Covid-19: у Непалі стрімко зростають випадки інфікування, можливе повторення катастрофічної ситуації сусідньої Індії

Чоловіки в особистих захисних костюмах кремують тіла жертв Covid-19 біля храму Пашупатінатх в Катманду, Непал, 3 травня 2021 року


У Непалі розгортається ситуація, яка нагадує сусідню країну.

Справи щодо Covid-19 стрімко зростають, лікарні перевантажені, а прем'єр-міністр країни благає про допомогу в інших країн.

Зараз Непал щодня повідомляє про 20 випадків захворювання на Covid-19 на 100 000 осіб - приблизно стільки ж, скільки повідомляла Індія два тижні тому.

Минулих вихідних 44% тестів на Covid-19 в Непалі виявилися позитивними, згідно з урядовими даними, цитованими Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (IFRC), оскільки ці організації попереджали про майбутню кризу.

"Те, що зараз відбувається в Індії, є жахливим, це попередній перегляд майбутньої можливої ситуації в Непалі, якщо ми не зможемо стримати цю наростаючу хвилю коронавірусу, яка щохвилини забирає все більше життів", - заявила в заяві голова Непальського Червоного Хреста доктор Нетра Прасад Тимсіна.

Швидке поширення вірусу породило побоювання, що Непал балансує на межі кризи, настільки ж руйнівної, як і індійська - якщо не гірше.

Непал має слабку систему охорони здоров’я, в якій менше лікарів на душу населення, ніж в Індії, і рівень вакцинації нижчий, ніж у сусідів. Високий показник позитивних тестів у країні свідчить про те, що він не охоплює достатньо випадків.

Масові публічні заходи, такі як фестивалі, політичні збори та весілля, дозволили поширюватись випадкам, поряд із загальним нехтуванням засобами особистої безпеки та повільними діями уряду.

"Ситуація погіршується з кожним днем, і в майбутньому це може вийти з-під контролю", - заявив доктор Самір Адгікарі, речник Міністерства охорони здоров'я та населення Непалу.

Попри те, що Непал посилив кордони та запровадив карантинні обмеження в найбільш постраждалих регіонах, включаючи столицю, деякі побоюються, що цього буде недостатньо для стримування вірусу, коли він поширюється по столиці, і навіть до базового табору Евересту.

Магазини закрилися протягом першого дня блокування в Катманду, Непал, 29 квітня 2021 року


Лише місяць тому ця гімалайська держава з 31 мільйоном населення повідомляла про 100 випадків на день. Зараз це понад 8600.
Деякі звинувачують у цьому бурхливу другу хвилю в Індії, що перекинулася на Непал, який відділений довгим, відкритим сухопутним кордоном зі своїм сусідом.

Непальцям не потрібно пред'являти паспорт або посвідчення особи, щоб в'їхати до своєї країни, а багато непальців мають бізнес в Індії, і навпаки, тобто прикордонний трафік є значним. За останні тижні деякі індіанці втекли від другої хвилі у своїй країні, сподіваючись отримати доступ до медичної допомоги в Непалі або втекти до третьої країни, заявив Адхікарі.

"Дуже важко зупинити всі можливості щодо мобільності між двома країнами", - додав він.

В останні дні Непал запровадив окремі правила перетину кордону. Громадяни Непалу тепер можуть перетнути з Індії лише 13 з 35 прикордонних пунктів, за словами міністра закордонних справ Непалу Прадіпа Кумара Гявалі.

Але, як сказав Шанкар Бахадур Біста, помічник головного окружного керівника району Банке, що межує з Індією, тих, хто повертається потрібно перевіряти на кордоні.

Той, хто має негативний тест, може повернутися додому, але із позитивним - особу скеровують в карантин або в лікарню, додав він.

Однак доктор Самер Мані Діксіт, науковий співробітник з охорони здоров'я в Непалі, каже, що ці заходи запровадили занадто пізно - вірус вже поширювався всередині країни.


Що буде далі?

Наступні кілька тижнів будуть вирішальними для контролю спалаху у Непалі.

Минулого четверга влада запровадила двотижневий локдаун в Катманду - але до того, як він набув чинності, частина трудових мігрантів повернулася додому.

У селах часто є велика кількість людей похилого віку та обмежені можливості щодо медичної допомоги, що викликає побоювання, що мігранти вже поширили вірус у віддалені райони.

Поки рано говорити, чи не призведе міграція перед карантинним блокуванням до нового сплеску, сказав Адхікарі.

"За кілька тижнів ситуація у нас буде поганою. Але ми намагаємося зробити все можливе", - сказав він.

Непальці на переповненому автовокзалі купують автобусні квитки, щоб повернутися до своїх сіл за день до введення локдауну в Катманду, Непал, 28 квітня 2021 року


Влада вживає заходів для обмеження поширення. З 6 травня всі міжнародні рейси заборонені, оголосили у телезверненні до країни в понеділок. Правила, що обмежують збори, діють у 46 з 77 районів.

Шреста, непальгунджийський лікар, сподівається, що якщо люди дотримуватимуться правил і залишатимуться терплячими, випадки інфікування зникнуть.

Проте правила часто змінюються, це ускладнює розуміння громадськості щодо їх дотримування. Одного лише локдауну недостатньо. Уряду потрібно було перевірити всі тісні контакти, ізолювати інфікованих осіб, краще керувати за перетином кордонів та збільшити постачання киснем.

І цей локдаун має свою ціну. 45-річна прибиральниця та мати трьох дітей у Катманду Гіта Кучікар втратила роботу через карантинні обмеження у місті та стурбована освітою своїх дітей.

"Я відчуваю страх, тому що в Непалі кількість випадків зростає, як в Індії", - сказала вона. "Я не знаю, як наш уряд впорається з ситуацією".


Найближчими тижнями наближаються нові фестивалі. За повідомленням державних ЗМІ, поблизу Катманду цього місяця розпочнеться фестиваль Рато Макхідраната, організатори якого заявили, що застосовуватимуть заходи соціального дистанціювання та обов'язкове носіння масок.

Гаутам з міністерства охорони здоров'я передбачив, що люди не можуть виконувати накази про комендантську годину та умови локдауну через святкування.

"Також протягом цього заборонного періоду очікуються й деякі інші фестивалі, але уряд не в змозі щось сказати", - сказав Гаутам, додавши, що зараз ситуація знаходиться в руках непальського народу.

"Ми втомилися говорити людям дотримуватися заходів безпеки".

за матеріалами CNN


Читайте також:

Країна щастя та мрій: як прикарпатець жив та працював у Непалі (ФОТО)


06.05.2021 1110
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2005
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1878
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1877
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5569 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2169 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1530

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

770

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

834

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1041

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1021
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1793
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3700
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10285
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26174
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10210 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7737
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

917
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

252
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

281
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

402
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1304
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

902