Covid-19: поки Китай чекає схвалення від ВООЗ своєї вакцини, одна країна її повертає

Президент Філіппін Родріго Дутерте отримує свою першу дозу китайської вакцини Sinopharm проти Covid-19, 3 травня 2021 року


Коли президент Філіппін Родріго Дутерте в прямому ефірі отримав першу дозу вакцини китайського виробництва Sinopharm у понеділок, це повинно було спонукати неохочих філіппінців наслідувати його приклад і захищатися від Covid-19.

Натомість він викликав бурхливу критику проти Дутерте - за вибір вакцини, яка ще не схвалена регуляторами країни.

На тлі негативної реакції Дутерте в середу попросив Китай повернути 1000 доз вакцини Sinopharm, яку він надав Філіппінам, і вибачився перед громадськістю за отриману дозу вакцини, яку ще не затвердили.

Дутерте попросив китайського посла припинити відправлення вакцини Sinopharm.

"Просто дайте нам Sinovac, яким користуються всі", - сказав він, повідомляють місцеві ЗМІ, маючи на увазі іншу китайську вакцину, яка отримала дозвіл на екстрене застосування на Філіппінах ще у лютому.

Це була друга "незграбна дипломатія" між Філіппінами та її великим сусідом за тиждень, після того, як міністру закордонних справ Тедді Локсіну довелося вибачитися за твіт про діяльність Пекіна в Південно-Китайському морі.

Міністр закордонних справ Філіппін Теодоро Лочін та міністр закордонних справ Китаю Ван І відвідують зустріч у Манілі 16 січня 2021 року


Обличчя Дутерте на знімках Sinopharm підкреслює регуляторну перешкоду, з якою стикаються китайські вакцини за відсутності дозволу на екстрене використання від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), навіть попри те, що кадри були схвалені для використання в десятках країн.

Коли на початку березня компанія Sinopharm подала заявку на екстрене використання до Філіппінської адміністрації з контролю за продуктами та ліками (FDA), директор агентства заявив, що, як і у випадку з Sinovac, прийняття рішення щодо заявки Sinopharm займе більше часу, оскільки вона не була схвалена "суворим регуляторним органом", такий як ВООЗ.

Але це може незабаром змінитися. ВООЗ заявила на пресбрифінгу в понеділок, що очікується, що "до кінця цього тижня" доопрацьоване рішення щодо дозволу на екстрене використання обох поданих вакцин Sinopharm та Sinovac.

Схвалення ВООЗ може нарешті підвищити довіру до китайських вакцин, які давно стикаються з побоюваннями щодо ефективності та недостатньою прозорістю щодо даних клінічних випробувань.

Вакцини Sinopharm та Sinovac - це інактивовані вакцини, які мають меншу ефективність, ніж вакцини за технологією мРНК, вироблені Pfizer-BioNTech та Moderna. І на відміну від своїх західних аналогів, дві китайські компанії не опублікували повних даних своїх останніх стадій клінічних випробувань, які  проводили по всьому світу, викликаючи критику з боку вчених та медичних експертів.

За даними Sinopharm та Sinovac, їхні вакцини отримали різні результати щодо ефективності в ході досліджень, які проводили у різних країнах, але всі вони перевищили встановлений ВООЗ 50%-вий поріг ефективності, щоб отримати дозвіл на екстрене використання.

Їх затвердження могло б бути своєчасним для COVAX, глобальної ініціативи, підтриманої ВООЗ, щодо забезпечення рівного доступу до вакцин проти Covid-19. В останні тижні вона зіткнулася з серйозною нестачею вакцини для Індії, що зупинило експорт вакцини AstraZeneca на фоні кризи Covid-19.

Оскільки COVAX може розповсюджувати лише вакцини, які схвалені ВООЗ, на сьогодні китайські вакцини не входять до його портфеля. Натомість йому доводиться покладатися на Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Covishield з Інституту сироватки крові в Індії, Johnson & Johnson та Moderna, які всі мають попит.

Натомість Китай робить власні пожертви вакцин за допомогою двосторонніх угод з окремими країнами, включаючи Філіппіни - зусилля експертів, на думку експертів, керуються більше стратегічними інтересами Китаю, ніж потребами найбільш вразливих країн.

Схвалення ВООЗ, без сумніву, посилить пекінську дипломатію щодо вакцин. Але що більш важливо, це повинно допомогти забезпечити кращий захист від Covid-19 країнам, які найбільше потребують.


Бізнес Китаю: Кінотеатри демонструють старі пропагандистські фільми. Чи програє Голлівуд?

Пекін наказав китайським кінотеатрам цього року використовувати каси для поширення пропаганди про свято Комуністичної партії.

Минулого місяця китайські кіномани повстали після того, як великі сайти з продажу квитків по всій країні припинили продавати квитки для повторних релізів трьох фільмів "Володаря кілець".

Фільми зникли в той самий час, коли регулятори перевіряли графіки.

Китайська влада наказала кінотеатрам демонструвати щонайменше два старі фільми на тиждень до кінця року на честь 100-річчя заснування Комуністичної партії Китаю.

 Пара обіймається біля залізничного вокзалу Пекіна в останній день свята Дня праці 5 травня 2021 року. Китай повністю повертається до роботи в п’ятницю


07.05.2021 1348
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2151
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19071
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1700
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1184
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2237
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3820

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1946

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

659

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1281

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1436
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

348
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

867
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24371
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

597
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

591
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

728
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1622
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7995
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

407
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

752
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2016 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

714