Де краще жити в карантин: нові тенденції на ринку нерухомості Івано-Франківська

Пандемія COVID-19 та пов’язаний з нею карантин внесли свої корективи в життя іванофранківців.

Коли в березні цього року Уряд вводив жорсткі карантинні обмеження, всі гадали, що це ненадовго. На місяць. Ну максимум на два. Але ось вже доходить кінця рік, а краю пандемії ще досі не видно.

Днями Кабінет Міністрів продовжив термін дії карантину до 28 лютого, а з 8 по 24 січня і взагалі вводить жорсткий локдаун. А що нас очікує в майбутньому та скільки іще буде в цьому світі пандемій – наразі навіть загадувати ніхто не береться. Карантин змінює сам стиль нашого життя.

Тож не міг він не торкнутись і питання житла. І ось вже сьогодні наші люди задаються питанням: а де ж краще жити в умовах карантину? Яке житло обирати, щоб мінімізувати ризики пандемій та карантинів.

Аналітичний центр компанії blago developer дослідив, як саме вплинув карантин на уподобання іванофранківців щодо вибору нерухомості.

На сьогоднішній день все більшої популярності набирають житлові комплекси формату “Live. Work. Play”.

“Live-work-play” або «Живи. Працюй. Розважайся» – це нова тенденція на ринку нерухомості. Такий формат передбачає проєктування та будівництво багатофункціональних житлових комплексів за принципом «місто в місті».

Тобто йдеться про простір, де мешканці можуть жити, працювати, здійснювати покупки та відпочивати. Офіси, крамниці, фітнес-центри, кав’ярні, торгові центри та спортивно-відпочинкові зони як для найменших, так і дорослих мешканців тут знаходиться в зоні пішої доступності.

По суті вся необхідна інфраструктура поєднана в одному житловому комплексі. Це, у свою чергу, дозволяє на 15 – 20% зменшити потреби людей у транспорті. В умовах карантинних обмежень на перевезення у громадському транспорті (в даний час водіям дозволяється брати пасажирів лише в кількості посадкових місць, що суттєво впливає на пропускну здатність транспорту та швидкість добирання до місця роботи, торгівельних точок тощо.

А навесні цього року громадський транспорт не працював взагалі) дана обставина є досить важливою. Та й ризик захворіти у транспорті зменшується пропорційно до зменшення потреби у його використанні.

Зважаючи на це, при купівлі житла варто звертати увагу на наявність усієї необхідної інфраструктури поблизу дому.

Жорсткий карантин (в разі, якщо його введуть) – це ще й брак відпочинку на свіжому повітрі. Карантинні заходи можуть передбачати обмеження відвідування громадських місць, прогулянок у парках, скверах, дитячого відпочинку на публічних ігрових майданчиках, занять спорту на громадських спортивних спорудах.

Разом з тим, свіже повітря в умовах пандемії – критично необхідне. Тому дуже велике значення має облаштування внутрішнього двору житлового комплексу. Важливо, щоб у дворі були облаштовані дитячі та спортивні майданчики, наявні місця для відпочинку та прогулянок, а також лавочки.

Це дозволить зняти або принаймні мінімізувати потребу відвідування громадських місць під час карантину. Наприклад, в Містечку Соборне від надійного забудовника blago developer красиво облаштований внутрішній двір, багато місця для прогулянок та розваг, безпечні дитячі та спортивні майданчики. Мешканцям не доведеться йти до найближчого парку чи скверу, щоб провести час на свіжому повітрі.

Пандемія пандемією, а навчальний процес триває. Як показує практика навіть в період жорстких карантинних обмежень дитячі садки, школи та інші навчальні заклади можуть працювати. Головне, щоб вони були в зоні пішої доступності від житла. Тому, обираючи квартиру, звертайте увагу, чи є поруч з будинком об’єкти освітньої інфраструктури - розташовані навчальні заклади та дитячі садочки.

 Зауважимо, що компанія blago developer першою в Івано-Франківську почала реалізовувати проєкти за принципом “Live. Work. Play”. Зокрема, такий принцип застосовано у житлових комплексах Family PlazaМістечко СоборнеComfort ParkChocolateMain HouseАвторськийManhattanПаркова Алея, Parus та Royal Hall.

Мешканці таких комплексів почуваються безпечно та щасливо.

Партнерський матеріал


17.12.2020 896
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

306
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2911
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21065
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1975
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1346 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2359

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

690

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2136

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

815

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1404
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

136
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

464
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

996
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

139
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

753
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

735
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

678
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8209
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

816 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

872
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2164 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

816