Де можна «пофестивалити» у травні

 

Фестивальний травень-2012 не може не радувати око своїм різнобарв’ям: разом із розквітом природи в Україні «пишним цвітом» розквітає і культурно-мистецьке життя. І спокус у цьому, багатому на веселощі травні більш ніж досить.



Тут і музичні фести із шаленими емоціями, й історичні реконструкції зі стародавніми лицарями, і літературні читання для спраглих до слова.



Чого лише варті славнозвісні іменини двох найпрекрасніших українських міст – Києва та Львова!



А ще цей п’янкий травень пригощатиме вас вином, дивуватиме вогнем та спокушатиме вишуканою українською стравою…





10–13 травня — Фестиваль «Fenrir's Scottish Fest» у Києві

Фестиваль «Fenrir's Scottish Fest», присвячений шотландській культурі, пройде у передмісті славного міста Києва. Фестиваль проводитиметься з метою якомога ширше представити культуру і традиції, торкнувшись багатьох сфер суспільного життя.

В України є багато зв'язків з Шотландією, безліч клубів і особистостей захоплюються культурою, звичаями, історією Шотландії. Тому було вирішено організувати закритий фестиваль для таких людей. Атмосферу тут створюють всі!

 

12 травня - Фольклорний фестиваль «Жили-були» у Києві

Феєричний фольклорний фестиваль пройде на «Мамаєвій Слободі». На нього запрошені фольклорні колективи багатьох народностей — творчої еліти різних етносів, які, упродовж кількох десятиліть, а то й століть, проживали поряд із українцями на території нашої козацької землі, і зуміли зберегти давні традиції своїх предків.

Поляки, цигани, білоруси, росіяни, румуни, татари, угорці, греки, болгари, азербайджанці, ассірійці, афганці, башкири, буряти, гагаузи, грузини, дагестанці, естонці, євреї, казахи, караїми, корейці, курди, народи фіно-пермського угрупування, осетини, узбеки, чехи, німці, молдовани та литовці 12 травня 2012 року, спільно з українськими козаками презентуватимуть свої самобутні народні танці, пісні, ремесла та ігри.

 

12–13 травня — V Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюму «Цвіт вишиванки»

Цього року традиційний захід буде присвячений святкуванню Дня Матері. Організаторами заходу передбачено проведення конкурсу на найкращий автентичний та сучасний весільні костюми ручної роботи з елементами вишивки. Переможці отримають дипломи та грошові винагороди: за 1 місце – 5 тис. грн, за 2 місце – 3 тис. грн, за 3 місце – 1 тис. грн.

 

17-21 травня - Фестиваль поезії «Київські Лаври»

Найбільший фестиваль поезії в СНД орієнтований на сучасну поезію в усіх її естетичних проявах. З Росії, Білорусії, Штатів, Польщі, Грузії та інших країн приїдуть аж 100 поетів. Серед них є дуже відомі. Приїде куртуазний маньєрист Вадим Степанцов. Прилетить живий класик російської поезії Бахит Кенжеєв.

Будуть Жадан і Забужко. Їде з Москви знаменитий поет — «сучасний Дем'ян Бідний» — Всеволод Ємєлін. Всі заходи будуть проходитись по вечорах в Будинку вчителя. Крім них будуть вечори у фестиваль-ресторації «Диван». Міжнародний Фестиваль Поезії «Київські Лаври» — найбільша літературна подія в Україніі за її межами, орієнтована на сучасну поезію в усіх її естетичних проявах.

 

18-20 травня — Фестиваль «Київська Русь XIII-XIV століття»

Фестиваль пройде у «Парку Київська Русь». Від війни до миру — весь уклад життя русичів XIII століття представлять у «Парку Київська Русь» на одному з кращих арен Європи на території «передграддя», а також на самому Дитинці. Цього року під час фестивалю нагадають про битву на Синіх водах, що 650 років тому змінила хід історії на території сучасної України.

500 вояків-реконструкторів з України, Білорусі, Литви,Росії, Франції, каскадери, артисти різних жанрів створять атмосферу середньовічної Русі.

 

18–20 травня — Історичний фестиваль «Porta Temporis» у Кам'янець-Подільському

Історичний фестиваль «Porta Temporis» відкриє туристичний сезон у Кам'янець-Подільському. В основу Фестивалю покладено події, які розвивалися на Поділлі у період Великого Литовського Князівства.

Відвідувачі «Porta Temporis» упродовж трьох днів побачать відтворення військового наметового табору, штурм фортифікаційного об’єкту «Руська брама», стародавні ремісничі цехи, змагання серед кращих лучників, виступи вуличних театрів, лазерно-світлове дійство на Середньовічну тематику, унікальні постановки фаєр-шоу, почують музичні твори XІV-XV століть, матимуть можливість взяти участь у хореографічних майстер-класах.

 

19 травня - літературно-мистецький фестиваль «Нетлінне «Слово...» у Новгород-Сіверському

Програма фестивалю цікава і надзвичайно насичена. Гості фестивалю зможуть стати учасниками виставки-ярмарку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, традиційних ремесел та народних промислів у «містечку майстрів»; оглянути в історико-культурному заповіднику «Слово о полку Ігоревім» виставку «Епоха «Слова» у пам’ятках археології», що репрезентує результати археологічних досліджень останніх років, які проводили на Новгород-Сіверщині вчені України і Російської Федерації.

Вагомою складовою частиною свята є наукова конференція, головна мета якої — спілкування, обмін думками та науковими здобутками у царині словознавства

 

19-20 травня — Міжнародний Open Air «РОК БУЛАВА» у Коростені

Міжнародний Open Air «РОК БУЛАВА» відбудеться у м. Коростень. Сила нестаріючого року збере всіх фанатів на березі річки Уж у Військово-історичному комплексі «Скеля». Нестримні емоції та шалений адреналін гарантований всім відвідувачам. 10 годин музики для сильних духом, для тих, хто бере від життя сповна.

Запрошуємо на фестиваль всіх, хто цінує потужну музику, драйв та цікаве спілкування. Досить зимової сплячки! Прокидайтесь та стартуйте на фест! Це одна з найяскравіших подій цього року, яку не залишить без уваги жоден справжній рокер!

 

19-20 травня — Міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош» у Мукачеві

Міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош» відбудеться у Чинадієвському замку біля Мукачева. На фест запрошують не лише українських реконструкторів, а й гостей з Угорщини та Словаччини. Головний задум організаторів — оживити Середньовіччя на території Закарпаття.

Люди нерідко асоціюють замки із тортурами, володарями-деспотами чи й вампірами, але це неправда.

 

25-26 травня — Київський Фестиваль Вогню

Київський Фестиваль Вогню пройде в цьому році на День Києва — 25 — 26 травня. На фестивалі виступлять найкращі і різножанрові колективи! Крім вогняного шоу на фестивалі будуть представлені циркове мистецтво і театралізовані вистави, альтернативна сцена, конкурс графіті, ярмарок циркового, вогняного і театрального реквізиту, школи барабанів і школи вогню!

Для фаєрщиків — це можливість навчатися у кращих майстрів вогняного жанру, провести кілька днів у лісовому пансіонаті серед сотень таких же фанатів своєї справи, показати себе в сольному виступі і на інші подивитися на інших, але найголовніше — зануритися в особливу атмосферу, яка з'являється лише раз на рік, і її ім'я — КиївФаєрФест!

 

25-27 травня — День Києва

День Києва 2012 традиційно пройде останніми вихідними травня. В дні святкування в Києві відбувається багато концертів, святкових заходів, виставок. Вже традиційним став благодійний захід «Пробіг під каштанами». День Києва 2012 особливий тим, що цього року будуть відзначати 1530-ліття з дня заснування міста.

Головною подією Дня Києва 2012 стане святковий концерт на Майдані. На сцені виступлять практично всі українські зірки. Будуть запрошені учасники «Х-фактора» і «Голосу країни». Планується телеміст з Варшавою — містом, який теж прийме Євро-2012. А в одному з парків столиці проведуть фестиваль шашликів, де кілька десятків кухарів будуть готувати цю страву за своїм рецептам.


«Рідна країна»

За матеріалами This is Ukraine


11.05.2012 1483 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

999
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2593 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2178
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3028
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2629
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2352 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

483

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

487

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

984

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2204
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

684
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1950
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2048
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

222
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

834
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5535
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7397
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1410
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

687
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1065 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1570 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1427