Covid-19: британці побоюються, що для перемоги над новим штамом знадобиться багато часу

Через три тижні жорсткого карантину втомлені британці побоюються, що для перемоги над новим штамом знадобиться набагато більше часу.

Люди у Сполученому Королівстві жили під замком протягом останніх трьох тижнів, сподіваючись, що їх жертва допоможе взяти під контроль останній сплеск коронавірусу в країні - викликаний новим, більш заразним штамом вірусу.

Але, попри жорсткі обмеження, кількість випадків зменшується не так швидко, як сподівалися експерти.

Смертність продовжує зростати, і експерти з охорони здоров'я та уряд починають попереджати людей, що країна буде в цій битві довгостроково. Новий варіант, відомий як B.1.1.7, спричинив хаос у Великобританії, спричинивши сплеск випадків до кінця 2020 року, попри те, що національний локдаун триває.

Дані, що свідчать про зростання кількості випадків у молодих людей, свідчать про те, що це сталося здебільшого тому, що школи залишалися відкритими, що дозволило штаму швидко поширитися.

Приклад Великобританії - це попереджувальна розповідь про те, що може статися деінде. Американські експерти з питань охорони здоров'я попереджають про можливий новий сплеск випадків захворювання на Covid-19, спричинений новим штамом, вперше виявленим у південно-східній Англії.

Американські центри з контролю та профілактики захворювань попередили, що новий штам може стати основним варіантом, який спостерігатиметься в США до березня.

За даними Public Health England, новий штам вперше з’явився у вересні. Наприкінці листопада вчені почали висловлювати занепокоєння з приводу зростаючої кількості інфекцій у Кенті на південному сході. До грудня провідні епідеміологи країни попереджали, що новий варіант випереджає обмеження.

На той час він поширився в Лондон, де відповідав за дві третини нових справ. Це змусило країну ввести жорсткіші карантинні обмеження з 5 січня, коли людям наказали залишатися вдома, домогосподарствам заборонили зустрічатися - всередині й на відкритому повітрі - і все, крім необхідних магазинів, закрили, включаючи більшість шкіл. Багато експертів сказали, що таке рішення прийняли занадто пізно.

"Дивно, що ми, здається, робимо одні і ті ж помилки знову і знову - зі збільшенням людських втрат", - зазначив доктор Джуліан Танг, клінічний вірусолог з Лестерського університету, у коментарі британському Науковому медіацентру.

Але чи діє більш жорстка стратегія? Докази неоднозначні.


Смертоносний період 

Англія повідомила про майже 70 000 нових заражень 4 січня, за день до оголошення нового локдауну. Що стосується нових випадків, про які повідомлялося, найгірші 10 днів за всю пандемію в країні відбулися між 29 грудня та 11 січня, в середньому щодня перевищуючи 55 000 нових випадків. Незабаром настало різке збільшення смертності: з 11 смертельних днів пандемії 10 настали між 9 і 18 січня.
Країна щодня повідомляла про понад 1000 смертей, що раніше траплялося лише один раз.  
Через кілька днів після набрання чинності новими обмеженнями кількість нових випадків почала поступово зменшуватися - і з того часу продовжується.
Семиденне середнє значення нових щоденних випадків, показник, який згладжує такі аномалії, як знижене тестування на вихідних, впав з показника понад 60 000 1 січня до приблизно 40 000 в останні дні.
Однак, швидше за все, знадобиться час, щоб вплив відчувся в лікарнях.
"Ми знаємо, що існує розрив між повідомленнями про нові випадки та будь-якою подальшою смертю", - сказав Майкл Хед, старший науковий співробітник з питань глобальної охорони здоров'я в Університеті Саутгемптона, в електронному листі. "Наприклад, кілька відсотків вперше діагностованих сьогодні можуть потрапити в лікарню приблизно через 7-14 днів, і тоді приблизно 1% сьогоднішніх випадків помруть приблизно через 21-28 днів", - додав він.

Повний вплив займе деякий час
Поки цифри обговорюються і постійно змінюються, медичні експерти та політики просять громадськість про терпіння.
Повний вплив локдауну не відчуватиметься деякий час, оскільки знадобиться багато часу - і набагато більше сидіння вдома - щоб остання хвиля повністю контролювалася, вважають спеціалісти.  

За підрахунками команди Хеда, кількість людей, які піддаються хворобі, ймовірно, залишиться високою і почне падати лише наступного місяця.

І хоча кількість госпіталізацій зменшується, кількість пацієнтів, які перебувають у лікарні, залишається на рекордному рівні. Поки кількість виписаних людей не перевищить кількість прийнятих, лікарні залишатимуться під загрозою закінчення ліжок.

"Щоденна тенденція показує, що локдаун впливає на ці нові щоденні справи", - сказав Хед. "Однак важливо пам'ятати, що вплив на госпіталізацію буде дійсно видно лише з тенденцій, що починаються приблизно з останнього тижня січня, а смертність повинна падати протягом лютого".

На сьогодні це все означає, що суворі обмеження залишатимуться на місці ще деякий час. Найвищі урядовці неодноразово заявляли, що поки занадто рано спекулювати щодо пом'якшення карантинних заходів, які зараз планується застосувати до березня, а можливо і до літа.

"Це цілком може означати, що будь-яке карантинне обмеження може мати місце довше, ніж це було при старому штамі", - сказав Хед.  

за матеріалами CNN


25.01.2021 1743
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

257
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13475 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1513
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

830
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6044
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1683

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

604

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1428

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1239

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1138
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

488
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

622
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1536
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

569
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

848
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5889
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13468
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

199
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

505
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

449
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

759 2