Covid вкрав Різдво: в Європі скасовують традиційні ярмарки

Звичного Різдва цього року не буде. Різні обмеження, локдауни і комендантська година не дозволять європейським країнам відсвяткувати його так, як завжди.

Практично скрізь скасували різдвяні ярмарки, не працюють ковзанки. Єдиний доступний варіант - зібратись вдома у вузькому колі, інформує Фіртка з посиланням на ВВС.

Назустріч нещасливому Новому року

В Англії 5 листопада розпочався другий цього року локдаун, він триватиме до 2 грудня: закрили все, крім продовольчих магазинів і навчальних закладів. Жителям рекомендовано не виходити з дому без вагомих причин.

Уряд лише сподівається, що до Різдва ситуацію з коронавірусом вдасться стабілізувати.

При цьому локдаун став тут ще й політичним питанням: уряду Бориса Джонсона треба пройти по межі. З одного боку, зберегти обмеження і не дати епідемії поширюватися рекордними темпами. З іншого, переконати громадян хоча б не порушувати ці обмеження масово.

Міністр з особливих доручень Майкл Гоув в ефірі телеканалу Sky вже сказав про ймовірність подовження локдауну на грудень.

Таблоїди зустріли цю новину заголовками на кшталт: "Народ, це все. Забудьте про щасливе Різдво. Готуємося до нещасного, безробітного Нового року-банкруту".

Різдво у європейській традиції - радше родинне свято, воно не передбачає великих зібрань і масових гулянь. Поліція про всяк випадок попереджає: немає ані бажання, ані ресурсів переривати невеликі різдвяні вечірки, але якщо в одному місці збереться 30-40 людей - це буде очевидним порушенням правил, і тоді доведеться втрутитися.

До зустрічі в кінці 2021 року

У Франції комендантська година триватиме до 1 грудня, потім кожні два тижні влада переглядатиме її подовження. Президент Еммануель Макрон лише висловлює надію, що родини зможуть зібратися на Різдво.

Головний різдвяний ярмарок з глінтвейном, закусками і сувенірами в саду Тюїльрі у Парижі так і не відкриється. "Приходьте у 2021 році, проведемо час веселіше", - пишуть її організатори. Також скасовано різдвяні ярмарки в Ліоні, Бордо, Ліллі та інших французьких містах.

Новий мер Бордо від Партії зелених П'єр Юрмік заразом вирішив скасувати і ялинку - під гаслом "досить мертвих дерев на міській площі". 79% опитаних громадян висловились проти цього, навіть прем'єр Жан Кастекс обіцяв втрутитися.

Жоден різдвяний ярмарок не відкриється і в Італії. Там щонайменше до грудня закриті бари і ресторани; діє комендантська година.

Нюрнберзький ярмарок у Німеччині вперше провели в 1628 році, щороку його відвідували від 2 до 4 млн людей. Цього року він не відкриється, таке було тільки в останні роки Другої світової війни.

Як не відкриють і три тисячі інших ярмарків по всій країні. Зазвичай в листопаді-січні туристи витрачали там 3 млрд євро щорічно. "Для нас це величезна і важлива традиція, людям буде дуже сумно", - тільки й сказав виданню Politico президент асоціації розваг Німеччини (ярмарки є її частиною) Альберт Ріттер.

Ще на початку жовтня різдвяні ярмарки в Чехії планували провести з 26 листопада по 6 грудня. Остаточного рішення про скасування поки що немає - втім, радник мера Праги Ян Хабр вже сказав, що організувати традиційний ярмарок у Старому місті, "було б неприпустимо".

В країнах Балтії Різдво "з дотриманням усіх вимог безпеки" поки збирається провести тільки Естонія, де в останні сім днів фіксували 70-100 випадків коронавірусу щодня.

Литва також не планує нічого скасовувати офіційно. Однак міністр охорони здоров'я країни Аурелюс Верига пообіцяв жорсткі правила для всіх святкових заходів - вхід тільки за квитками, соціальне дистанціювання, оплата безконтактним методом. Муніципалітети, за його словами, самі не захочуть їх виконувати, тому, ймовірно, слід чекати скасування запланованих урочистостей.

За даними опитування, проведеного компанією IKEA, 47% мешканців Латвії самі не хочуть під час різдвяних канікул проводити великі сімейні свята або ходити в гості.

Не буде великих святкувань у Швеції, де навесні діяли дуже м'які обмеження. Різдвяні ярмарки там також скасували.

У Фінляндії суворого локдауну немає, але й потрапити в країну не так просто: авіасполучення з рештою світу скорочене до мінімуму. У резиденції Санта-Клауса Рованіємі очікують падіння туристичного потоку на 80% у порівнянні з 2019 роком.

Планують, що тих, хто все ж доїде до села, Санта-Клаус прийме. Але спілкуватися буде через пластикове скло, на зразок такого, яким зараз продавці супермаркетів відгороджені від покупців.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що низка країн не проводитиме святкування Нового року.


07.11.2020 6339
Коментарі ()

07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

1056
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

963
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1049
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1584
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2568 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1358

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

184

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1102

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1241

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1671
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

576
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26695 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

956
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7856
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3235
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1468
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1126
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3740
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

566
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

627
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4545
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1262