Covid-19: членам групи ВООЗ заблокували в'їзд до Китаю

Медичні працівники стоять біля автобусів у відгородженому відділенні, куди прибулих мандрівників слід доставити на карантин, в міжнародний аеропорт в Ухані, Китай, 14 січня 2021 року, після прибуття групи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), яка розслідує джерела пандемії Covid-19.


У четвер, 14 січня, двом членам групи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яка розслідує походження пандемії коронавірусу, заборонили політ до Китаю після невдалого тесту на антитіла до коронавірусу.

Міжнародна команда з 13 вчених мала висадитися в китайському місті Ухань, де вперше в кінці 2019 року зафіксували випадки коронавірусу. Однак два члени цієї команди залишаються в Сінгапурі, повідомляє ВООЗ у низці твітів після того, як вони "виявили позитивний результат на антитіла IgM".

Антитіла IgM є одними з найбільш ранніх потенційних ознак коронавірусної інфекції, але можуть також з’являтися у когось, хто був щеплений або раніше інфікований (але вже не є носієм) вірусу. Також при таких тестах можливі помилкові позитивні результати.

Починаючи з листопада 2020 року, мандрівники, які летять до Китаю, повинні показати негативні результати для тесту на антитіла IgM та тесту на ПЛР, перш ніж їм буде дозволено в'їзд.

Зазначені вчені проходять повторне тестування, і раніше вони вже кілька разів тестувались і виявляли негативний вміст на коронавірус, заявила організація, додавши, що ті вчені, які змогли поїхати до Китаю, "розпочнуть свою роботу негайно протягом двотижневого карантинного протоколу для міжнародних мандрівників".

На черговій пресконференції в четвер представник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь заявив, що країна "неухильно дотримуватиметься відповідних норм та вимог щодо запобігання епідемій, а також забезпечить відповідну підтримку та умови для експертів ВООЗ, які приїжджають до Китаю для здійснення міжнародного співробітництва з питань виявлення походження вірусу."

На запитання про те, яким двом вченим відмовлено у в'їзді, Чжао не дав відповіді, доручаючи ставити ці запитання у "відповідні органи влади".

Державна телерадіокомпанія CGTN повідомила в четвер, що команда ВООЗ "пройшла тести та аналізи на антитіла в аеропорту" після прибуття до країни.  


Затримка поїздки

Це друга затримка для команди ВООЗ, яка мала прибути до Китаю на початку цього місяця, але влада заблокувала політ туди, викликавши рідкісний докір агентства ООН.

"Я дуже розчарований цією новиною", - сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєс. "Я контактував з вищими китайськими чиновниками, і я ще раз дав зрозуміти, що місія є пріоритетом для ВООЗ та міжнародної команди".

Тедрос додав, що ВООЗ "прагне розпочати місію якомога швидше", і що йому дали запевнення, що Пекін пришвидшує внутрішню процедуру.

Процедуру розпочали цього тижня, оскільки більшість команди прибули до Уханя, хоча їм обмежено те, що вони планували зробити, коли закінчать обов’язковий двотижневий карантин.

Маріон Купманс, голландський вірусолог, яка очолює відділ вірусології медичного центру Еразма в Роттердамі та є частиною слідчої групи, що прямує до Китаю, заявила раніше цього місяця, що вони "готові до роботи".

Купманс заявила, що їм сказали, що в Китаї нічого не заборонено, і команда буде працювати у співпраці зі своїми китайськими колегами, "розглядаючи дані, розмовляючи з досвідченими людьми та роблячи висновки з того, що зроблено".  

За її словами, важливо зрозуміти походження того, як вірус зробив стрибок до людей, оскільки "немає країни, яка не має ризику виникнення хвороб. Це те, що ми повинні розуміти, тому весь світ може підготуватися". "Нам дійсно потрібно мати терпіння і не судити. Це скрупульозна робота, це займе час", - сказала Купманс.  


Політична напруженість

Сполучені Штати та Австралія виступили з обвинуваченням, критикуючи боротьбу Китаю з початковими стадіями пандемії, звинувачуючи Пекін у приховуванні серйозності проблеми та запобіганні ефективній реакції до пізнього часу.

Дональд Трамп неодноразово звинувачував Китай у глобальній пандемії та оголошував, що США припинять свої відносини з ВООЗ, заявляючи, що Китай не повідомив належним чином інформацію про коронавірус і тиснув на ВООЗ, щоб вона "вводила світ в оману".

США вимагають прозорості операцій ВООЗ у Китаї.

У листопаді Гаррет Грігсбі з Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб США заявив Асамблеї ВООЗ, що умови розслідування щодо Китаю "не обговорювались прозоро", і "саме розслідування, як видається, не відповідає" його мандату.

Конфіденційні документи, які отримані CNN минулого року від Центру контролю та профілактики захворювань у провінції Хубей - де вірус вперше виявили у 2019 році - показали, як китайські чиновники передавали світові більше оптимістичних даних, ніж вони мали доступ до них внутрішньо, спочатку недооцінюючи складність справ на ранніх стадіях спалаху.    

Оскільки країни у всьому світі борються з новими випадками інфекцій, Китай, здається, відновлюється.

Минулого місяця в країні вже другий квартал поспіль спостерігалося позитивне економічне зростання.

Міністр закордонних справ Ван І високо оцінив антипандемічні зусилля Китаю в країні та за кордоном, заявивши, що країна "розпочала надзвичайну глобальну гуманітарну кампанію" і "допомогла досягти консенсусу щодо глобальної реакції на Covid-19".

Коли команда ВООЗ готувалася розпочати роботу, китайські чиновники та державні ЗМІ поставили під сумнів походження вірусу, при цьому сам Ван стверджував, що "все більше досліджень свідчать про те, що пандемія, ймовірно, була спричинена окремими спалахами в багатьох місцях світу".  

за матеріалами CNN 


14.01.2021 751
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1291
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3512
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1310
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1295

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1612

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

462

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1273
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2640
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

567
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1477
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

532
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1324 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

503