Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Сезон відпусток у самому розпалі, а деякі ще не визначилися, де проведуть літо-2019. Альтернативою пляжному відпочинку є відпустка в горах. В Україні є Карпати, а отже вже завтра можна зібрати необхідні речі і вирушити в лоно природи.

Ми розповімо, куди поїхати в Карпатах у 2019 році, де кращий сервіс за відносно невеликі гроші та, як заощадити на відпустці в Україні, пише Народна Правда.


Буковель

Перший гірський курорт, який згадують туристи, якщо збираються на відпочинок у Карпати. Тут дійсно можна однаково добре відпочивати і взимку, і влітку. Для любителів пляжного відпочинку – найбільше в Україні штучне “Озеро молодості” з чистісінькою водою. А поруч – центр відпочинку і SPA “VODA club” з великим басейном і декількома зонами для відпочинку.

Чим зайнятися. Пропонують заняття дайвінгом, вейкбордингом, рафтингом, покататися на велосипедах, гідроциклах і квадроциклах, водних лижах, катамаранах, канатній тарзанці, гойдалках-перешкодах на шестиметровій висоті. Гості можуть відвідати розважальний центр “Бука”, мотузковий alpine park. У “Буковелі” найдовший троллей в Європі з трьома трасами довжиною більше ніж кілометр.

Що подивитися. Тим, хто не сидить на місці і хоче дізнатися більше про визначні пам’ятки Карпат, запропонують цікаві екскурсії, наприклад, по замках Ужгорода, до водоспадів Пробій, Шешорський Гук.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів
“ОЗЕРО МОЛОДОСТІ” В БУКОВЕЛІ – НАЙБІЛЬШЕ ШТУЧНЕ ОЗЕРО В УКРАЇНІ

Де зупинитися. Готелі Буковеля знаходяться в с. Поляниця. Щоб заощадити, можна зупинитися у приватних міні-готелях.

Ціни. Вартість проживання в липні у готелі 3* “Шелтер” – 6500 грн за двох на 7 днів без сніданків та 8700 грн із сніданками. У «Bukovel Residence Chalet» можна відпочити кампанією і зняти будиночок, мінімальна вартість якого за тиждень близько 38000 грн. У приватних міні-готелях проживання обійдеться в 350-400 грн з людини за добу.

Яремче

Місто Яремче Івано-Франківської області розташоване в долині гірської річки Прут, в 55 км від обласного центру. Відпочинок можна проводити в піших прогулянках або активно, катаючись на квадроциклах, велосипедах, конях, займаючись рафтингом.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Чим зайнятися. Піднятися в долину Чорногорицю і до печер Довбуша (ватажок опришків) по 4-х кілометровому шляху. Обов’язково треба відвідати міський ринок і придбати: сувенірну продукцію, вишиванки, посуд, збори лікарських трав, сушені гриби та ягоди, гірський мед.

Що подивитися. Особливої уваги варті унікальні храми, побудовані без єдиного цвяха: церква св. Іоанна Милостивого з дзвіницею (1663 р.), Михайлівська та Іллінська церкви. Серед визначних пам’яток – водоспад “Пробій”, “Жонка” і “Дівочі сльози”. Туристам пропонують екскурсії до водоспадів “Гук”, “Джуринський” і “Труфанецький”, а також до джерела мінеральних вод у с. Кваси.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Де зупинитися. В Яремче дуже багато готелів, міні-готелів, гостьових будинків, є санаторії і навіть хостели.

Ціни. Мінімальна вартість проживання – 300 грн з людини за добу, в хостелі – близько 200 грн. В елітних комплексах, наприклад, Romantik SPA Hotel чи Premium Club вартість двомісного номера – близько 3000 грн за добу і 1590 грн відповідно.

Микуличин, Ворохта

Микуличин – найдовше село в Україні (44 км), знаходиться недалеко від Яремчі. Це низькогірний еко-курорт, у долині річки Прут. Микуличин – частина Карпатського національного парку. Цікаво, що тут знаходиться нафтове родовище.

Ворохта – знаходиться поруч із Микуличином та Яремче. Це центр підготовки українських спортсменів із зимових видів спорту.

Чим зайнятися. Спробувати піднятися на гори Явірник-Горган, Маковицю, Рокита Велика, помилуватися водоспадом Капливець. Одна з розваг – рибаловля, у місцевих водоймах багато форелі.

Для тих, хто планує піднятися на Говерлу, варто почати сходження з Ворохти. Також можна піднятися на гору Піп-Іван, де розташована обсерваторія або викупатися в Несамовитому озері.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Що подивитися. Церква Святої Трійці (1868) в Микуличині. Тут ще працює броварня, де варять чотири сорти хмільного.

У Ворохті особливої уваги варті чотири віадука, побудовані за часів Австро-Угорської імперії в 1895 році. Це віадуки: біля бази Авангард (130 м), через Прут (200 м), через струмок Параджин (185 м), біля с. Вороненка (170 м). Усі мости є виключно пам’ятками архітектури і не функціонують. У Ворохті є старовинна церква Різдва Богородиці (1615).

Де зупинитися. У готелях та міні-готелях.

Ціни. Вартість проживання в міні-готелі – від 250 грн з людини за добу, орендувати невеликий котедж можна за 3500 грн.

Славське та Східниця

Славське – курорт на Львівщині, взимку працюють шість лижних трас, найвідоміша з них “Тростян”. Влітку сюди приїжджають подихати чистим гірським повітрям. Славське розташоване у долині річки Опір.

Східниця – бальнеологічний курорт мінеральних вод, відомий своїми джерелами, яких близько чотирьох десятків. Саме тут з 1976 року добувають легендарну “Нафтусю”, а також мінеральну воду, схожу по складу з “Боржомі”.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Чим зайнятися. Піднятися на г. Високий Верх загальною протяжністю 15 км. По дорозі заглянути до печери «Писана криниця», на водоспад Кам’янка. Пропонують зайнятися водним туризмом і рафтингом по р. Опір.

Що подивитися. Серед визначних пам’яток: національний парк «Сколівські Бескиди», заповідник «Тустань», Андроповське джерело, ландшафтний парк «Стужиця», мурована церква Св. Миколая 17 ст. в с. Новий Кропивник.

Де зупинитися. В комфортабельних готельних комплексах, міні-готелях.

Ціни. Орендувати житло можна за 300 грн з людини, а от проживання в готелі з харчуванням обійдеться в 1800 грн. У Східниці проживання дешевше – від 1500 грн із харчуванням.

Драгобрат та Рахів

Драгобрат знаходиться біля підніжжя гори Стіг, у 18 км від с. Ясиня, Рахівського району і недалеко від Буковеля. Це найвисокогірніший курорт України, який навіть влітку готовий прийняти туристів.

Рахів розташований у долині р. Тиса, це найвисокогірніше місто України.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів
ХТО СКАЗАВ, ЩО ЇХАТИ НА ДРАГОБРАТ ТРЕБА ВЗИМКУ? ТУТ І ВЛІТКУ Є ЧИМ ЗАЙНЯТИСЯ!

Чим зайнятися. Відвідати Карпатський біосферний заповідник, Свидовецький масив, водоспад Драгобратський, озера Ворожеска, Івор, Догяска, Апшинець, піднятися на підйомнику з Драгобрату на гору Стіг. З’їздити в с. Ділове – географічний центр Європи.

Що подивитися. У Рахові особливої уваги вартий костел Св. Іоанна Непомуки, собор Сходження Святого Духа, музеї історії та екології гір та гуцульської різьби.

Де зупинитися. У готельних комплексах, міні-готелях.

Ціни. У готельних комплексах у центрі курорту Драгобрат вартість номера складе близько 800 грн за добу, а в міні-готелях можна обійтися 250 грн.

Синевир

Синевир або Морське око – найбільше озеро в Карпатах, знаходиться на Закарпатті, в Міжгірському районі, в гірському масиві Внутрішні Горгани. Синевир-високогірне озеро – 989 м над рівнем моря, займає майже 5 гектарів, а глибина сягає 24 м.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Чим зайнятися. Пляжний відпочинок не вийде, оскільки озеро надто холодне, температура води не прогрівається вище 13 градусів. До того ж купатися в озері заборонено законом. Зате можна покататися по Синевиру на плотах, здійснювати кінні та піші прогулянки біля нього, порибалити у форельному господарстві. Пропонують і групові екскурсії на автомобілі ЗІЛ по гірських масивах.

Що подивитися. Озеро знаходиться в природному парку “Синевир”, де є кілька пам’яток. Так, на Чорній річці знаходиться єдиний в Європі Музей лісу і сплаву.

Де зупинитися. На території озера і в с. Синевирська поляна розмістилося кілька турбаз.

Ціни. Проживання від 150 грн з людини за добу. В окрузі кілька колиб і навіть ресторани.

Ізки та Пилипець

Ізки – молодий гірськолижний еко-курорт на Закарпатті, але влітку тут відпочивати нічим не гірше.

Пилипець – також відомий гірськолижний курорт з сімома підйомниками.

Чим зайнятися. В Ізках проводять майстер-класи з гончарства, виготовлення солом’яних іграшок, миловаріння, прикрас із глини. Також запрошують на сироварню, де також можна спробувати самому зробити сир. Працює в Ізках і велнес-центр.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Що подивитися. В Ізках знаходиться старовинна церква Св. Миколая Чудотворця з дзвіницею. У Пилипці є церква Різдва Богородиці (1762), а в 6 км від села – відомий водоспад Шипіт.

Де зупинитися. В Ізках на території еко-курорту є готель і котеджне містечко. У Пилипці кілька готельних комплексів (у «Гранд Готель Пилипець» навіть є статус 4*), а також садиби, котеджі.

Ціни. Двомісний номер в готелі “Ізки” коштує 750 грн. за добу, можна орендувати котедж за 1900 грн. Проживання на території невеликих комплексів у Пилипці коштує від 350 грн з людини, а в “Гранд Готель Пилипець” вартість номера – 850 грн.


19.06.2019 8192
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1050
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2655 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2216
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3071
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2669
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2396 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

514

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

523

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1007

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2255
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20485
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

707
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1977
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

258
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

863
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5563
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7429
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

972
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

724
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1092 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1596 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1455