Covid-19 офіційно забрав три мільйони життів, тягар лежить на бідніших країнах

Траур, біля труни із жертвою Covid-19 на кладовищі в Сан-Паулу, Бразилія, 24 березня Фотограф: Віктор Моріяма / Bloomberg


Невпинний темп смерті від глобальної пандемії Covid-19 триває безперервно, попри глобальні зусилля щодо вакцинації, і в цей час все більше несеться найбіднішими місцями світу.

В результаті нового коронавірусу, який виник у 2019 році, загинуло понад 3 мільйони життів, причому останній мільйон зафіксованих смертей прийшов навіть швидше, ніж перші два. Приблизно через 8,5 місяців після першої смерті в Китаї перейшли межу в перший мільйон, а через 3,5 місяці - другий мільйон.

За даними Університету Джона Хопкінса, кількість загиблих у суботу перевищила три ​​мільйони, лише близько трьох місяців з того часу, коли 15 січня подолано позначку у два мільйони. Скорочення інтервалів разом зі збільшенням числа нових випадків у всьому світі завдає удару сподіваємося, що кінець пандемії настане із широким поширенням вакцин.

Справжня кількість загиблих від Covid-19, ймовірно, набагато перевищує три мільйони через неточні та нерівномірні повідомлення у всьому світі.

Похмура реальність підкреслює збільшення диспропорцій у боротьбі з пандемією, що паралельно розриву у доступі до вакцин. Хоча рівень смертності в США та частині Європи значною мірою сповільнився завдяки впровадженню вакцин, які обіцяють повернення до деякої подоби нормального життя, але країни, що розвиваються - зокрема Бразилія - ​​спричиняють зростання кількості жертв.

Лише п'ять місць становлять близько половини останніх мільйонів смертей. Тільки США претендували на 18% від загальної кількості у світі, все ще найвища частка країн.

Але тенденція зміщується. Смертність зростає в менш заможних частинах світу, в тому числі в тих, що намагаються отримати доступ до вакцин. Серед останніх мільйонів загиблих частка Бразилії зросла на 9,5 відсоткових пункти у порівнянні з попереднім мільйоном смертей, далі слідують Мексика та Перу.

Інші країни зменшили свою частку з останніх мільйонів загиблих, причому найбільше показники смертності впали в Індії, Ірані та Аргентині. Розвинені країни від Італії та США до Франції та Бельгії також мали меншу частку в новій кількості загиблих у порівнянні з попереднім мільйоном.

Результати підкреслюють необхідність проведення щеплень у всьому світі, заявили представники охорони здоров'я. За даними Bloomberg Vaccine Tracker, близько 40% введених вакцин Covid-19 надійшло людям у 27 заможних країнах, які становлять лише 11% населення світу.

"Є багато країн, де люди не отримали жодної дози імунізації", - сказала Балі Пулендран, професор мікробіології та імунології зі Стенфордського університету в Каліфорнії. "Недостатньо вакцинувати всіх в одній країні. Якщо не зробимо вакцинацію всього населення планети, ми не зможемо контролювати пандемію".

12 квітня медичний працівник вводить дозу вакцини "Covaxin " компанії Bharat Biotech Ltd. Фотограф: Т. Нараян/Bloomberg

Розбіжності в імунізації становлять загрозу для світу. Чим більше коронавірус поширюється безконтрольно, тим більше у нього можливостей для розвитку небезпечних мутацій. Деякі наявні вакцини вже виявились менш ефективними проти нових штамів, таких як з Південної Африки. Не можна скидати з рахунків можливість мутації потрапити у високо вакциновану країну та запустити чергову хвилю Covid-19.
"Вакцини дають нам світло у кінці тунелю, але ми ще не там", - сказав генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєс на брифінгу на початку цього місяця. "Ми всі повинні продовжувати захищати себе та оточення, роблячи правильний вибір".
за матеріалами Вloomberg


20.04.2021 1112
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2562
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19950
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1770
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1253 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

356

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2033

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1328
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

398
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

924
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24422
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

766
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1654
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

531
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2083 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

755