Covid-19: програма вакцинації розкриває глибоку нерівність країн Близького Сходу

Перший громадянин Саудівської Аравії, який отримав вакцину проти коронавірусу Pfizer-BioNTech в Ер-Ріяді у грудні 2020 року.


По всьому світу розповсюдження вакцини яскраво висвітлило диспропорції у світовому доході.

Багаті країни беруть левову частку щеплень, а бідніші держави борються, щоб мати перспективу життя після коронавірусу. 
Близький Схід є мікросвітом цієї глобальної проблеми. У той час, як багаті нафтою арабські країни Перської затоки отримали вакцину серед перших у світі, такі країни, як Ємен та Сирія, повинні боротись із невизначеними термінами та складними планами розподілу, попри те, що вони найбільше постраждалими від вірусу.

Лідирують країни Перської затоки
Першими арабськими країнами, які розпочали вакцинацію своїх громадян та місцевих жителів, були найбагатші такі як: Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Катар, Кувейт, Бахрейн та Оман.
Особливо виділяються ОАЕ. Майже 10-мільйонна країна, яка має один з найвищих ВВП на душу населення у світі, також має один із найвищих показників вакцинації у світі. Понад 2 мільйони жителів та громадян вже вакциновані за допомогою Pfizer/BioNTech та китайською вакциниою Sinopharm.
Держава Перської затоки вже щепила більше людей, ніж Йорданія планує щепити на середньому рівні на першій фазі розгортання кампанії.
Ліван, який зараз переживає фінансовий крах, ще не доставив жодної вакцини.  
Зруйновані війною держави не мають конкретних планів щодо закупівлі та розповсюдження вакцин, навіть коли міжнародні організації втручаються із допомогою. Арно Бернаерт, керівник глобальної галузі охорони здоров'я на Всесвітньому економічному форумі (СЕФ), заявив, що світ не повинен бути "наївним" щодо цих несправедливостей.
"Країни з високим рівнем доходу мають політичну та юридичну надійність, що дозволяє їм організовувати найшвидші плани захисту свого населення", - сказав він. "Так буде завжди".
Директор з інфекційних хвороб у регіональному офісі Світового Середземноморського регіону Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) д-р Іван Гутін пояснив ситуацію так:
"Країни Арабської затоки мають менше населення, більший обсяг коштів та потужні системи охорони здоров'я, тому вони розпочали вакцинацію раніше, і це факт".

"Близький Схід просто характеризується суттєвою несправедливістю".
Для арабських держав, що не входять до Перської затоки, що страждають від злиднів, ендемічної корупції чи конфліктів, плани вакцинації ускладнюються не просто поганою адміністрацією, а глибокою недовірою до політичного керівництва.
"Ви повинні мати чітке бачення плану вакцинації населення, який вимагає чіткого управління та платоспроможності", - сказав Гутін CNN. "У більшості країн регіону їх немає".
У Лівані владна еліта, широко звинувачувана у корупції, протягом десятиліть марнувала ресурси країни, що завершилося фінансовою кризою минулого року. Медична система зазнала збитків, внаслідок чого виникла нестача лікарських засобів та відтік медичних працівників.
Вибух у порту Бейрута в серпні минулого року, який пошкодив деякі великі лікарні, посилив те, що президент країни назвав "надзвичайним станом для здоров'я".
Попри те, що в перші місяці пандемії кількість випадків захворювання в регіоні була однією з найнижчих, Ліван зараз очолює арабський світ у кількості хворих на мільйон населення.  
Очікується, що два мільйони доз вакцини Pfizer / BioNTech надійдуть на початку лютого, але вони охоплять лише близько 20% населення країни. На вулицях Лівану мало хто вірить, що розповсюдження неминуче або що воно буде проведене безпечно. Подібна історія в Іраці та Йорданії, країнах, що страждають від економічних потрясінь і де люди регулярно протестували з вимогою проведення політичних реформ.  
За словами представників охорони здоров'я, вже триває безкоштовна програма вакцинації Йорданії вакцинами Pfizer/BioNTech, але лише дуже невеликий відсоток населення погодився на її отримання, посилаючись на відсутність довіри. В Іраку для 40-мільйонного населення буде доступно лише 1,5 мільйона доз вакцини Pfizer/BioNTech, попри те, що країна стикалася з неодноразовими випадку масового інфікування коронавірусом протягом 2020 року.  

"Початок нової ери"
За словами Гутіна, ВООЗ звернулася до багатих країн, включаючи країни Перської затоки, щоб поділитися своїми дозами вакцини. Домовленості дотримуються, але це все ще у процесі.
Міністерство охорони здоров'я Абу-Дабі розпочало місцеву співпрацю під назвою "Консорціум Надії", яка має поставити 18 мільярдів доз вакцин до кінця 2021 року.
Заступник секретаря департаменту Джамал Мохамед Аль Каббі сказав CNN, що план являти собою повне рішення ланцюжка постачання для вирішення та полегшення доступності вакцин у всьому світі.
Попри затримку щеплень у країнах з низьким рівнем доходу, він більш оптимістичний, ніж був кілька місяців тому.
"Чи зможемо ми щепити всіх у 2021 році? Ні, я не думаю. Чи продовжуватиметься вакцинація у 2022 році, або навіть 2023 році? Так, я думаю. Так. Але те, що нам вдалося зробити поки що - це знак того, що ми можемо опинитися на початку нової ери ".
за матеріалами CNN


28.01.2021 721
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

334
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1640 3
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1839 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2666
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2394 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7632

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

403

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1109

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1181

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1969
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

344
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

722
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

967
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43470
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

998
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2014
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35216 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

342
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

555
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

695
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1023