COVID-19: Італія посилює обмеження та вводить локдаун на Великдень

Бакалійні магазини працюють у гастрономі, оскільки уряд повинен оголосити жорсткіші обмеження щодо коронавірусної інфекції (COVID-19) у Римі, Італія, 12 березня 2021 року. REUTERS/Яра Нарді 

Протягом великодніх вихідних Італія вже другий рік поспіль буде під загальнодержавним локдауном.

Про це йдеться в проєкті закону, спрямованого на обмеження нового зростання кількості випадків коронавірусу. Магазини несуттєвого призначення будуть закриті по всій країні з 3-5 квітня.

У ці дні італійці можуть виїжджати з дому лише на роботу, в лікарню чи з інших надзвичайних причин. Однак низка регіонів, включаючи багату Ломбардію, в якій знаходиться фінансова столиця Італії Мілані, очевидно буде повністю закрита вже цього понеділка через нещодавній стрибок кількості випадків інфікування та госпіталізацій.

В Італії, першій західній країні, яка сильно постраждала від пандемії, цього тижня кількість інфекцій зросла на 10% у порівнянні з попереднім тижнем, і чиновники попередили, що ситуація погіршується, оскільки нові, дуже заразні штами набувають значного поширення.

Рік тому у країні вже впроваджували загальнодержавний локдаун, який тривав 10 тижнів. На Різдво також вводили локдаун. В останні місяці уряд запровадив обмеження на регіональному рівні, що залежали від кількості випадків інфікування.

За останні місяці країна відкалібрувала обмеження у своїх 20 регіонах за чотирирівневою кольоровою системою (білою, жовтою, помаранчевою та червоною) на основі місцевих рівнів зараження, які переглядаються щотижня.

Згідно з наказом, затвердженим у п'ятницю міністром охорони здоров'я Роберто Сперанца, сім регіонів були переведені в найжорсткіші червоні зони, включаючи Ломбардію навколо Мілана та Лаціо навколо Риму.

Три інші регіони вже були червоними, тобто половина регіонів країни та більшість її населення будуть під найсуворішими обмеженнями з понеділка.

"Я сподіваюся, що це буде остання жертва, яку вимагають наші громадяни", - сказав президент Ломбардії Аттіліо Фонтана.

Італія повідомила про понад 100 000 смертей від цієї хвороби з моменту виявлення перших випадків захворювання 13 місяців тому, країна є сьомою за кількістю жертв у світі.

У п’ятницю зафіксували ще 380 смертей та майже 27 000 нових випадків інфікування коронавірусом.


ВЕЛИКОДНІЙ ЛОКДАУН

На Великдень вся країна стане червоною зоною. Ще не відомо, як новий указ вплине на відвідувачів церкви в католицькій країні. Однак, як очікується, це буде схоже на ситуацію минулого Різдва, коли людям дозволяли ходити до церков у своїх кварталах.

Джерело з Ватикану повідомило, що Папа Римський Франциск, розпочне Великодню Мессу кількома годинами раніше, щоб віряни могли повернутися додому вчасно до 22:00, до комендантської години також стало відомо, що заходи Понтифіка перед Великоднем відбуватимуться у Ватикані з обмеженою кількістю учасників.

На відміну від минулого року, указ, який підписали у п’ятницю, дозволяє обмежено відвідувати друзів та родичів протягом Великодніх свят - наприклад, можна буде побачити літніх батьків.

Окрім Лаціо та Ломбардії, після останніх змін у кольорових обмеженнях червоними регіонами стануть Емілія Романья, Фріулі Венеція Джулія, Венето та П'ємонт на півночі, Марке в центрі та Кампанія, Апулія та Молізе на півдні.

Усі інші регіони, крім острова Сардинія, будуть оранжевими, обмежуючи рух між містами та обмежуючи роботу барів та ресторанів лише послугами на виніс.

Сардинія, де рівень зараження низький, залишається білим регіоном із відносно скромними обмеженнями у повсякденному житті.

Поки Італія намагається пришвидшити процес вакцинації проти COVID, Драгі заявив у п'ятницю, що зараз прищеплюється близько 170 000 людей на день, і він намагався "швидко" потроїти цю кількість.

Ці прагнення можливо здійснити, оскільки у п’ятницю італійське агентство з лікарських засобів схвалило використання однодозової вакцини Johnson & Johnson, відкривши шлях для перших щеплень, які будуть зроблені за місяць.

за матеріалами Reuters


15.03.2021 1059
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

879
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1570 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2345
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2174 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7514
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15228 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

279

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1012

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1076

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1863
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

259
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

637
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

880
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

894
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1932
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

980
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35128 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

232
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

461
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

602
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

929