COVID-19: у Бразилії понад 4 000 смертей за добу, президента звинувачують у "геноциді"

Президент Бразилії Жаїр Болсонаро відмовився від критики за те, що він влаштував "геноцид", виступаючи проти карантинних обмежень щодо Covid-19, оскільки країна зафіксувала найбільшу добову смертність впродовж усього часу пандемії.

За даними Університету Джона Хопкінса, Бразилія побила свій попередній щоденний рекорд із 4195 летальних випадків за показниками смертності через Covid-19, показали дані міністерства охорони здоров'я у вівторок.

Нові цифри призвели до загальної кількості загиблих у Бразилії внаслідок пандемії майже до 337 000 осіб.

Крім того, по всій країні зареєстровано майже 87 000 нових випадків захворювання на Covid-19, що збільшило загальну кількість заражень до 13 100 580, за даними міністерства охорони здоров'я.
Болсонаро, який продовжує применшувати серйозність кризи в галузі охорони здоров'я у своїй країні, відмовився від заяв, що він винен у надзвичайно високих показниках щодо кількості осіб, які померли через коронавірус.
Президент неодноразово виступав проти локдауну та інших обмежувальних карантинних заходів, а також критикував губернаторів та мерів, образливо коментуючи їх дії щодо запровадження таких заходів.
"Вони називали мене гомофобним, расистським, фашистським, мучителем, а тепер ... що це зараз? Зараз я ... той, хто вбиває багато людей? Геноцид. Зараз я геноцид", - сказав він прихильникам біля президентського палацу в Бразилії у вівторок ввечері, як видно у відео, яке розмістили на YouTube.
Кілька політичних опонентів Болсонаро звинуватили його у "геноциді", використовуючи цей термін для характеристики наслідків його дій у відповідь на світову боротьбу з Covid-19.
"У чому мене не звинувачують тут, у Бразилії?" - риторично запитав у відео Болсонаро.
Бразильський лідер, мабуть, мав на увазі, що пандемія - це вигадка засобів масової інформації, яку можна вирішити, надавши організаціям державні субсидії.
"Я можу розв'язати проблему з вірусом за кілька хвилин. Мені просто потрібно заплатити те, що раніше платили уряди Глобо, Фольї [де Сан-Паулу], штат Сан-Паулу", - сказав він, маючи на увазі загальнонаціональне мовлення та дві газети, що базуються в Сан-Паулу.
"Зараз ці гроші не для преси, а для інших речей".
Також він зухвало висловився щодо карантинних обмежень, заявивши, що не згоден із прихильниками заходів соціального дистанціювання та помилково аргументуючи, що держави, які ввели жорсткі обмеження, переживають вищий рівень смертності.
"Який штат має найсильніші карантинні обмеження, де їх найбільше? В Сан-Паулу. У кожному з них є найбільша кількість загиблих, пропорційно Сан-Паулу", - стверджував він.
Попри те, що в Сан-Паулу є найвищий абсолютний показник смертності, він посідає 10-е місце за смертністю на душу населення.
Приблизно третина смертей, про які повідомлялося у вівторок, були в Сан-Паулу, де за 24 години загинуло 1389 людей, свідчать дані уряду штату - рекорд за найбільшою кількістю смертей за один день у будь-якому бразильському штаті.
Це відбувається, попри те, що місяць тому держава вводила більше обмежувальних заходів, включаючи закриття підприємств, які безпосередньо працюють з громадськістю, таких як магазини, ресторани та бари.
Болсонаро також заявив, що локдаун буде контрпродуктивним, оскільки люди будуть вразливішими до вірусу.
"Я бачив нещодавні дослідження, що ті люди, хто веде здоровий спосіб життя, у вісім разів рідше мають проблеми через коронавірус", - сказав він. "Ти замикаєш людей вдома ... що людина робить вдома? Я не сумніваюся, що всі трохи збільшать свою вагу, з минулого року до цього року". "Навіть у мене трохи виріс живіт", - пожартував він.
Рекордний щоденний приріст припадає на те, що лікарні та відділення інтенсивної терапії в деяких містах вже переповнені та не приймають пацієнтів, і вся система охорони здоров'я країни знаходиться на межі краху.
Бразилія бореться з кількома новими штамами, деякі з яких вчені вважають заразнішими, ніж інші.
Зараз молоді люди хворіють важче, ніж на ранніх стадіях пандемії, хоча незрозуміло, яку роль можуть відіграти штами у цій тенденції.
Станом на кінець вівторка 23 із 27 федерацій Бразилії повідомили, що коефіцієнт заповнення реанімацій становить 80% і більше. З них 15 або заповнені, або перебувають на межі повного завантаження, зайнятість реанімації становить понад 90%.
Мато-Гросу-ду-Сул вже перевищив потужність, тоді як лише чотири штати перебувають на рівні менш як 80%.
Програма розповсюдження вакцин у Бразилії також переживає затримками.
У вівторок Болсонаро висловив зацікавленість у придбанні російської вакцини Sputnik V проти Covid-19 під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.
Болсонаро додав, що спочатку вакцина потребує схвалення в країні.
"Ми завершуємо спілкування з іншими [органами охорони здоров'я], включаючи Anvisa, щодо того, як ми можемо ефективно імпортувати цю вакцину", - сказав Болсонаро, посилаючись на бразильське агентство з охорони здоров'я.
За даними Щотижневого епідеміологічного оновлення Всесвітньої організації охорони здоров’я у вівторок, кількість випадків захворювання на Covid-19 зростає вже впродовж шостого тижня поспіль.
Бразилія, США, Туреччина, Франція та Індія повідомляють про найбільшу кількість випадків інфікування на коронавірус.
за матеріалами CNN


08.04.2021 1465
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

951 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

831
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1648
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2276
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4259 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3257

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

242

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

478

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

423

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

884
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8001
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

661
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

701
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1114
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

701
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6286
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1776
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

163
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

247
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1591
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

790 1