Covid-19: у США прогнозують четверту хвилю та спад інфікування до літа

Волонтер наповнює шприци дозами вакцини Pfizer Covid-19 у центрі вакцинації в штаті Нью-Йорк


Кількість нових випадків коронавірусної інфекції в США йде на спад, і все більше американців роблять щеплення - але нові штами можуть спричинити ускладнення найближчими тижнями.

Кілька експертів прогнозували у вівторок, що надзвичайно заразний штам B.1.1.7, який вперше виявили у Великобританії, швидше за все, спричинить ще один сплеск випадків всього за кілька тижнів.

"Це може призвести до чергової великої хвилі, скажімо, у квітні чи травні, ніж ми очікували раніше", - заявив Тревор Бедфорд з Університету Вашингтона та Центру досліджень раку імені Фреда Хатчінсона під час брифінгу, який організував центр. "Але я все ще підозрюю, що влітку все буде під контролем, і вірусів буде циркулювати дуже мало".

Прогнозований ріст захворюваності - це те, чому багато експертів наголосили на необхідності подвоїти такі заходи безпеки, як маски для обличчя, соціальне дистанціювання та уникання скупчених місць.

Допомога в зниженні числа випадків також дасть вірусу менше шансів поширюватися далі та мутувати, стверджують експерти. Вакцинація якомога більшої кількості людей також буде великою допомогою для уповільнення подальших поширень коронавірусних інфікувань, - але д-р Джош Шиффер, інфекціоніст Фреда Хатчінсона, заявив, що нові, інфекційні варіанти ускладнюють "повне запобігання четвертій хвилі взагалі.

"Для прискорення щеплень, в одному звіті пропонується, щоб США наразі розглянули можливість пропуску других доз. Люди старше 65 років повинні йти на перший план, оскільки вони на сьогодні є найбільш вразливими до важких захворювань та смерті, згідно з рекомендацією Майка Остерхольма та його колег з Центру досліджень та політики щодо інфекційних хвороб Університету Міннесоти.

Група експертів закликала Управління з питань харчових продуктів та медикаментів та Центри з контролю та профілактики захворювань щодо вакцин швидко скликати та визначити, чи підтримують дані рекомендації групи, включаючи перенесення доз другої вакцини після майбутнього сплеску.

"Існує вузьке, яке швидко закривається вікно можливостей для більш ефективного використання вакцин та потенційного запобігання тисячам важких випадків, госпіталізацій та смертей у найближчі тижні та місяці", - йдеться у звіті.

Офіційні особи, в тому числі доктор Ентоні Фочі, заявляють, що в останні дні США продовжують вакцинувати людей обома дозами та наближаються до рекомендованих графіків, причому Фаучі заявив CNN на початку цього тижня, "наука вказує безпосередньо на продовження того, про що ми й так знаємо з клінічних випробувань".


Ранні дослідження викликають занепокоєння щодо нових штамів у Каліфорнії

Як свідчать дані CDC, сьогодні у США зареєстровано понад 1900 випадків інфікування новими штамами коронавірусу, які вперше помітили у Великобританії, Південній Африці та Бразилії. Переважна більшість із цих випадків - близько 1881 - стосуються штаму B.1.1.7, як і прогнозували експерти, і про що раніше CDC попереджав, може стати переважаючим у наступному місяці.

Тим часом два дослідження, результати яких планують оприлюднити найближчим часом, також викликають занепокоєння щодо впливу нового штаму в Каліфорнії.

Дослідження прогнозують, що штам може бути не тільки більш заразним, але також може спричинити більше ймовірності важкого перебігу захворювання. Група з Каліфорнійського університету, Сан-Франциско, протестувала зразки вірусів під час недавніх спалахів по всьому штату і виявила, що вони стають набагато більш поширеними: хоча з вересня в жодних зразках його не було, до кінця січня він був у половині зразків.

Дослідники також виявили деякі докази, що штам є більш небезпечним, написавши у звіті, що вони спостерігали "підвищену тяжкість захворювання", пов'язану з цим варіантом, включаючи "підвищений ризик високої потреби в кисні".

Друга команда в Unidos en Salud - волонтерська співпраця між UC San Francisco та іншими групами, яка пропонує швидке тестування Covid-19 в Сан-Франциско - протестувала понад 8 800 людей у ​​січні та секвенсувала вірус з більш ніж 630 позитивних зразків.

Вони також виявили швидке збільшення кількості пацієнтів з новим штамом.


FDA має можливість нормально зберігати вакцину Pfizer при стандартних температурах

Стурбовані новими штамами, американські чиновники продовжують працювати над кампанією вакцинації. The New York Times повідомила у вівторок, що FDA планує санкціонувати запит Pfizer, що дозволяє виробнику вакцин зберігати свої вакцини при звичайній температурі морозильної камери замість наднизьких рівнів, необхідних дотепер.

У п'ятницю Pfizer та його партнер BioNTech подали FDA дані, що показують, що їхня вакцина може безпечно зберігатися при температурі вищій, ніж повідомляли раніше. Цей крок може значно полегшити логістику не лише компаній, але і федерального уряду, штатів та інших груп, які працюють над розповсюдженням цих вакцин.

Ця новина з’являється, коли Pfizer та Moderna пообіцяли зробити до кінця березня загальним обсягом 220 мільйонів доз. Тим часом компанія Johnson & Johnson, яка може отримати зелене світло для власної вакцини проти Covid-19 від FDA пізніше цього тижня, пообіцяла зробити доступними 20 мільйонів доз за той самий часовий проміжок.

Згідно з даними CDC, наразі близько 44,5 мільйонів американців отримали принаймні свою першу дозу вакцини проти Covid-19. Повністю щеплені понад 19,8 мільйона - трохи більше ніж 6% населення США.

Однією з кількох проблем, з якими стикаються держави під час вакцинації, є расові диспропорції. У Каліфорнії чиновники заявили, що вона внесе зміни до загальнодержавної системи призначення вакцин проти Covid-19 після того, як сторонні особи використають коди доступу, які розподіляються в недостатньо забезпечені громади.

Недавні дані показують, що чорношкірі жителі та латиноамериканці колективно отримали 19% доз вакцин у штаті, в той час, як на них припадає майже 60% випадків захворювання на Covid-19 в Каліфорнії.

На відміну від цього, іншим мешканцям країни дано 32,7% доз вакцин, що складає близько 20% випадків захворювання в штаті.

за матеріалами CNN


24.02.2021 1625
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

640
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1514
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1940 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7255
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15093 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1962

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

126

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

904

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

976

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1760
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

150
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

540
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

785
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3040
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

786
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1846
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

877
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35027 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

370
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

519
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

846
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

752