Covid-19: навіть одна доза вакцини Pfizer/BioNTech знижує ризик зараження на 72%

Шприци та флакони з вакциною Pfizer/BioNTech проти Covid-19, які підготували для введення працівникам охорони здоров'я 17 грудня 2020 року.


У понеділок у пресрелізі служби громадського здоров'я Англії (PHE) оприлюднили нові дані, де йдеться, що перша доза вакцини Pfizer/BioNTech протиCovid-19 "забезпечує високий рівень захисту від інфекцій та симптоматичних захворювань".

Дослідження PHE, яке провели серед медичних працівників у віці до 65 років, показало, що одна доза вакцини знижує ризик зараження на 72% через три тижні, тоді як дві дози вакцини знижують ризик зараження на 85%. Цей високий рівень захисту поширився на штам коронавірусу B.1.1.7, який вперше виявили у Великобританії у грудні.

Медичні працівники проходили тестування на Covid-19 кожні два тижні за допомогою ПЛР-тестів і два рази на тиждень за допомогою швидких тестів, пояснила доктор Сьюзан Хопкінс, директор стратегічного реагування в PHE, маючи на увазі: "було безліч безсимптомних тестів", сказала вона.

"В цілому ми спостерігаємо справді сильний ефект для зменшення будь-якої інфекції: безсимптомної та симптоматичної", - сказав Хопкінс під час пресконференції, проведеної Науковим медіацентром Великобританії в понеділок.

PHE також проаналізував дані рутинних тестів на основі симптоматичного захворювання у понад 12 000 людей, які показали, що одна доза вакцини Pfizer / BioNTech була ефективною на 57% проти симптоматичної хвороби COVID-19 в осіб віком понад 80 років через чотири тижні після першої дози. Ефективність зросла до 88% через тиждень після другої дози.

Ранні дані також показали, що вакциновані люди, які згодом інфікуються, набагато рідше помирають від вірусу або потрапляють до нього в лікарню.

Люди старше 80 років, які були інфіковані після вакцинації, мали на 41% менше шансів потрапити до лікарні з вірусом і на 57% рідше померли від нього. PHE передбачав, що захист від важких захворювань, ймовірно, буде понад 75% у тих, хто отримав одну дозу вакцини Pfizer-BioNTech.

"Загальним хорошим знаком є ​​те, що ми починаємо спостерігати зменшення кількості госпіталізацій та смертності у цих вакцинованих вікових групах й принаймні деякі з них пов’язані з програмою вакцинації", - сказала доктор Мері Рамсей, керівник відділу імунізації PHE, під час пресконференція.

Вона зазначила, що, хоча нинішній локдаун у Великобританії зіграв роль у скороченні кількості госпіталізацій, "швидше скорочення спаду в деяких аспектах може бути віднесено до програми вакцинації".

У випуску PHE Рамзі застерігає, що, попри обнадійливі ознаки "ми ще не знаємо, наскільки ці вакцини зменшать ризик передачі вами Covid-19 іншим", додавши, що вакциновані люди повинні продовжувати стежити за правилами безпеки.

Великобританія зосередила свою увагу на вакцинації якомога більшої кількості людей з високим ризиком першою дозою.

Рамзі заявив, що висновки "посилюють політику надання цієї одноразової дози більшій кількості людей, щоб запобігти більшій кількості смертей та більше прийому зараз, а потім повернутися пізніше й отримати другу дозу, яка забезпечить їм більш тривалий захист".

Міністр охорони здоров'я Великобританії Метт Хенкок заявив, що "надзвичайно обнадійливо", що дані підтверджують рішення уряду Великобританії "максимально збільшити кількість людей, щеплених однією дозою".

"Захист від важких захворювань становить щонайменше 75% або вище, і це відповідає тому, що ви бачите у Шотландії", - сказав Рамсей на пресконференції з посиланням на ранні дані шотландського дослідження про вплив вакцини "Пфайзер" та "Оксфорд-АстраЗенека". 


Значне падіння госпіталізації

У цьому дослідженні, яке також оприлюднили в понеділок, розподіл вакцинації Covid-19 пов’язаний зі значним зниженням ризику госпіталізації через шотландську хворобу.

Дослідники порівняли госпіталізацію серед тих, хто отримав першу дозу, і тих, хто не отримав.

До четвертого тижня після отримання першої дози вакцина Pfizer знизила ризик госпіталізації з Covid-19 до 85%. Вакцина Оксфорд-АстраЗенека знизила ризик госпіталізації до 94%. Попереднє дослідження, яке ще не було рецензовано, є першим, що вивчає вплив двох вакцин на запобігання важким захворюванням, що призводять до госпіталізації по всій країні, з попередніми результатами ефективності, отриманими в результаті клінічних випробувань.

У рамках проєкту EAVE II, проведеного дослідниками з Единбурзького, Стратклайдського, Абердинського, Глазгоського та Сент-Ендрюського та Громадського Здоров'я Шотландії (PHS), було проаналізовано набір даних, що охоплює майже все населення Шотландії - 5,4 мільйона осіб.

Дослідники проаналізували дані за кожен тиждень з 8 грудня по 15 лютого. За цей період введено 1,14 мільйона вакцин (близько 650 000 людей отримали дозу Пфайзера та близько 490 000 - Оксфорд-АстраЗенека), причому 21 відсоток шотландського населення отримав першу доза, згідно з пресрелізом Единбурзького університету.

Серед осіб віком від 80 років - однієї з груп найвищого ризику - вакцинація була пов'язана із 81-процентним зниженням ризику госпіталізації від Covid-19 протягом четвертого тижня, коли результати для обох вакцин були об'єднані, згідно з даними пресрелізу.

"Ці результати дуже обнадійливі й дали нам великі підстави бути оптимістичними у майбутньому. Зараз у нас є національні докази - у цілій країні - що вакцинація забезпечує захист від госпіталізацій через Covid-19", - написав у звіті провідний дослідник Азіз Шейх, директор Інститут Ашер університету Единбурга. "Випуск першої дози вакцини зараз потрібно прискорити у всьому світі, щоб допомогти подолати цю страшну хворобу".

Арне Акбар, президент Британського товариства імунологів, додав:

"Тепер нам потрібно зрозуміти, наскільки тривалим є цей захист від однієї дози вакцини". "Хоча необхідні подальші дослідження, загалом ці нові висновки повинні забезпечити впевненість у рішенні Великобританії запропонувати дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів".

за матеріалами CNN


25.02.2021 851
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1033
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2424
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2063
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2098
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6382 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2392 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

263

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1081

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1121

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1330
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

205
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

542
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2001
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26443
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

499
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10403 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7944
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

487
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

347
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

502
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

572
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1517