Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Сезон відпусток у самому розпалі, а деякі ще не визначилися, де проведуть літо-2019. Альтернативою пляжному відпочинку є відпустка в горах. В Україні є Карпати, а отже вже завтра можна зібрати необхідні речі і вирушити в лоно природи.

Ми розповімо, куди поїхати в Карпатах у 2019 році, де кращий сервіс за відносно невеликі гроші та, як заощадити на відпустці в Україні, пише Народна Правда.


Буковель

Перший гірський курорт, який згадують туристи, якщо збираються на відпочинок у Карпати. Тут дійсно можна однаково добре відпочивати і взимку, і влітку. Для любителів пляжного відпочинку – найбільше в Україні штучне “Озеро молодості” з чистісінькою водою. А поруч – центр відпочинку і SPA “VODA club” з великим басейном і декількома зонами для відпочинку.

Чим зайнятися. Пропонують заняття дайвінгом, вейкбордингом, рафтингом, покататися на велосипедах, гідроциклах і квадроциклах, водних лижах, катамаранах, канатній тарзанці, гойдалках-перешкодах на шестиметровій висоті. Гості можуть відвідати розважальний центр “Бука”, мотузковий alpine park. У “Буковелі” найдовший троллей в Європі з трьома трасами довжиною більше ніж кілометр.

Що подивитися. Тим, хто не сидить на місці і хоче дізнатися більше про визначні пам’ятки Карпат, запропонують цікаві екскурсії, наприклад, по замках Ужгорода, до водоспадів Пробій, Шешорський Гук.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів
“ОЗЕРО МОЛОДОСТІ” В БУКОВЕЛІ – НАЙБІЛЬШЕ ШТУЧНЕ ОЗЕРО В УКРАЇНІ

Де зупинитися. Готелі Буковеля знаходяться в с. Поляниця. Щоб заощадити, можна зупинитися у приватних міні-готелях.

Ціни. Вартість проживання в липні у готелі 3* “Шелтер” – 6500 грн за двох на 7 днів без сніданків та 8700 грн із сніданками. У «Bukovel Residence Chalet» можна відпочити кампанією і зняти будиночок, мінімальна вартість якого за тиждень близько 38000 грн. У приватних міні-готелях проживання обійдеться в 350-400 грн з людини за добу.

Яремче

Місто Яремче Івано-Франківської області розташоване в долині гірської річки Прут, в 55 км від обласного центру. Відпочинок можна проводити в піших прогулянках або активно, катаючись на квадроциклах, велосипедах, конях, займаючись рафтингом.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Чим зайнятися. Піднятися в долину Чорногорицю і до печер Довбуша (ватажок опришків) по 4-х кілометровому шляху. Обов’язково треба відвідати міський ринок і придбати: сувенірну продукцію, вишиванки, посуд, збори лікарських трав, сушені гриби та ягоди, гірський мед.

Що подивитися. Особливої уваги варті унікальні храми, побудовані без єдиного цвяха: церква св. Іоанна Милостивого з дзвіницею (1663 р.), Михайлівська та Іллінська церкви. Серед визначних пам’яток – водоспад “Пробій”, “Жонка” і “Дівочі сльози”. Туристам пропонують екскурсії до водоспадів “Гук”, “Джуринський” і “Труфанецький”, а також до джерела мінеральних вод у с. Кваси.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Де зупинитися. В Яремче дуже багато готелів, міні-готелів, гостьових будинків, є санаторії і навіть хостели.

Ціни. Мінімальна вартість проживання – 300 грн з людини за добу, в хостелі – близько 200 грн. В елітних комплексах, наприклад, Romantik SPA Hotel чи Premium Club вартість двомісного номера – близько 3000 грн за добу і 1590 грн відповідно.

Микуличин, Ворохта

Микуличин – найдовше село в Україні (44 км), знаходиться недалеко від Яремчі. Це низькогірний еко-курорт, у долині річки Прут. Микуличин – частина Карпатського національного парку. Цікаво, що тут знаходиться нафтове родовище.

Ворохта – знаходиться поруч із Микуличином та Яремче. Це центр підготовки українських спортсменів із зимових видів спорту.

Чим зайнятися. Спробувати піднятися на гори Явірник-Горган, Маковицю, Рокита Велика, помилуватися водоспадом Капливець. Одна з розваг – рибаловля, у місцевих водоймах багато форелі.

Для тих, хто планує піднятися на Говерлу, варто почати сходження з Ворохти. Також можна піднятися на гору Піп-Іван, де розташована обсерваторія або викупатися в Несамовитому озері.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Що подивитися. Церква Святої Трійці (1868) в Микуличині. Тут ще працює броварня, де варять чотири сорти хмільного.

У Ворохті особливої уваги варті чотири віадука, побудовані за часів Австро-Угорської імперії в 1895 році. Це віадуки: біля бази Авангард (130 м), через Прут (200 м), через струмок Параджин (185 м), біля с. Вороненка (170 м). Усі мости є виключно пам’ятками архітектури і не функціонують. У Ворохті є старовинна церква Різдва Богородиці (1615).

Де зупинитися. У готелях та міні-готелях.

Ціни. Вартість проживання в міні-готелі – від 250 грн з людини за добу, орендувати невеликий котедж можна за 3500 грн.

Славське та Східниця

Славське – курорт на Львівщині, взимку працюють шість лижних трас, найвідоміша з них “Тростян”. Влітку сюди приїжджають подихати чистим гірським повітрям. Славське розташоване у долині річки Опір.

Східниця – бальнеологічний курорт мінеральних вод, відомий своїми джерелами, яких близько чотирьох десятків. Саме тут з 1976 року добувають легендарну “Нафтусю”, а також мінеральну воду, схожу по складу з “Боржомі”.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Чим зайнятися. Піднятися на г. Високий Верх загальною протяжністю 15 км. По дорозі заглянути до печери «Писана криниця», на водоспад Кам’янка. Пропонують зайнятися водним туризмом і рафтингом по р. Опір.

Що подивитися. Серед визначних пам’яток: національний парк «Сколівські Бескиди», заповідник «Тустань», Андроповське джерело, ландшафтний парк «Стужиця», мурована церква Св. Миколая 17 ст. в с. Новий Кропивник.

Де зупинитися. В комфортабельних готельних комплексах, міні-готелях.

Ціни. Орендувати житло можна за 300 грн з людини, а от проживання в готелі з харчуванням обійдеться в 1800 грн. У Східниці проживання дешевше – від 1500 грн із харчуванням.

Драгобрат та Рахів

Драгобрат знаходиться біля підніжжя гори Стіг, у 18 км від с. Ясиня, Рахівського району і недалеко від Буковеля. Це найвисокогірніший курорт України, який навіть влітку готовий прийняти туристів.

Рахів розташований у долині р. Тиса, це найвисокогірніше місто України.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів
ХТО СКАЗАВ, ЩО ЇХАТИ НА ДРАГОБРАТ ТРЕБА ВЗИМКУ? ТУТ І ВЛІТКУ Є ЧИМ ЗАЙНЯТИСЯ!

Чим зайнятися. Відвідати Карпатський біосферний заповідник, Свидовецький масив, водоспад Драгобратський, озера Ворожеска, Івор, Догяска, Апшинець, піднятися на підйомнику з Драгобрату на гору Стіг. З’їздити в с. Ділове – географічний центр Європи.

Що подивитися. У Рахові особливої уваги вартий костел Св. Іоанна Непомуки, собор Сходження Святого Духа, музеї історії та екології гір та гуцульської різьби.

Де зупинитися. У готельних комплексах, міні-готелях.

Ціни. У готельних комплексах у центрі курорту Драгобрат вартість номера складе близько 800 грн за добу, а в міні-готелях можна обійтися 250 грн.

Синевир

Синевир або Морське око – найбільше озеро в Карпатах, знаходиться на Закарпатті, в Міжгірському районі, в гірському масиві Внутрішні Горгани. Синевир-високогірне озеро – 989 м над рівнем моря, займає майже 5 гектарів, а глибина сягає 24 м.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Чим зайнятися. Пляжний відпочинок не вийде, оскільки озеро надто холодне, температура води не прогрівається вище 13 градусів. До того ж купатися в озері заборонено законом. Зате можна покататися по Синевиру на плотах, здійснювати кінні та піші прогулянки біля нього, порибалити у форельному господарстві. Пропонують і групові екскурсії на автомобілі ЗІЛ по гірських масивах.

Що подивитися. Озеро знаходиться в природному парку “Синевир”, де є кілька пам’яток. Так, на Чорній річці знаходиться єдиний в Європі Музей лісу і сплаву.

Де зупинитися. На території озера і в с. Синевирська поляна розмістилося кілька турбаз.

Ціни. Проживання від 150 грн з людини за добу. В окрузі кілька колиб і навіть ресторани.

Ізки та Пилипець

Ізки – молодий гірськолижний еко-курорт на Закарпатті, але влітку тут відпочивати нічим не гірше.

Пилипець – також відомий гірськолижний курорт з сімома підйомниками.

Чим зайнятися. В Ізках проводять майстер-класи з гончарства, виготовлення солом’яних іграшок, миловаріння, прикрас із глини. Також запрошують на сироварню, де також можна спробувати самому зробити сир. Працює в Ізках і велнес-центр.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Що подивитися. В Ізках знаходиться старовинна церква Св. Миколая Чудотворця з дзвіницею. У Пилипці є церква Різдва Богородиці (1762), а в 6 км від села – відомий водоспад Шипіт.

Де зупинитися. В Ізках на території еко-курорту є готель і котеджне містечко. У Пилипці кілька готельних комплексів (у «Гранд Готель Пилипець» навіть є статус 4*), а також садиби, котеджі.

Ціни. Двомісний номер в готелі “Ізки” коштує 750 грн. за добу, можна орендувати котедж за 1900 грн. Проживання на території невеликих комплексів у Пилипці коштує від 350 грн з людини, а в “Гранд Готель Пилипець” вартість номера – 850 грн.


19.06.2019 8136
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

317
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1389
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2523 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3625
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2963
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2141

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

609

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

460

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1628

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1792
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

281
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

497
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

797
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4976
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

353
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

874
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10121
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

501
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

256
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

368
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

395
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

716