Covid-19: у США прогнозують четверту хвилю та спад інфікування до літа

Волонтер наповнює шприци дозами вакцини Pfizer Covid-19 у центрі вакцинації в штаті Нью-Йорк


Кількість нових випадків коронавірусної інфекції в США йде на спад, і все більше американців роблять щеплення - але нові штами можуть спричинити ускладнення найближчими тижнями.

Кілька експертів прогнозували у вівторок, що надзвичайно заразний штам B.1.1.7, який вперше виявили у Великобританії, швидше за все, спричинить ще один сплеск випадків всього за кілька тижнів.

"Це може призвести до чергової великої хвилі, скажімо, у квітні чи травні, ніж ми очікували раніше", - заявив Тревор Бедфорд з Університету Вашингтона та Центру досліджень раку імені Фреда Хатчінсона під час брифінгу, який організував центр. "Але я все ще підозрюю, що влітку все буде під контролем, і вірусів буде циркулювати дуже мало".

Прогнозований ріст захворюваності - це те, чому багато експертів наголосили на необхідності подвоїти такі заходи безпеки, як маски для обличчя, соціальне дистанціювання та уникання скупчених місць.

Допомога в зниженні числа випадків також дасть вірусу менше шансів поширюватися далі та мутувати, стверджують експерти. Вакцинація якомога більшої кількості людей також буде великою допомогою для уповільнення подальших поширень коронавірусних інфікувань, - але д-р Джош Шиффер, інфекціоніст Фреда Хатчінсона, заявив, що нові, інфекційні варіанти ускладнюють "повне запобігання четвертій хвилі взагалі.

"Для прискорення щеплень, в одному звіті пропонується, щоб США наразі розглянули можливість пропуску других доз. Люди старше 65 років повинні йти на перший план, оскільки вони на сьогодні є найбільш вразливими до важких захворювань та смерті, згідно з рекомендацією Майка Остерхольма та його колег з Центру досліджень та політики щодо інфекційних хвороб Університету Міннесоти.

Група експертів закликала Управління з питань харчових продуктів та медикаментів та Центри з контролю та профілактики захворювань щодо вакцин швидко скликати та визначити, чи підтримують дані рекомендації групи, включаючи перенесення доз другої вакцини після майбутнього сплеску.

"Існує вузьке, яке швидко закривається вікно можливостей для більш ефективного використання вакцин та потенційного запобігання тисячам важких випадків, госпіталізацій та смертей у найближчі тижні та місяці", - йдеться у звіті.

Офіційні особи, в тому числі доктор Ентоні Фочі, заявляють, що в останні дні США продовжують вакцинувати людей обома дозами та наближаються до рекомендованих графіків, причому Фаучі заявив CNN на початку цього тижня, "наука вказує безпосередньо на продовження того, про що ми й так знаємо з клінічних випробувань".


Ранні дослідження викликають занепокоєння щодо нових штамів у Каліфорнії

Як свідчать дані CDC, сьогодні у США зареєстровано понад 1900 випадків інфікування новими штамами коронавірусу, які вперше помітили у Великобританії, Південній Африці та Бразилії. Переважна більшість із цих випадків - близько 1881 - стосуються штаму B.1.1.7, як і прогнозували експерти, і про що раніше CDC попереджав, може стати переважаючим у наступному місяці.

Тим часом два дослідження, результати яких планують оприлюднити найближчим часом, також викликають занепокоєння щодо впливу нового штаму в Каліфорнії.

Дослідження прогнозують, що штам може бути не тільки більш заразним, але також може спричинити більше ймовірності важкого перебігу захворювання. Група з Каліфорнійського університету, Сан-Франциско, протестувала зразки вірусів під час недавніх спалахів по всьому штату і виявила, що вони стають набагато більш поширеними: хоча з вересня в жодних зразках його не було, до кінця січня він був у половині зразків.

Дослідники також виявили деякі докази, що штам є більш небезпечним, написавши у звіті, що вони спостерігали "підвищену тяжкість захворювання", пов'язану з цим варіантом, включаючи "підвищений ризик високої потреби в кисні".

Друга команда в Unidos en Salud - волонтерська співпраця між UC San Francisco та іншими групами, яка пропонує швидке тестування Covid-19 в Сан-Франциско - протестувала понад 8 800 людей у ​​січні та секвенсувала вірус з більш ніж 630 позитивних зразків.

Вони також виявили швидке збільшення кількості пацієнтів з новим штамом.


FDA має можливість нормально зберігати вакцину Pfizer при стандартних температурах

Стурбовані новими штамами, американські чиновники продовжують працювати над кампанією вакцинації. The New York Times повідомила у вівторок, що FDA планує санкціонувати запит Pfizer, що дозволяє виробнику вакцин зберігати свої вакцини при звичайній температурі морозильної камери замість наднизьких рівнів, необхідних дотепер.

У п'ятницю Pfizer та його партнер BioNTech подали FDA дані, що показують, що їхня вакцина може безпечно зберігатися при температурі вищій, ніж повідомляли раніше. Цей крок може значно полегшити логістику не лише компаній, але і федерального уряду, штатів та інших груп, які працюють над розповсюдженням цих вакцин.

Ця новина з’являється, коли Pfizer та Moderna пообіцяли зробити до кінця березня загальним обсягом 220 мільйонів доз. Тим часом компанія Johnson & Johnson, яка може отримати зелене світло для власної вакцини проти Covid-19 від FDA пізніше цього тижня, пообіцяла зробити доступними 20 мільйонів доз за той самий часовий проміжок.

Згідно з даними CDC, наразі близько 44,5 мільйонів американців отримали принаймні свою першу дозу вакцини проти Covid-19. Повністю щеплені понад 19,8 мільйона - трохи більше ніж 6% населення США.

Однією з кількох проблем, з якими стикаються держави під час вакцинації, є расові диспропорції. У Каліфорнії чиновники заявили, що вона внесе зміни до загальнодержавної системи призначення вакцин проти Covid-19 після того, як сторонні особи використають коди доступу, які розподіляються в недостатньо забезпечені громади.

Недавні дані показують, що чорношкірі жителі та латиноамериканці колективно отримали 19% доз вакцин у штаті, в той час, як на них припадає майже 60% випадків захворювання на Covid-19 в Каліфорнії.

На відміну від цього, іншим мешканцям країни дано 32,7% доз вакцин, що складає близько 20% випадків захворювання в штаті.

за матеріалами CNN


24.02.2021 768
17.10.2021
Христина Савчин

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

117
16.10.2021
Олег Ущенко

З 2014 року, після агресії Росії в Україні заговорили про «патріотичне українське кіно». До того майже всі продакшини в Україні були орієнтовані на російський інформаційний простір. А те, що зрідка знімалося на українську тему, з багатьох причин не зачіпало глядача.

256
15.10.2021
Христина Савчин

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.  

619
14.10.2021
Сергій Білий

Його шлях на фронт пролягав через осмислення, сумніви і навіть страждання. Адже на тій війні загинув його рідний брат і це наклало свій відбиток на ставлення рідних до обраного ним шляху.

996 1
13.10.2021
Тетяна Дармограй

Фіртка пояснює, чому «День захисників і захисниць України» – це про оборону, а не гендер, кого доречно вітати та як найкраще це зробити.  

1371
12.10.2021
Тіна Любчик

Наскільки українське суспільство володіє темою визвольної боротьби та наскільки вона є актуальною сьогодні, - про це Фіртка поспілкувалася з Ярославом Коретчуком, директором Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

1369

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

723

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

1098

Спочатку був Ян Флемінг. І він народив Джеймса Бонда. «Сер Джеймс Бонд» - Представлявся він майже 60 років з екранів більше ніж на 80-ти мовах.

1336

Засипана капуста у Галичині ніколи не була просто стравою. Або, як тут ще люблять казати, їдженням. Такий наїдок готували на свята або для певної події. Засипану капусту можна сміливо називати ритуальною стравою.

3327 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

904
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

10149
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

15080
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

1724
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

10882
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

19858
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

20251
12.10.2021

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати край, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

723
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

889
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

1753
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

3091
25.08.2021

У столиці правоохоронці затримали чоловіка, який облив зеленкою Петра Порошенка, п’ятого Президента України.

7608 4