Covid-19: чоловік з Філіппін помер після того, як його змусили зробити 300 присідань за порушення комендантської години

Поліцейський інспектує автомобілістів на карантинному пункті пропуску 29 березня 2021 року в місті Марікіна, метро Маніла, Філіппіни.


Чоловік на Філіппінах помер після того, як його змусили зробити 300 присідань за порушення комендантської години, що робить його останньою жертвою часто жорстокого підходу країни до введення карантинних обмежень щодо COVID-19.

У четвер, 1 квітня, Даррен Манаог Пеньярендондо, якому було 28 років, залишив свій будинок у місті Генерал Тріас, в провінції Кавіте, яке перебуває під жорсткими карантинними обмеженнями через зростання кількості випадків Covid-19, щоб купити воду, повідомила його сім'я, повідомляє CNN з Філіппін.
Але його зупинила міліція і сказала, що потрібно робити "насосні вправи" 100 разів, йдеться у звіті. Поліція змусила його повторити вправи, тобто в підсумку він зробив близько 300 повторень.

"В суботу у нього почалися судоми, але ми змогли врятувати його вдома. Потім йому знову стало погано, він впав у коматозний стан", - йдеться у повідомленні його сім'ї.

Пеньяредондо помер о 22:00 год, повідомила сім’я.

За даними Університету Джона Хопкінса, на Філіппінах зареєстрований один з найбільших показників захворюваності на Covid-19 серед усіх країн Азії - зафіксовано понад 819 000 інфекцій та 14 000 смертей. Минулого місяця кількість випадків у країні різко зросла, що змусило владу ввести локдайн, "закрили" більше ніж 25 мільйонів людей - у тому числі в провінції Кавіте.

Департамент внутрішніх справ та місцевого самоврядування та мер міста Генерал Тріас призначили розслідування смерті Пеньяредондо, йдеться у повідомленні.

"Усі поліцейські, коли буде доведено, що вони порушили закон, будуть притягнуті до відповідальності та покарані відповідними (адміністративними) та кримінальними покараннями", - заявив заступник секретаря департаменту Джонатан Малая в текстовому повідомленні CNN з Філіппін.

Смерть Пеняредондо відбулася після низки інцидентів, що стосуються жорстоких поліцейських методів.

У своїй заяві минулого місяця некомерційна організація Human Rights Watch (HRW) вказувала на повідомлення, що чиновники зачинили п’ятьох молодих людей у ​​клітці для собак за порушення карантину.

За повідомленнями, вони також змушували людей сидіти на полуденному сонці в якості покарання за порушення комендантської години.

Жозе Мануель Діокно, юрист і засновник Групи безоплатної правової допомоги (FLAG), заявив, що не законно замикати людей у ​​клітках або змушувати людей присідати 300 разів.

"Єдине покарання, яке можуть застосувати правоохоронці за будь-які порушення, - це забрати у місце, визначене місцевим законодавством та національним законодавством, і у нас немає жодного закону, який дозволяв би садити людей у ​​клітини для собак або змушувати робити їх виснажливі фізичні вправи впродовж тривалого періоду часу ", - сказав він.


Жорсткий підхід до обмежень щодо коронавірусу

Філіппіни застосували жорсткий підхід до боротьби з коронавірусом.

Президент Родріго Дутерте застосував свою традиційну тактику сильних людей, заявивши у квітні минулого року, що поліція розстрілюватиме всіх, хто порушить обмеження щодо боротьби з вірусом.

"Я не буду вагатись. Мої накази поліції та військовим такі: якщо люди стануть непокірними, і вони будуть битися з вами, і ваше життя опиниться під загрозою, розстріляйте їх", - сказав Дутерте під час промови.

За останні 12 місяців за порушення правил затримано величезну кількість людей. У період з березня по серпень минулого року майже 290 000 людей були попереджені, оштрафовані або звинувачені в порушенні карантинних правил, повідомляє CNN. З того часу, як 16 березня цього року Дутерте ввів локдаун на головному філіппінському острові Лусон, у Манілі заарештували сотні людей.

Поліцейські інспектують автомобілістів на карантинному пункті пропуску 29 березня 2021 року в місті Марікіна, метро Маніла, Філіппіни.


Влада Філіппін стверджує, що для контролю спалаху в країні необхідний жорсткий підхід. Але Карлос Конде, старший науковий співробітник HRW, який живе на Філіппінах, стверджує, що випадки збільшення випадків інфікування свідчать, що заходи не спрацювали. Натомість він сказав, що рішення про масові арешти людей, яких "упаковували, як сардини", у переповнені в'язниці, без соціальних дистанцій помилкове.

Накази про локдаун також зашкодили людям, яким потрібно покинути свої домівки, щоб працювати, за його словами, додавши, що заходи "дуже жорсткі".

У своєму щорічному звіті, опублікованому цього тижня, "Міжнародна амністія" розкритикувала підхід Філіппін, зазначивши, що "заходи уряду, спрямовані на приборкання поширення Covid-19, призвели до численних зловживань правами людини".

Минулого місяця Дутерте захищався, використовуючи колишніх військових офіцерів у боротьбі з Covid-19, кажучи:

"Вам не потрібно бути лікарем тут", - йдеться у звіті CNN з Філіппін.

CNN звернувся до офіційного філіппінського інформаційного агентства для коментарів.


Занепад свобод

На Філіппінах впродовж років є проблема з жорстокістю поліцейської діяльності. З моменту приходу Дутерте до влади у 2016 році тисячі людей загинули під час "війни з наркотиками" після того, як президент наказав поліції вбивати тих, хто, на їхню думку, пов'язаний із торгівлею наркотиками.

Але активісти заявляють, що пандемія ще більше погіршила ситуацію стосовно свобод та прав людини.

За словами Конде, ключовою проблемою є те, що уряд ставиться до Covid-19 як до проблеми громадської безпеки, а не до проблем здоров'я. Великі повноваження, які надані військовим та поліцейським, лише збільшили поширеність агресивної тактики поліції, сказав він.

"Мені здається, що поліцію, військових та місцеву владу заохотили ще більше порушувати права людини під час пандемії", - сказав він.

Поліцейський робить знімки імовірних порушників комендантської години на карантинному пункті пропуску 29 березня 2021 року в місті Марікіна, метро Маніла, Філіппіни.


Адвокат Діокно заявив, що влада "щойно взяла підказку від свого лідера", маючи на увазі Дутерте.

Потерпілі не лише ті, кого заарештували за порушення карантину. За даними HRW, з квітня по липень 2020 року в порівнянні з попереднім чотиримісячним періодом кількість людей, які загинули у "війні з наркотиками", зросла на 50%.

Діокно сказав, що права людини "дуже серйозно" погіршилися внаслідок пандемії.

"Окрім втрачених життів, першими жертвами пандемії стали демократичні права і свободи", - сказав він.

за матеріалами CNN


09.04.2021 1326
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18421
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1651
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1153
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2198
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3761
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1436

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1877

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

619

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1251

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1401
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

292
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

808
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24338
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

517
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

565
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

698
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1594
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7874
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

197
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

725
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1958 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

692