Covid-19: членам групи ВООЗ заблокували в'їзд до Китаю

Медичні працівники стоять біля автобусів у відгородженому відділенні, куди прибулих мандрівників слід доставити на карантин, в міжнародний аеропорт в Ухані, Китай, 14 січня 2021 року, після прибуття групи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), яка розслідує джерела пандемії Covid-19.


У четвер, 14 січня, двом членам групи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яка розслідує походження пандемії коронавірусу, заборонили політ до Китаю після невдалого тесту на антитіла до коронавірусу.

Міжнародна команда з 13 вчених мала висадитися в китайському місті Ухань, де вперше в кінці 2019 року зафіксували випадки коронавірусу. Однак два члени цієї команди залишаються в Сінгапурі, повідомляє ВООЗ у низці твітів після того, як вони "виявили позитивний результат на антитіла IgM".

Антитіла IgM є одними з найбільш ранніх потенційних ознак коронавірусної інфекції, але можуть також з’являтися у когось, хто був щеплений або раніше інфікований (але вже не є носієм) вірусу. Також при таких тестах можливі помилкові позитивні результати.

Починаючи з листопада 2020 року, мандрівники, які летять до Китаю, повинні показати негативні результати для тесту на антитіла IgM та тесту на ПЛР, перш ніж їм буде дозволено в'їзд.

Зазначені вчені проходять повторне тестування, і раніше вони вже кілька разів тестувались і виявляли негативний вміст на коронавірус, заявила організація, додавши, що ті вчені, які змогли поїхати до Китаю, "розпочнуть свою роботу негайно протягом двотижневого карантинного протоколу для міжнародних мандрівників".

На черговій пресконференції в четвер представник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь заявив, що країна "неухильно дотримуватиметься відповідних норм та вимог щодо запобігання епідемій, а також забезпечить відповідну підтримку та умови для експертів ВООЗ, які приїжджають до Китаю для здійснення міжнародного співробітництва з питань виявлення походження вірусу."

На запитання про те, яким двом вченим відмовлено у в'їзді, Чжао не дав відповіді, доручаючи ставити ці запитання у "відповідні органи влади".

Державна телерадіокомпанія CGTN повідомила в четвер, що команда ВООЗ "пройшла тести та аналізи на антитіла в аеропорту" після прибуття до країни.  


Затримка поїздки

Це друга затримка для команди ВООЗ, яка мала прибути до Китаю на початку цього місяця, але влада заблокувала політ туди, викликавши рідкісний докір агентства ООН.

"Я дуже розчарований цією новиною", - сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєс. "Я контактував з вищими китайськими чиновниками, і я ще раз дав зрозуміти, що місія є пріоритетом для ВООЗ та міжнародної команди".

Тедрос додав, що ВООЗ "прагне розпочати місію якомога швидше", і що йому дали запевнення, що Пекін пришвидшує внутрішню процедуру.

Процедуру розпочали цього тижня, оскільки більшість команди прибули до Уханя, хоча їм обмежено те, що вони планували зробити, коли закінчать обов’язковий двотижневий карантин.

Маріон Купманс, голландський вірусолог, яка очолює відділ вірусології медичного центру Еразма в Роттердамі та є частиною слідчої групи, що прямує до Китаю, заявила раніше цього місяця, що вони "готові до роботи".

Купманс заявила, що їм сказали, що в Китаї нічого не заборонено, і команда буде працювати у співпраці зі своїми китайськими колегами, "розглядаючи дані, розмовляючи з досвідченими людьми та роблячи висновки з того, що зроблено".  

За її словами, важливо зрозуміти походження того, як вірус зробив стрибок до людей, оскільки "немає країни, яка не має ризику виникнення хвороб. Це те, що ми повинні розуміти, тому весь світ може підготуватися". "Нам дійсно потрібно мати терпіння і не судити. Це скрупульозна робота, це займе час", - сказала Купманс.  


Політична напруженість

Сполучені Штати та Австралія виступили з обвинуваченням, критикуючи боротьбу Китаю з початковими стадіями пандемії, звинувачуючи Пекін у приховуванні серйозності проблеми та запобіганні ефективній реакції до пізнього часу.

Дональд Трамп неодноразово звинувачував Китай у глобальній пандемії та оголошував, що США припинять свої відносини з ВООЗ, заявляючи, що Китай не повідомив належним чином інформацію про коронавірус і тиснув на ВООЗ, щоб вона "вводила світ в оману".

США вимагають прозорості операцій ВООЗ у Китаї.

У листопаді Гаррет Грігсбі з Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб США заявив Асамблеї ВООЗ, що умови розслідування щодо Китаю "не обговорювались прозоро", і "саме розслідування, як видається, не відповідає" його мандату.

Конфіденційні документи, які отримані CNN минулого року від Центру контролю та профілактики захворювань у провінції Хубей - де вірус вперше виявили у 2019 році - показали, як китайські чиновники передавали світові більше оптимістичних даних, ніж вони мали доступ до них внутрішньо, спочатку недооцінюючи складність справ на ранніх стадіях спалаху.    

Оскільки країни у всьому світі борються з новими випадками інфекцій, Китай, здається, відновлюється.

Минулого місяця в країні вже другий квартал поспіль спостерігалося позитивне економічне зростання.

Міністр закордонних справ Ван І високо оцінив антипандемічні зусилля Китаю в країні та за кордоном, заявивши, що країна "розпочала надзвичайну глобальну гуманітарну кампанію" і "допомогла досягти консенсусу щодо глобальної реакції на Covid-19".

Коли команда ВООЗ готувалася розпочати роботу, китайські чиновники та державні ЗМІ поставили під сумнів походження вірусу, при цьому сам Ван стверджував, що "все більше досліджень свідчать про те, що пандемія, ймовірно, була спричинена окремими спалахами в багатьох місцях світу".  

за матеріалами CNN 


14.01.2021 737
28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

481
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2387
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2318 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2174 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2919
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2706 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

546

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1227

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1294

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2107
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

720
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

448
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

815
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43623
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3206
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1126
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2122
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35345 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

305
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

434
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

653
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

792