Covid вкрав Різдво: в Європі скасовують традиційні ярмарки

Звичного Різдва цього року не буде. Різні обмеження, локдауни і комендантська година не дозволять європейським країнам відсвяткувати його так, як завжди.

Практично скрізь скасували різдвяні ярмарки, не працюють ковзанки. Єдиний доступний варіант - зібратись вдома у вузькому колі, інформує Фіртка з посиланням на ВВС.

Назустріч нещасливому Новому року

В Англії 5 листопада розпочався другий цього року локдаун, він триватиме до 2 грудня: закрили все, крім продовольчих магазинів і навчальних закладів. Жителям рекомендовано не виходити з дому без вагомих причин.

Уряд лише сподівається, що до Різдва ситуацію з коронавірусом вдасться стабілізувати.

При цьому локдаун став тут ще й політичним питанням: уряду Бориса Джонсона треба пройти по межі. З одного боку, зберегти обмеження і не дати епідемії поширюватися рекордними темпами. З іншого, переконати громадян хоча б не порушувати ці обмеження масово.

Міністр з особливих доручень Майкл Гоув в ефірі телеканалу Sky вже сказав про ймовірність подовження локдауну на грудень.

Таблоїди зустріли цю новину заголовками на кшталт: "Народ, це все. Забудьте про щасливе Різдво. Готуємося до нещасного, безробітного Нового року-банкруту".

Різдво у європейській традиції - радше родинне свято, воно не передбачає великих зібрань і масових гулянь. Поліція про всяк випадок попереджає: немає ані бажання, ані ресурсів переривати невеликі різдвяні вечірки, але якщо в одному місці збереться 30-40 людей - це буде очевидним порушенням правил, і тоді доведеться втрутитися.

До зустрічі в кінці 2021 року

У Франції комендантська година триватиме до 1 грудня, потім кожні два тижні влада переглядатиме її подовження. Президент Еммануель Макрон лише висловлює надію, що родини зможуть зібратися на Різдво.

Головний різдвяний ярмарок з глінтвейном, закусками і сувенірами в саду Тюїльрі у Парижі так і не відкриється. "Приходьте у 2021 році, проведемо час веселіше", - пишуть її організатори. Також скасовано різдвяні ярмарки в Ліоні, Бордо, Ліллі та інших французьких містах.

Новий мер Бордо від Партії зелених П'єр Юрмік заразом вирішив скасувати і ялинку - під гаслом "досить мертвих дерев на міській площі". 79% опитаних громадян висловились проти цього, навіть прем'єр Жан Кастекс обіцяв втрутитися.

Жоден різдвяний ярмарок не відкриється і в Італії. Там щонайменше до грудня закриті бари і ресторани; діє комендантська година.

Нюрнберзький ярмарок у Німеччині вперше провели в 1628 році, щороку його відвідували від 2 до 4 млн людей. Цього року він не відкриється, таке було тільки в останні роки Другої світової війни.

Як не відкриють і три тисячі інших ярмарків по всій країні. Зазвичай в листопаді-січні туристи витрачали там 3 млрд євро щорічно. "Для нас це величезна і важлива традиція, людям буде дуже сумно", - тільки й сказав виданню Politico президент асоціації розваг Німеччини (ярмарки є її частиною) Альберт Ріттер.

Ще на початку жовтня різдвяні ярмарки в Чехії планували провести з 26 листопада по 6 грудня. Остаточного рішення про скасування поки що немає - втім, радник мера Праги Ян Хабр вже сказав, що організувати традиційний ярмарок у Старому місті, "було б неприпустимо".

В країнах Балтії Різдво "з дотриманням усіх вимог безпеки" поки збирається провести тільки Естонія, де в останні сім днів фіксували 70-100 випадків коронавірусу щодня.

Литва також не планує нічого скасовувати офіційно. Однак міністр охорони здоров'я країни Аурелюс Верига пообіцяв жорсткі правила для всіх святкових заходів - вхід тільки за квитками, соціальне дистанціювання, оплата безконтактним методом. Муніципалітети, за його словами, самі не захочуть їх виконувати, тому, ймовірно, слід чекати скасування запланованих урочистостей.

За даними опитування, проведеного компанією IKEA, 47% мешканців Латвії самі не хочуть під час різдвяних канікул проводити великі сімейні свята або ходити в гості.

Не буде великих святкувань у Швеції, де навесні діяли дуже м'які обмеження. Різдвяні ярмарки там також скасували.

У Фінляндії суворого локдауну немає, але й потрапити в країну не так просто: авіасполучення з рештою світу скорочене до мінімуму. У резиденції Санта-Клауса Рованіємі очікують падіння туристичного потоку на 80% у порівнянні з 2019 роком.

Планують, що тих, хто все ж доїде до села, Санта-Клаус прийме. Але спілкуватися буде через пластикове скло, на зразок такого, яким зараз продавці супермаркетів відгороджені від покупців.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що низка країн не проводитиме святкування Нового року.


07.11.2020 6284
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

773
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2213
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699