Covid-19: британці побоюються, що для перемоги над новим штамом знадобиться багато часу

Через три тижні жорсткого карантину втомлені британці побоюються, що для перемоги над новим штамом знадобиться набагато більше часу.

Люди у Сполученому Королівстві жили під замком протягом останніх трьох тижнів, сподіваючись, що їх жертва допоможе взяти під контроль останній сплеск коронавірусу в країні - викликаний новим, більш заразним штамом вірусу.

Але, попри жорсткі обмеження, кількість випадків зменшується не так швидко, як сподівалися експерти.

Смертність продовжує зростати, і експерти з охорони здоров'я та уряд починають попереджати людей, що країна буде в цій битві довгостроково. Новий варіант, відомий як B.1.1.7, спричинив хаос у Великобританії, спричинивши сплеск випадків до кінця 2020 року, попри те, що національний локдаун триває.

Дані, що свідчать про зростання кількості випадків у молодих людей, свідчать про те, що це сталося здебільшого тому, що школи залишалися відкритими, що дозволило штаму швидко поширитися.

Приклад Великобританії - це попереджувальна розповідь про те, що може статися деінде. Американські експерти з питань охорони здоров'я попереджають про можливий новий сплеск випадків захворювання на Covid-19, спричинений новим штамом, вперше виявленим у південно-східній Англії.

Американські центри з контролю та профілактики захворювань попередили, що новий штам може стати основним варіантом, який спостерігатиметься в США до березня.

За даними Public Health England, новий штам вперше з’явився у вересні. Наприкінці листопада вчені почали висловлювати занепокоєння з приводу зростаючої кількості інфекцій у Кенті на південному сході. До грудня провідні епідеміологи країни попереджали, що новий варіант випереджає обмеження.

На той час він поширився в Лондон, де відповідав за дві третини нових справ. Це змусило країну ввести жорсткіші карантинні обмеження з 5 січня, коли людям наказали залишатися вдома, домогосподарствам заборонили зустрічатися - всередині й на відкритому повітрі - і все, крім необхідних магазинів, закрили, включаючи більшість шкіл. Багато експертів сказали, що таке рішення прийняли занадто пізно.

"Дивно, що ми, здається, робимо одні і ті ж помилки знову і знову - зі збільшенням людських втрат", - зазначив доктор Джуліан Танг, клінічний вірусолог з Лестерського університету, у коментарі британському Науковому медіацентру.

Але чи діє більш жорстка стратегія? Докази неоднозначні.


Смертоносний період 

Англія повідомила про майже 70 000 нових заражень 4 січня, за день до оголошення нового локдауну. Що стосується нових випадків, про які повідомлялося, найгірші 10 днів за всю пандемію в країні відбулися між 29 грудня та 11 січня, в середньому щодня перевищуючи 55 000 нових випадків. Незабаром настало різке збільшення смертності: з 11 смертельних днів пандемії 10 настали між 9 і 18 січня.
Країна щодня повідомляла про понад 1000 смертей, що раніше траплялося лише один раз.  
Через кілька днів після набрання чинності новими обмеженнями кількість нових випадків почала поступово зменшуватися - і з того часу продовжується.
Семиденне середнє значення нових щоденних випадків, показник, який згладжує такі аномалії, як знижене тестування на вихідних, впав з показника понад 60 000 1 січня до приблизно 40 000 в останні дні.
Однак, швидше за все, знадобиться час, щоб вплив відчувся в лікарнях.
"Ми знаємо, що існує розрив між повідомленнями про нові випадки та будь-якою подальшою смертю", - сказав Майкл Хед, старший науковий співробітник з питань глобальної охорони здоров'я в Університеті Саутгемптона, в електронному листі. "Наприклад, кілька відсотків вперше діагностованих сьогодні можуть потрапити в лікарню приблизно через 7-14 днів, і тоді приблизно 1% сьогоднішніх випадків помруть приблизно через 21-28 днів", - додав він.

Повний вплив займе деякий час
Поки цифри обговорюються і постійно змінюються, медичні експерти та політики просять громадськість про терпіння.
Повний вплив локдауну не відчуватиметься деякий час, оскільки знадобиться багато часу - і набагато більше сидіння вдома - щоб остання хвиля повністю контролювалася, вважають спеціалісти.  

За підрахунками команди Хеда, кількість людей, які піддаються хворобі, ймовірно, залишиться високою і почне падати лише наступного місяця.

І хоча кількість госпіталізацій зменшується, кількість пацієнтів, які перебувають у лікарні, залишається на рекордному рівні. Поки кількість виписаних людей не перевищить кількість прийнятих, лікарні залишатимуться під загрозою закінчення ліжок.

"Щоденна тенденція показує, що локдаун впливає на ці нові щоденні справи", - сказав Хед. "Однак важливо пам'ятати, що вплив на госпіталізацію буде дійсно видно лише з тенденцій, що починаються приблизно з останнього тижня січня, а смертність повинна падати протягом лютого".

На сьогодні це все означає, що суворі обмеження залишатимуться на місці ще деякий час. Найвищі урядовці неодноразово заявляли, що поки занадто рано спекулювати щодо пом'якшення карантинних заходів, які зараз планується застосувати до березня, а можливо і до літа.

"Це цілком може означати, що будь-яке карантинне обмеження може мати місце довше, ніж це було при старому штамі", - сказав Хед.  

за матеріалами CNN


25.01.2021 1668
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

946 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

831
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1647
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2276
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4259 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3257

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

241

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

478

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

422

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

884
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8000
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

661
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

701
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1114
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

700
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6285
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1775
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

144
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

241
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1589
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

789 1