Covid-19: Pfizer та AstraZeneca погрожують судом, оскільки затримки вакцин загрожують відновленню Європи

Європейський Союз закликає виробників вакцин AstraZeneca (AZN) та Pfizer (PFE) не затримувати доставляння, оскільки це може уповільнити відновлення від пандемії. Чиновники навіть погрожують вжити юридичних заходів та запровадити контроль над експортом доз.

За словами представників ЄС, AstraZeneca не зможе доставити стільки доз вакцини, скільки обіцяно, ставлячи під загрозу урядові плани.

Ця новина з’являється після того, як компанія Pfizer заявила, що доставила менше доз вакцини, ніж очікувалося минулого тижня. Комісар ЄС з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес у понеділок висловила невдоволення переговорами з AstraZeneca та заявила, що розмови будуть продовжуватися.

За її словами, виробник ліків "має намір подати значно менше доз протягом найближчих тижнів, ніж було узгоджено та оголошено".

У вівторок президент Єврокомісії Урсула фон дер Лейен обурилася стосовно фармацевтичних компаній, заявивши, що затримка "означає бізнес".

"Європа інвестувала мільярди, щоб допомогти у розробці перших у світі вакцин Covid-19, створити справді глобальне загальне благо. І тепер компанії повинні виконувати свої обов'язки. Вони повинні виконувати свої зобов'язання", - сказала вона під час віртуальної зустрічі Світового економічного форуму.

Країни ЄС, які розраховують на те, що вакцини стримують кризу в галузі охорони здоров'я та швидко відновлять свою економіку, змушені змінити плани. Заступник міністра охорони здоров'я Італії П'єрпаоло Сілері заявив у неділю телеканалу "Рай 1", що  в результаті затримок  для людей старше 80 років вакцинація відбудеться на чотири тижні пізніше запланованого.

Країна погрожує судовим процесом проти виробників вакцини.

"До осені ми могли б щепити до 45 мільйонів італійців, але я не вірю в ці компанії", - сказав Сілері. "Я хочу побачити вакцини".


Несподівані затримки

Європейський Союз замовив 300 мільйонів доз вакцини AstraZeneca, які можуть бути затверджені до використання вже цього тижня, з можливістю придбання додаткових 100 мільйонів.

Компанія заявила, що виробництву заважає виробнича проблема.

"Хоча немає запланованих затримок з початком постачання нашої вакцини, якщо ми отримаємо схвалення в Європі, початкові обсяги будуть нижчими, ніж передбачалося спочатку через зменшення виходу на виробничому майданчику в межах нашого європейського ланцюга постачання", - йдеться у повідомленні AstraZeneca. "Ми поставлятимемо десятки мільйонів доз у лютому та березні до Європейського Союзу, оскільки ми продовжуємо нарощувати обсяги виробництва".

Американська компанія 15 січня заявила, що доставить менше доз, ніж планувалося минулого тижня, в той час, як модернізувала свою виробничу установу в місті Пуурс, Бельгія.

Виробник ліків заявив, що все ще зможе досягти планових показників за перший квартал, і в результаті змін на заводі в Бельгії він зможе вивести 2 мільярди доз до кінця 2021 року.

Це у порівнянні з 1,3 мільярда, які він спочатку оголосив. Pfizer заявив у понеділок, що повернеться до початкового графіка постачання для Європейського Союзу цього тижня.

Європейські уряди вимагають відповідей, вказуючи, що успіх їхніх зусиль щодо вакцинації залежить від приватного сектору.

"З одного боку, ми можемо вітати лише результати науки, а з іншого боку, вони мають монополію, і ми повністю залежні", - заявив у суботу міністр охорони здоров'я Бельгії Франк Ванденбрук. "Можуть бути проблеми з виробництвом, але ці невизначеності та оголошення дуже ускладнюють організацію кампанії".

У понеділок Кіріакідес заявив, що вимагатиме від Європейського Союзу "повної прозорості щодо експорту вакцин".

"Надалі всі компанії, що виробляють вакцини проти Covid-19 в ЄС, повинні надавати своєчасне повідомлення, коли вони хочуть експортувати вакцини до третіх країн. На гуманітарні постачання це, звичайно, не впливає", - сказала вона у Twitter.  


Наскільки все погано?

Експерти щодо ланцюгів постачання набагато більше стурбовані новинами від AstraZeneca, ніж Pfizer, враховуючи зобов'язання останньої компанії скоро збільшити випуск.

Вакцину AstraZeneca, розроблену в Оксфордському університеті, набагато легше розповсюджувати, оскільки вона може зберігатися при високих температурах, ніж альтернатива від Pfizer.

Затримка на тиждень-два "не становить великої проблеми", сказав Бурак Казаз, професор з управління ланцюгами постачання в Університеті Сіракуз.

"Хоча, я звичайно, розумію, що затримка означає життя".

Масштаб проблем, з якими стикається AstraZeneca, стануть зрозумілим найближчими тижнями, сказав він. Затримки обох фірм є ознакою того, що в ланцюзі постачання все ще існують недоопрацювання, які необхідно виправляти, коли збільшується розподіл, за словами Прашанта Ядава, експерта з ланцюга постачання медичних продуктів та старшого наукового співробітника Центру глобального розвитку.

"У нас буде більше таких злетів і падінь, поки ми не дійдемо до стабільного процесу", - сказав Ядав.

З огляду на невдалі спроби досягти більшої швидкості виробництва лише на кількох виробничих майданчиках - громадськість повинна очікувати, що виробничі потужності щомісяця коливатимуться, додав він.

Річард Уайлдінг, професор стратегії ланцюга постачання в Університеті Кренфілда в Англії, зазначив, що для облаштування місць вакцинації потрібно щонайменше 50 предметів, починаючи від спиртових серветок та шприців і закінчуючи засобами індивідуального захисту.

Ланцюги постачання цих предметів теж повинні працювати безперебійно. Найважливіше, що затримки є проблемою не лише для Європи.

"Найвищу ціну заплатять країни, що розвиваються, які ще не мають доступу до вакцин, оскільки їх постачання можуть затриматись ще далі", - сказав Ядав.  

за матеріалами CNN


26.01.2021 749
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

289
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1606 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1836 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2661
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2388 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7628

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

401

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1106

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1178

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1966
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

342
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

719
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

962
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43467
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

993
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2012
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35214 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

339
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

552
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

693
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1019