COVID-19: у Бразилії понад 4 000 смертей за добу, президента звинувачують у "геноциді"

Президент Бразилії Жаїр Болсонаро відмовився від критики за те, що він влаштував "геноцид", виступаючи проти карантинних обмежень щодо Covid-19, оскільки країна зафіксувала найбільшу добову смертність впродовж усього часу пандемії.

За даними Університету Джона Хопкінса, Бразилія побила свій попередній щоденний рекорд із 4195 летальних випадків за показниками смертності через Covid-19, показали дані міністерства охорони здоров'я у вівторок.

Нові цифри призвели до загальної кількості загиблих у Бразилії внаслідок пандемії майже до 337 000 осіб.

Крім того, по всій країні зареєстровано майже 87 000 нових випадків захворювання на Covid-19, що збільшило загальну кількість заражень до 13 100 580, за даними міністерства охорони здоров'я.
Болсонаро, який продовжує применшувати серйозність кризи в галузі охорони здоров'я у своїй країні, відмовився від заяв, що він винен у надзвичайно високих показниках щодо кількості осіб, які померли через коронавірус.
Президент неодноразово виступав проти локдауну та інших обмежувальних карантинних заходів, а також критикував губернаторів та мерів, образливо коментуючи їх дії щодо запровадження таких заходів.
"Вони називали мене гомофобним, расистським, фашистським, мучителем, а тепер ... що це зараз? Зараз я ... той, хто вбиває багато людей? Геноцид. Зараз я геноцид", - сказав він прихильникам біля президентського палацу в Бразилії у вівторок ввечері, як видно у відео, яке розмістили на YouTube.
Кілька політичних опонентів Болсонаро звинуватили його у "геноциді", використовуючи цей термін для характеристики наслідків його дій у відповідь на світову боротьбу з Covid-19.
"У чому мене не звинувачують тут, у Бразилії?" - риторично запитав у відео Болсонаро.
Бразильський лідер, мабуть, мав на увазі, що пандемія - це вигадка засобів масової інформації, яку можна вирішити, надавши організаціям державні субсидії.
"Я можу розв'язати проблему з вірусом за кілька хвилин. Мені просто потрібно заплатити те, що раніше платили уряди Глобо, Фольї [де Сан-Паулу], штат Сан-Паулу", - сказав він, маючи на увазі загальнонаціональне мовлення та дві газети, що базуються в Сан-Паулу.
"Зараз ці гроші не для преси, а для інших речей".
Також він зухвало висловився щодо карантинних обмежень, заявивши, що не згоден із прихильниками заходів соціального дистанціювання та помилково аргументуючи, що держави, які ввели жорсткі обмеження, переживають вищий рівень смертності.
"Який штат має найсильніші карантинні обмеження, де їх найбільше? В Сан-Паулу. У кожному з них є найбільша кількість загиблих, пропорційно Сан-Паулу", - стверджував він.
Попри те, що в Сан-Паулу є найвищий абсолютний показник смертності, він посідає 10-е місце за смертністю на душу населення.
Приблизно третина смертей, про які повідомлялося у вівторок, були в Сан-Паулу, де за 24 години загинуло 1389 людей, свідчать дані уряду штату - рекорд за найбільшою кількістю смертей за один день у будь-якому бразильському штаті.
Це відбувається, попри те, що місяць тому держава вводила більше обмежувальних заходів, включаючи закриття підприємств, які безпосередньо працюють з громадськістю, таких як магазини, ресторани та бари.
Болсонаро також заявив, що локдаун буде контрпродуктивним, оскільки люди будуть вразливішими до вірусу.
"Я бачив нещодавні дослідження, що ті люди, хто веде здоровий спосіб життя, у вісім разів рідше мають проблеми через коронавірус", - сказав він. "Ти замикаєш людей вдома ... що людина робить вдома? Я не сумніваюся, що всі трохи збільшать свою вагу, з минулого року до цього року". "Навіть у мене трохи виріс живіт", - пожартував він.
Рекордний щоденний приріст припадає на те, що лікарні та відділення інтенсивної терапії в деяких містах вже переповнені та не приймають пацієнтів, і вся система охорони здоров'я країни знаходиться на межі краху.
Бразилія бореться з кількома новими штамами, деякі з яких вчені вважають заразнішими, ніж інші.
Зараз молоді люди хворіють важче, ніж на ранніх стадіях пандемії, хоча незрозуміло, яку роль можуть відіграти штами у цій тенденції.
Станом на кінець вівторка 23 із 27 федерацій Бразилії повідомили, що коефіцієнт заповнення реанімацій становить 80% і більше. З них 15 або заповнені, або перебувають на межі повного завантаження, зайнятість реанімації становить понад 90%.
Мато-Гросу-ду-Сул вже перевищив потужність, тоді як лише чотири штати перебувають на рівні менш як 80%.
Програма розповсюдження вакцин у Бразилії також переживає затримками.
У вівторок Болсонаро висловив зацікавленість у придбанні російської вакцини Sputnik V проти Covid-19 під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.
Болсонаро додав, що спочатку вакцина потребує схвалення в країні.
"Ми завершуємо спілкування з іншими [органами охорони здоров'я], включаючи Anvisa, щодо того, як ми можемо ефективно імпортувати цю вакцину", - сказав Болсонаро, посилаючись на бразильське агентство з охорони здоров'я.
За даними Щотижневого епідеміологічного оновлення Всесвітньої організації охорони здоров’я у вівторок, кількість випадків захворювання на Covid-19 зростає вже впродовж шостого тижня поспіль.
Бразилія, США, Туреччина, Франція та Індія повідомляють про найбільшу кількість випадків інфікування на коронавірус.
за матеріалами CNN


08.04.2021 1345
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1016
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2413
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2056
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2091
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6347 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2383 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

258

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1070

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1057

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1322
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

199
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

537
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1996
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26438
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

493
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10397 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7937
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

482
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

342
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

487
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

566
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1509