паркер у вівторок на конференції в Стокгольмі.

 

Він також зазначив, що угоду Греції з приватними інвесторами про списання частини боргу Fitch визнає дефолтом, незалежно від того, яким чином це спробують подати зацікавлені сторони.

 

Нагадаємо, наприкінці жовтня 2011 агентство вказало на те, що рейтинги Греції залишаться низькими, незважаючи на домовленість про добровільне списання приватним сектором половини держборгу країни, що передбачено планом порятунку, погодженому лідерами ЄС. Тим часом все більша кількість експертів висловлює сумнів у тому, що навіть списання 50% заборгованості допоможе Афінам утриматися на плаву.

 

Цього все одно недостатньо для вирішення грецьких проблем: держборг як і раніше залишиться на високому рівні, а слабке зростання економіки не дозволить його скоротити. У свою чергу, жорсткі заходи зі скорочення бюджетних витрат будуть перешкоджати економічному підйому, і надалі готовність Афін виконувати нав'язану кредиторами програму порятунку може піти на спад. До того ж, рятувальна операція може одночасно поховати грецькі банки, які мають на руках великий обсяг держоблігацій і понесуть втрати в результаті списання половини боргу.

 

Втім, дефолту Греції чекають так давно, що в який би час він ні трапився, ринки вже навряд чи цим здивуєш. Греція - неспроможний боржник, вона неплатоспроможна, і найсумнішої події, ймовірність якої обговорюється вже щонайменше півроку, все одно не уникнути, пояснив представник Fitch. Найгіршим варіантом у такій ситуації стане некерований дефолт, але сам Паркер у реалізації такого негативного сценарію сумнівається. Грецька і європейська влада докладе максимум зусиль до того, щоб хоча б проконтролювати цей процес, якщо вже зупинити його не виходить.

 

Проте варто відзначити, що Греція - не перша держава, якій цього тижня дісталося від Fitch. Напередодні агентство переглянуло прогноз по рейтингах зобов'язань Російської Федерації в іноземній і національній валютах з "позитивного" на "стабільного". Як повідомляє агентство, рейтинги РФ підтверджені на рівні ВВВ. Агентство також підтвердило рейтинг короткострокових зобов'язань Росії на рівні F3 і стелю на рівні ВВВ+.

 

На тлі наростаючих європейських проблем подібне рішення виглядає цілком закономірним. Як би не намагалися російська влада в черговий раз представити країну як потенційну тиху гавані в морі бурхливої глобальної кризи, всім зрозуміло, що Росія від світової економіки залежить як ніхто інший. А вже проблеми Європи, яка є основним споживачем російських сировинних ресурсів, на РФ відіб'ються в першу чергу.

 

Та й ситуація всередині країни, що склалася напередодні Нового року, не вселяє аналітикам рейтингових агентств оптимізму. "Недавні події висунули на перший план недоліки і ризики, пов'язані з існуючою в Росії політичною моделлю", - пояснюють в Fitch. І хоча агентство як і раніше вважає Володимира Путіна фаворитом президентських виборів 2012 р., експертів бентежить відсутність ясності в питанні про те, як влада має намір реагувати на широкомасштабні протести, викликані підсумками парламентських виборів, і на інші зміни в політичній обстановці. У довгостроковій перспективі це має привести до підвищення якості управління, однак у короткостроковій перспективі акції протесту лише посилюють невизначеність, відзначає Fitch.

 

"Політичні ризики в Росії виросли, а економічна ситуація в світі погіршилася з моменту, коли ми останній раз підтверджували рейтинг Росії у вересні 2011 року. Імовірність підвищення рейтингу поступово сходить нанівець, і "стабільний" прогноз краще відображає поточну ситуацію", - резюмував експерт Fitch по суверенних рейтингах Чарльз Севіль.Джерело: utro.ru

 

До чого прведе дефолт Греції (з попередніх публікацій Фіртки):

За яким сценарієм може розвиватися майбутній Європейський фінансовий крах?

 

 

 


18.01.2012 899 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1134
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1516
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1474
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4423 34
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1793 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1122

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

349

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

471

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

583

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

857
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

9827
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

574
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

651
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7301
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

601
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

864
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

1450
08.04.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18972
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

517
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

685
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

659
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

857