Covid-19: у Бразилії всі лікарні переповнені

Бразилія рухається вперед у перегонах, які ніхто не хоче перемагати.

За останній місяць південноамериканська держава подолала низку жахливих подій, неодноразово встановлюючи нові рекорди щодо кількості смертей через Covid-19 за день.

За минулий тиждень Бразилія встановила черговий рекорд: 12 818 нових смертей та понад 464 000 нових випадків інфікованих, за даними Університету Джона Хопкінса - ознаки вірусного поширення випереджають навіть США, єдину країну у світі, яка зазнала найбільшої шкоди в час пандемії в абсолютних числах.

На околиці Сан-Паулу криза перевертає ситуацію в маленькій лікарні швидкої допомоги доктора Акіри Тада. У звичайні часи лікарі стабілізували критично хворих пацієнтів, а потім направляли їх у більші та краще обладнані лікарні з відділеннями інтенсивної терапії.

Але це не звичайні часи. Сьогодні в небагатьох лікарнях є місце для прийому нових пацієнтів, навіть у найбагатшому та найбільш густонаселеному штаті Бразилії.

Коли на початку березня Дінея Мартінс Фірміно потрапила до лікарні, лікарі інтубували 74-річну жінку та сказали її родині, що їй необхідно було перейти до відділення інтенсивної терапії для складного лікування, за словами її внучки Памели Рівітті, 30 років. Вона ніколи не потрапила до офіційного державного списку для передачі.

"На той час не звільнилося жодного місця, їй це було необхідно, в результаті вона померла в суботу", - сказала Рівітті. "Ми зробили похорон у неділю".

Спостерігається стрімка нова хвиля коронавірусу, яка забрала життя Фірміно, внаслідок чого зайняті всі ліжка інтенсивної терапії в Сан-Паулу та по всій країні.

Станом на неділю у 21 бразильському штаті та Федеральному окрузі коефіцієнт заповнення місць в реанімації становить понад 80%. З них 14 були на межі краху із заповненістю понад 90%.

У південному штаті Ріо-Гранде-ду-Сул відділення інтенсивної терапії перевантажені, це найбільша державна лікарня, що лікує випадки захворювання на Covid-19, у столиці штату Порто-Алегрі. У неділю лікарня заявила, що змушена закрити двері для нових пацієнтів.

"Відділення лікарні ICU Covid вже завантажене на 132%", - йдеться в повідомленні керівництва лікарні "Порто-Алегрі".

У заповнених палатах зростає попит на кисень та інші товари першої необхідності. На півночі у штаті Рондонія зайнятість місць у відділеннях інтенсивної терапії складає 97,6%, Генеральна прокуратура попередила, що місцеві запаси кисню можуть закінчитися за два тижні.

Держава стикається з "безпосереднім ризиком дефіциту кисню", - йдеться у листі, - нагадуючи про попередню кризу в місті Манаус, столиці штату Амазони, де в січні у лікарні закінчився кисень спровокувавши летальні наслідки.

Зіткнувшись з критикою керівництва, в тому числі з боку колишнього президента Лули да Сілви, федеральний уряд Бразилії вказав на новий і, можливо, більш заразний штам коронавірусу, який в цей час поширюється по країні та за кордоном.

Але експерти також бачать проблему розповсюдження в тому, що бразильці не дотримуються карантинних обмежень, вказівок щодо маски та соціального дистанціювання, які заохочувані президентом Жаїром Болсонаро, що представляє ці заходи як небезпечні для економіки та соціальної стабільності.

У Сан-Паулу чиновники вдалися до тактики розгрому нічних точок, щоб розігнати сотні людей, повідомляє Reuters.

Тим часом попри результати вакцинації, національне розповсюдження вакцин проти Covid-19 у Бразилії повільне.

Лише 1,4% населення повністю вакциновані. Міністр охорони здоров’я Бразилії Пазуелло, який зараз перебуває під слідством щодо розгляду кризи в Манаусі, нещодавно підрахував, що в березні буде доступно від 22 до 25 мільйонів доз - різке падіння у порівнянні з попередніми прогнозами, що цього місяця буде доступно до 46 мільйонів вакцин.

Федеральний уряд веде переговори про нові угоди про вакцини, включаючи замовлення на закупівлю російського Sputnik V. Але поки що дефіцит зберігається. У прибережному місті Ріо-де-Жанейро чиновники вже змушені призупинити прийом перших доз. Кампанія буде відновлена, як тільки вакцини стануть доступними через міністерство охорони здоров'я Бразилії, сказав мер Ріо Едуардо Паес.

Щоденна кількість загиблих складає тисячі людей, кожна година, яка минає, означає втрачені життя.

Впродовж одного тижня цього місяця в лікарні доктора Акіра Тада померли десять пацієнтів через Covid-19, за словами керівників лікарні. Усі вони були в списку очікування для переведення в реанімацію.

Доктор Марія Долорес да Сілва, лікар невідкладної медицини в лікарні, ніколи не бачила нічого подібного. 42-річна жінка зі значним стажем роботи у системі охорони здоров'я Бразилії, як правило, завжди мала силу тримати емоції під контролем, проте зараз її голос зламався і даючи інтерв'ю CNN вона схилила голову і заплакала, розповідаючи про втрати пацієнтів.

"Психологічно це впливає на нас", - сказала доктор да Сілва. "Як би ми не хотіли бути сильними, почуття виринають на поверхню через стільки страждань, які ми бачимо".

Нещодавно місцевий суд видав наказ про надання щонайменше 17 ліжок інтенсивної терапії тим, хто чекає їх передачі, вказавши на державну статистику штату Сан-Паулу, яка стверджує, що приблизно 10% ліжок інтенсивної терапії в регіоні все ще доступні.

Державі загрожує штраф у 6000 доларів за кожен день, коли він не надає ліжок для цих пацієнтів. Але ще десятки пацієнтів доктора Акіри Тада продовжують чекати переїзду на лікування.

У неділю вранці помер 13-й пацієнт, який чекав. Станом на ніч на неділю жоден із решти пацієнтів не був переведений. 

за матеріалами CNN


17.03.2021 1016
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15567
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1529
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1105
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2132
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3672
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1388

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1798

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

570

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1193

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1358
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

657
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24303
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

548
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

519
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

665
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1556
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

720
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7412
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

669
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1730 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

655
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

562