Covid-19: у Бразилії всі лікарні переповнені

Бразилія рухається вперед у перегонах, які ніхто не хоче перемагати.

За останній місяць південноамериканська держава подолала низку жахливих подій, неодноразово встановлюючи нові рекорди щодо кількості смертей через Covid-19 за день.

За минулий тиждень Бразилія встановила черговий рекорд: 12 818 нових смертей та понад 464 000 нових випадків інфікованих, за даними Університету Джона Хопкінса - ознаки вірусного поширення випереджають навіть США, єдину країну у світі, яка зазнала найбільшої шкоди в час пандемії в абсолютних числах.

На околиці Сан-Паулу криза перевертає ситуацію в маленькій лікарні швидкої допомоги доктора Акіри Тада. У звичайні часи лікарі стабілізували критично хворих пацієнтів, а потім направляли їх у більші та краще обладнані лікарні з відділеннями інтенсивної терапії.

Але це не звичайні часи. Сьогодні в небагатьох лікарнях є місце для прийому нових пацієнтів, навіть у найбагатшому та найбільш густонаселеному штаті Бразилії.

Коли на початку березня Дінея Мартінс Фірміно потрапила до лікарні, лікарі інтубували 74-річну жінку та сказали її родині, що їй необхідно було перейти до відділення інтенсивної терапії для складного лікування, за словами її внучки Памели Рівітті, 30 років. Вона ніколи не потрапила до офіційного державного списку для передачі.

"На той час не звільнилося жодного місця, їй це було необхідно, в результаті вона померла в суботу", - сказала Рівітті. "Ми зробили похорон у неділю".

Спостерігається стрімка нова хвиля коронавірусу, яка забрала життя Фірміно, внаслідок чого зайняті всі ліжка інтенсивної терапії в Сан-Паулу та по всій країні.

Станом на неділю у 21 бразильському штаті та Федеральному окрузі коефіцієнт заповнення місць в реанімації становить понад 80%. З них 14 були на межі краху із заповненістю понад 90%.

У південному штаті Ріо-Гранде-ду-Сул відділення інтенсивної терапії перевантажені, це найбільша державна лікарня, що лікує випадки захворювання на Covid-19, у столиці штату Порто-Алегрі. У неділю лікарня заявила, що змушена закрити двері для нових пацієнтів.

"Відділення лікарні ICU Covid вже завантажене на 132%", - йдеться в повідомленні керівництва лікарні "Порто-Алегрі".

У заповнених палатах зростає попит на кисень та інші товари першої необхідності. На півночі у штаті Рондонія зайнятість місць у відділеннях інтенсивної терапії складає 97,6%, Генеральна прокуратура попередила, що місцеві запаси кисню можуть закінчитися за два тижні.

Держава стикається з "безпосереднім ризиком дефіциту кисню", - йдеться у листі, - нагадуючи про попередню кризу в місті Манаус, столиці штату Амазони, де в січні у лікарні закінчився кисень спровокувавши летальні наслідки.

Зіткнувшись з критикою керівництва, в тому числі з боку колишнього президента Лули да Сілви, федеральний уряд Бразилії вказав на новий і, можливо, більш заразний штам коронавірусу, який в цей час поширюється по країні та за кордоном.

Але експерти також бачать проблему розповсюдження в тому, що бразильці не дотримуються карантинних обмежень, вказівок щодо маски та соціального дистанціювання, які заохочувані президентом Жаїром Болсонаро, що представляє ці заходи як небезпечні для економіки та соціальної стабільності.

У Сан-Паулу чиновники вдалися до тактики розгрому нічних точок, щоб розігнати сотні людей, повідомляє Reuters.

Тим часом попри результати вакцинації, національне розповсюдження вакцин проти Covid-19 у Бразилії повільне.

Лише 1,4% населення повністю вакциновані. Міністр охорони здоров’я Бразилії Пазуелло, який зараз перебуває під слідством щодо розгляду кризи в Манаусі, нещодавно підрахував, що в березні буде доступно від 22 до 25 мільйонів доз - різке падіння у порівнянні з попередніми прогнозами, що цього місяця буде доступно до 46 мільйонів вакцин.

Федеральний уряд веде переговори про нові угоди про вакцини, включаючи замовлення на закупівлю російського Sputnik V. Але поки що дефіцит зберігається. У прибережному місті Ріо-де-Жанейро чиновники вже змушені призупинити прийом перших доз. Кампанія буде відновлена, як тільки вакцини стануть доступними через міністерство охорони здоров'я Бразилії, сказав мер Ріо Едуардо Паес.

Щоденна кількість загиблих складає тисячі людей, кожна година, яка минає, означає втрачені життя.

Впродовж одного тижня цього місяця в лікарні доктора Акіра Тада померли десять пацієнтів через Covid-19, за словами керівників лікарні. Усі вони були в списку очікування для переведення в реанімацію.

Доктор Марія Долорес да Сілва, лікар невідкладної медицини в лікарні, ніколи не бачила нічого подібного. 42-річна жінка зі значним стажем роботи у системі охорони здоров'я Бразилії, як правило, завжди мала силу тримати емоції під контролем, проте зараз її голос зламався і даючи інтерв'ю CNN вона схилила голову і заплакала, розповідаючи про втрати пацієнтів.

"Психологічно це впливає на нас", - сказала доктор да Сілва. "Як би ми не хотіли бути сильними, почуття виринають на поверхню через стільки страждань, які ми бачимо".

Нещодавно місцевий суд видав наказ про надання щонайменше 17 ліжок інтенсивної терапії тим, хто чекає їх передачі, вказавши на державну статистику штату Сан-Паулу, яка стверджує, що приблизно 10% ліжок інтенсивної терапії в регіоні все ще доступні.

Державі загрожує штраф у 6000 доларів за кожен день, коли він не надає ліжок для цих пацієнтів. Але ще десятки пацієнтів доктора Акіри Тада продовжують чекати переїзду на лікування.

У неділю вранці помер 13-й пацієнт, який чекав. Станом на ніч на неділю жоден із решти пацієнтів не був переведений. 

за матеріалами CNN


17.03.2021 1000
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

877
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1570 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2345
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2174 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7514
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15228 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

278

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1012

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1075

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1863
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

259
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

637
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

880
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

894
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1932
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

980
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35127 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

232
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

461
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

602
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

929