Covid-19 офіційно забрав три мільйони життів, тягар лежить на бідніших країнах

Траур, біля труни із жертвою Covid-19 на кладовищі в Сан-Паулу, Бразилія, 24 березня Фотограф: Віктор Моріяма / Bloomberg


Невпинний темп смерті від глобальної пандемії Covid-19 триває безперервно, попри глобальні зусилля щодо вакцинації, і в цей час все більше несеться найбіднішими місцями світу.

В результаті нового коронавірусу, який виник у 2019 році, загинуло понад 3 мільйони життів, причому останній мільйон зафіксованих смертей прийшов навіть швидше, ніж перші два. Приблизно через 8,5 місяців після першої смерті в Китаї перейшли межу в перший мільйон, а через 3,5 місяці - другий мільйон.

За даними Університету Джона Хопкінса, кількість загиблих у суботу перевищила три ​​мільйони, лише близько трьох місяців з того часу, коли 15 січня подолано позначку у два мільйони. Скорочення інтервалів разом зі збільшенням числа нових випадків у всьому світі завдає удару сподіваємося, що кінець пандемії настане із широким поширенням вакцин.

Справжня кількість загиблих від Covid-19, ймовірно, набагато перевищує три мільйони через неточні та нерівномірні повідомлення у всьому світі.

Похмура реальність підкреслює збільшення диспропорцій у боротьбі з пандемією, що паралельно розриву у доступі до вакцин. Хоча рівень смертності в США та частині Європи значною мірою сповільнився завдяки впровадженню вакцин, які обіцяють повернення до деякої подоби нормального життя, але країни, що розвиваються - зокрема Бразилія - ​​спричиняють зростання кількості жертв.

Лише п'ять місць становлять близько половини останніх мільйонів смертей. Тільки США претендували на 18% від загальної кількості у світі, все ще найвища частка країн.

Але тенденція зміщується. Смертність зростає в менш заможних частинах світу, в тому числі в тих, що намагаються отримати доступ до вакцин. Серед останніх мільйонів загиблих частка Бразилії зросла на 9,5 відсоткових пункти у порівнянні з попереднім мільйоном смертей, далі слідують Мексика та Перу.

Інші країни зменшили свою частку з останніх мільйонів загиблих, причому найбільше показники смертності впали в Індії, Ірані та Аргентині. Розвинені країни від Італії та США до Франції та Бельгії також мали меншу частку в новій кількості загиблих у порівнянні з попереднім мільйоном.

Результати підкреслюють необхідність проведення щеплень у всьому світі, заявили представники охорони здоров'я. За даними Bloomberg Vaccine Tracker, близько 40% введених вакцин Covid-19 надійшло людям у 27 заможних країнах, які становлять лише 11% населення світу.

"Є багато країн, де люди не отримали жодної дози імунізації", - сказала Балі Пулендран, професор мікробіології та імунології зі Стенфордського університету в Каліфорнії. "Недостатньо вакцинувати всіх в одній країні. Якщо не зробимо вакцинацію всього населення планети, ми не зможемо контролювати пандемію".

12 квітня медичний працівник вводить дозу вакцини "Covaxin " компанії Bharat Biotech Ltd. Фотограф: Т. Нараян/Bloomberg

Розбіжності в імунізації становлять загрозу для світу. Чим більше коронавірус поширюється безконтрольно, тим більше у нього можливостей для розвитку небезпечних мутацій. Деякі наявні вакцини вже виявились менш ефективними проти нових штамів, таких як з Південної Африки. Не можна скидати з рахунків можливість мутації потрапити у високо вакциновану країну та запустити чергову хвилю Covid-19.
"Вакцини дають нам світло у кінці тунелю, але ми ще не там", - сказав генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєс на брифінгу на початку цього місяця. "Ми всі повинні продовжувати захищати себе та оточення, роблячи правильний вибір".
за матеріалами Вloomberg


20.04.2021 1087
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

773
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1659
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1979 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7349
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15125 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1982

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

155

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

920

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

994

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1778
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

172
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

562
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

800
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3052
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

807
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1866
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

901
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35043 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

385
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

537
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

864
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

769