Covid-19: Pfizer та AstraZeneca погрожують судом, оскільки затримки вакцин загрожують відновленню Європи

Європейський Союз закликає виробників вакцин AstraZeneca (AZN) та Pfizer (PFE) не затримувати доставляння, оскільки це може уповільнити відновлення від пандемії. Чиновники навіть погрожують вжити юридичних заходів та запровадити контроль над експортом доз.

За словами представників ЄС, AstraZeneca не зможе доставити стільки доз вакцини, скільки обіцяно, ставлячи під загрозу урядові плани.

Ця новина з’являється після того, як компанія Pfizer заявила, що доставила менше доз вакцини, ніж очікувалося минулого тижня. Комісар ЄС з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес у понеділок висловила невдоволення переговорами з AstraZeneca та заявила, що розмови будуть продовжуватися.

За її словами, виробник ліків "має намір подати значно менше доз протягом найближчих тижнів, ніж було узгоджено та оголошено".

У вівторок президент Єврокомісії Урсула фон дер Лейен обурилася стосовно фармацевтичних компаній, заявивши, що затримка "означає бізнес".

"Європа інвестувала мільярди, щоб допомогти у розробці перших у світі вакцин Covid-19, створити справді глобальне загальне благо. І тепер компанії повинні виконувати свої обов'язки. Вони повинні виконувати свої зобов'язання", - сказала вона під час віртуальної зустрічі Світового економічного форуму.

Країни ЄС, які розраховують на те, що вакцини стримують кризу в галузі охорони здоров'я та швидко відновлять свою економіку, змушені змінити плани. Заступник міністра охорони здоров'я Італії П'єрпаоло Сілері заявив у неділю телеканалу "Рай 1", що  в результаті затримок  для людей старше 80 років вакцинація відбудеться на чотири тижні пізніше запланованого.

Країна погрожує судовим процесом проти виробників вакцини.

"До осені ми могли б щепити до 45 мільйонів італійців, але я не вірю в ці компанії", - сказав Сілері. "Я хочу побачити вакцини".


Несподівані затримки

Європейський Союз замовив 300 мільйонів доз вакцини AstraZeneca, які можуть бути затверджені до використання вже цього тижня, з можливістю придбання додаткових 100 мільйонів.

Компанія заявила, що виробництву заважає виробнича проблема.

"Хоча немає запланованих затримок з початком постачання нашої вакцини, якщо ми отримаємо схвалення в Європі, початкові обсяги будуть нижчими, ніж передбачалося спочатку через зменшення виходу на виробничому майданчику в межах нашого європейського ланцюга постачання", - йдеться у повідомленні AstraZeneca. "Ми поставлятимемо десятки мільйонів доз у лютому та березні до Європейського Союзу, оскільки ми продовжуємо нарощувати обсяги виробництва".

Американська компанія 15 січня заявила, що доставить менше доз, ніж планувалося минулого тижня, в той час, як модернізувала свою виробничу установу в місті Пуурс, Бельгія.

Виробник ліків заявив, що все ще зможе досягти планових показників за перший квартал, і в результаті змін на заводі в Бельгії він зможе вивести 2 мільярди доз до кінця 2021 року.

Це у порівнянні з 1,3 мільярда, які він спочатку оголосив. Pfizer заявив у понеділок, що повернеться до початкового графіка постачання для Європейського Союзу цього тижня.

Європейські уряди вимагають відповідей, вказуючи, що успіх їхніх зусиль щодо вакцинації залежить від приватного сектору.

"З одного боку, ми можемо вітати лише результати науки, а з іншого боку, вони мають монополію, і ми повністю залежні", - заявив у суботу міністр охорони здоров'я Бельгії Франк Ванденбрук. "Можуть бути проблеми з виробництвом, але ці невизначеності та оголошення дуже ускладнюють організацію кампанії".

У понеділок Кіріакідес заявив, що вимагатиме від Європейського Союзу "повної прозорості щодо експорту вакцин".

"Надалі всі компанії, що виробляють вакцини проти Covid-19 в ЄС, повинні надавати своєчасне повідомлення, коли вони хочуть експортувати вакцини до третіх країн. На гуманітарні постачання це, звичайно, не впливає", - сказала вона у Twitter.  


Наскільки все погано?

Експерти щодо ланцюгів постачання набагато більше стурбовані новинами від AstraZeneca, ніж Pfizer, враховуючи зобов'язання останньої компанії скоро збільшити випуск.

Вакцину AstraZeneca, розроблену в Оксфордському університеті, набагато легше розповсюджувати, оскільки вона може зберігатися при високих температурах, ніж альтернатива від Pfizer.

Затримка на тиждень-два "не становить великої проблеми", сказав Бурак Казаз, професор з управління ланцюгами постачання в Університеті Сіракуз.

"Хоча, я звичайно, розумію, що затримка означає життя".

Масштаб проблем, з якими стикається AstraZeneca, стануть зрозумілим найближчими тижнями, сказав він. Затримки обох фірм є ознакою того, що в ланцюзі постачання все ще існують недоопрацювання, які необхідно виправляти, коли збільшується розподіл, за словами Прашанта Ядава, експерта з ланцюга постачання медичних продуктів та старшого наукового співробітника Центру глобального розвитку.

"У нас буде більше таких злетів і падінь, поки ми не дійдемо до стабільного процесу", - сказав Ядав.

З огляду на невдалі спроби досягти більшої швидкості виробництва лише на кількох виробничих майданчиках - громадськість повинна очікувати, що виробничі потужності щомісяця коливатимуться, додав він.

Річард Уайлдінг, професор стратегії ланцюга постачання в Університеті Кренфілда в Англії, зазначив, що для облаштування місць вакцинації потрібно щонайменше 50 предметів, починаючи від спиртових серветок та шприців і закінчуючи засобами індивідуального захисту.

Ланцюги постачання цих предметів теж повинні працювати безперебійно. Найважливіше, що затримки є проблемою не лише для Європи.

"Найвищу ціну заплатять країни, що розвиваються, які ще не мають доступу до вакцин, оскільки їх постачання можуть затриматись ще далі", - сказав Ядав.  

за матеріалами CNN


26.01.2021 670
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1033
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2425
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2063
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2098
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6382 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2392 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

263

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1081

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1121

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1330
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

205
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

543
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2001
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26443
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

499
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10403 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7944
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

487
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

347
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

502
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

572
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1517