Палац для молодят Путіна і Кабаєвої, імператорський палац для Путіна під Санкт-Петербургом, на який скинулись олігархи, та інші визитівки режиму.
Крим ще не встиг стати Росією, як у оточенні самопроголошеного прем’єр-міністра автономії Сергія «Гобліна» Аксьонова заговорили про необхідність створення дачі для Володимира Путіна. Під неї планують віддати пансіонат «Гліцинія» (на фото), який належить Держуправлінню справами президента України, а за часів СРСР його полюбляв Леонід Брєжнєв.
Десять років тому Леонід Кучма навіть дозволив продаж росіянам цього пансіонату і операція вартістю 78 млн грн. була вже на фінальній стадії – росіяни перерахували третину суми. Однак Майдан зробив президентом Віктора Ющенка, а той наклав вето на оборудку і пансіонат повернули Україні через суди.
Тепер Путін загарбав Крим і можна не сумніватись, що віднині жоден суд не заборонить йому створення чергової резиденції на захопленій території. Буде вона в «Гліцинії», чи де інде – не важливо. Головне, що вона буде. Оскільки Путін керується принципом «я каждый камень как кобель в тебе пометил, Коктебель». Всюди, де його нога затримується довже ніж на добу – виростають резиденції.
Загалом Путін має в Росії 20 резиденцій в різних куточках Росії. Серед усіх президентів світу більше має тільки лідер Північної Кореї. Пропонуємо насолодитись переглядом деяких з путінських дач.
Резиденція у Прасковєївці Краснодарського краю за $1 млрд
Офіційно у Путіна заперечують стосунок до цього палацу на ділянці 68 га. Неофіційно в Росії говорять, що це палац для молодят – Путіна і гімнастки Аліни Кабаєвої. Офіційно про це більше не говорять, бо опозиційний політик Борис Нємцов за документальні свідчення цього факту отримав 15 діб тюрми.
Янукович зі своїм жлобським «Межигір’ям» мав би просто вдавитись від заздрощів. Хоча при його відсутності смаку він навряд чи зрозуміє про що тут мова. Бо у Віктора Федоровича теж дорого все було, навіть люстри з позолотою по 8 мільйонів євро.
Резиденція «Лунная поляна» на горі Фішт під Сочі
На 105 гектарах Путіну звели горнолижну дачу, приурочивши будівництво до зимової Олімпіади в Сочі. Щоб обійти власну заборону на будівництво у цих заповідних місцях «Лунну поляну» збудували під видом полігона наукового центру «Біосфера». А потім передали на баланс Управління справами президента Росії. Замовником будівництва була «Роснефть» Ігоря Сєчіна. Будували югославські робітники по фінському проекту. Вартість будівництва невідома, однак лише дорога до резиденції коштувала близько $70 млн.
Резиденція «Ново-Огарево» під Москвою
Путін постійно живе на Рубльовці, у 30 кілометрах від Москви. Це радянська держдача, яку він облюбував не тільки для поспати, а і для офіційних зустрічей.
Константинівський палац у Стрельні під Санкт-Петербургом
Ну що ж за імператор без власного палацу від вірнопідданих. Кілька нафтогазових компаній Росії скинулись на $200 мільйонів і спеціально для Путіна звели цей палац на ділянці 140 га. У 2010 році для нього було куплено на аукціонах картин на $20 мільйонів.
Резиденція «Бочаров ручей» під Сочі
Кажуть, це улюблена резиденція Путіна для літніх відпусток. Тут він також проводить офіційні зустрічі.
Мораль цього огляду така. Путіну дуже страшно втратити таку купу «золотих батонів». Тому він душить і душитиме будь-яку можливість свого повалення. Тепер у Москві планують зробити своє антимітингове законодавство ще жорсткішим – передбачено карну відповідальність і до 5 років тюрми.
Юрій Ніколов, «Наші Гроші»