Covid-19: поки Китай чекає схвалення від ВООЗ своєї вакцини, одна країна її повертає

Президент Філіппін Родріго Дутерте отримує свою першу дозу китайської вакцини Sinopharm проти Covid-19, 3 травня 2021 року


Коли президент Філіппін Родріго Дутерте в прямому ефірі отримав першу дозу вакцини китайського виробництва Sinopharm у понеділок, це повинно було спонукати неохочих філіппінців наслідувати його приклад і захищатися від Covid-19.

Натомість він викликав бурхливу критику проти Дутерте - за вибір вакцини, яка ще не схвалена регуляторами країни.

На тлі негативної реакції Дутерте в середу попросив Китай повернути 1000 доз вакцини Sinopharm, яку він надав Філіппінам, і вибачився перед громадськістю за отриману дозу вакцини, яку ще не затвердили.

Дутерте попросив китайського посла припинити відправлення вакцини Sinopharm.

"Просто дайте нам Sinovac, яким користуються всі", - сказав він, повідомляють місцеві ЗМІ, маючи на увазі іншу китайську вакцину, яка отримала дозвіл на екстрене застосування на Філіппінах ще у лютому.

Це була друга "незграбна дипломатія" між Філіппінами та її великим сусідом за тиждень, після того, як міністру закордонних справ Тедді Локсіну довелося вибачитися за твіт про діяльність Пекіна в Південно-Китайському морі.

Міністр закордонних справ Філіппін Теодоро Лочін та міністр закордонних справ Китаю Ван І відвідують зустріч у Манілі 16 січня 2021 року


Обличчя Дутерте на знімках Sinopharm підкреслює регуляторну перешкоду, з якою стикаються китайські вакцини за відсутності дозволу на екстрене використання від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), навіть попри те, що кадри були схвалені для використання в десятках країн.

Коли на початку березня компанія Sinopharm подала заявку на екстрене використання до Філіппінської адміністрації з контролю за продуктами та ліками (FDA), директор агентства заявив, що, як і у випадку з Sinovac, прийняття рішення щодо заявки Sinopharm займе більше часу, оскільки вона не була схвалена "суворим регуляторним органом", такий як ВООЗ.

Але це може незабаром змінитися. ВООЗ заявила на пресбрифінгу в понеділок, що очікується, що "до кінця цього тижня" доопрацьоване рішення щодо дозволу на екстрене використання обох поданих вакцин Sinopharm та Sinovac.

Схвалення ВООЗ може нарешті підвищити довіру до китайських вакцин, які давно стикаються з побоюваннями щодо ефективності та недостатньою прозорістю щодо даних клінічних випробувань.

Вакцини Sinopharm та Sinovac - це інактивовані вакцини, які мають меншу ефективність, ніж вакцини за технологією мРНК, вироблені Pfizer-BioNTech та Moderna. І на відміну від своїх західних аналогів, дві китайські компанії не опублікували повних даних своїх останніх стадій клінічних випробувань, які  проводили по всьому світу, викликаючи критику з боку вчених та медичних експертів.

За даними Sinopharm та Sinovac, їхні вакцини отримали різні результати щодо ефективності в ході досліджень, які проводили у різних країнах, але всі вони перевищили встановлений ВООЗ 50%-вий поріг ефективності, щоб отримати дозвіл на екстрене використання.

Їх затвердження могло б бути своєчасним для COVAX, глобальної ініціативи, підтриманої ВООЗ, щодо забезпечення рівного доступу до вакцин проти Covid-19. В останні тижні вона зіткнулася з серйозною нестачею вакцини для Індії, що зупинило експорт вакцини AstraZeneca на фоні кризи Covid-19.

Оскільки COVAX може розповсюджувати лише вакцини, які схвалені ВООЗ, на сьогодні китайські вакцини не входять до його портфеля. Натомість йому доводиться покладатися на Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Covishield з Інституту сироватки крові в Індії, Johnson & Johnson та Moderna, які всі мають попит.

Натомість Китай робить власні пожертви вакцин за допомогою двосторонніх угод з окремими країнами, включаючи Філіппіни - зусилля експертів, на думку експертів, керуються більше стратегічними інтересами Китаю, ніж потребами найбільш вразливих країн.

Схвалення ВООЗ, без сумніву, посилить пекінську дипломатію щодо вакцин. Але що більш важливо, це повинно допомогти забезпечити кращий захист від Covid-19 країнам, які найбільше потребують.


Бізнес Китаю: Кінотеатри демонструють старі пропагандистські фільми. Чи програє Голлівуд?

Пекін наказав китайським кінотеатрам цього року використовувати каси для поширення пропаганди про свято Комуністичної партії.

Минулого місяця китайські кіномани повстали після того, як великі сайти з продажу квитків по всій країні припинили продавати квитки для повторних релізів трьох фільмів "Володаря кілець".

Фільми зникли в той самий час, коли регулятори перевіряли графіки.

Китайська влада наказала кінотеатрам демонструвати щонайменше два старі фільми на тиждень до кінця року на честь 100-річчя заснування Комуністичної партії Китаю.

 Пара обіймається біля залізничного вокзалу Пекіна в останній день свята Дня праці 5 травня 2021 року. Китай повністю повертається до роботи в п’ятницю


07.05.2021 1259
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1279
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2572
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2138
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2203
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6619 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2481 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

374

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1187

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1312

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1445
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

310
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

181
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

609
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

84
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26547
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

574
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10490 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

84
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

114
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

428
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

574
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

645