COVID-19: чи варто планувати різдвяні подорожі у європейські країни

Влада Швеції заявила, що люди повинні готуватися до обмежень щодо поїздок 


Ряд європейських країн попередили, що поки рано планувати різдвяні поїздки, оскільки випадки коронавірусу продовжують наростати по всьому континенту.

У Швеції людям сказали готуватися до можливих обмежень на поїздки під час канікул.

Тим часом влада Ірландії та Франції заявила, що ще рано говорити, чи можуть люди домовлятися про подорожі.

Впродовж шести тижнів до святкового сезону в кількох країнах діють карантинні обмеження.

Португалія значно розширила кількість місць, де діє нічна комендантська година. З понеділка три чверті країни будуть під найсуворішими обмеженнями уряду.

Головний шведський епідеміолог Андерс Тегнелл сказав громадянам підготуватися до можливості обмежених поїздок між різними районами в різдвяний період, щоб не перевантажувати регіональні служби охорони здоров'я.

Рішення, швидше за все, приймуть за тиждень-два, сказав він, додавши, що шведам потрібно бути до того, що все ще може змінитися "прямо перед Різдвом".

Тегнелл також сказав, що "велика частина" нових випадків Covid-19 зараз внаслідок організації приватних заходів. Він заявив, що сподівається, що заборона продавати алкоголь у пабах та барах після 22:00 год, яка діятиме у вихідні, не призведе до зростання приватних зібрань.

Тим часом віцепрем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар заявив, що поки що не радить громадянам Ірландії, які проживають за кордоном, замовляти авіаквитки додому, додавши, що давати такі поради "занадто рано".

Подібним настроєм поділився і прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс, який заявив, що "зарано" говорити, чи можуть громадяни купувати квитки на поїзди для поїздок на Різдво.

Він додав, що пом'якшення карантинних обмежень не відбуватиметься принаймні протягом двох тижнів.

"Було б безвідповідально пом'якшити локдаун. Досягнення є нестійкими", - сказав він на пресконференції.


Які останні правила міжнародних поїздок?

Згідно з карантинними обмеженнями, люди у Франції можуть виходити з дому на роботу, якщо не можуть працювати вдома, купувати товари першої необхідності, звертатися за медичною допомогою або займатися спортом протягом однієї години на день. Усі непродуктові магазини, ресторани та бари зачинені, але школи та ясла залишаються відкритими.

Кастекс додав, що деяким магазинам може бути дозволено відновити роботу з 1 грудня, залежно від кількості випадків нових захворювань. Але він наголосив, що бари та ресторани повинні залишатися закритими.

У четвер влада оголосила про 40 нових смертей, що є найвищим показником смертності за день впродовж останніх п'яти місяців.


Згідно з підрахунками Університету Джона Хопкінса, у Франції зараз спостерігається різке зростання кількості випадків, підтверджено інфікування понад 1,9 мільйона осіб.

У четвер французькі органи охорони здоров'я оголосили про рекордну кількість госпіталізацій - 32 638 - майже на 350 більше, ніж у пік, який досягнули у квітні.

В Італії більша частина країни перебуває на локдауні, але є заклики до більш жорстких заходів, оскільки кількість інфекцій продовжує зростати. У четвер зареєстровано 636 смертей. Міністр регіональних справ Франческо Бочча заявив, що люди повинні святкувати Різдво лише в колі близьких членів сім'ї.

У Великобританії відбулися дискусії про те, щоб чотири країни спільно діяли щодо карантинних правил на Різдво.

за матеріалами ВВС


18.11.2020 7003
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3166 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

181
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492