Covid-19: британці побоюються, що для перемоги над новим штамом знадобиться багато часу

Через три тижні жорсткого карантину втомлені британці побоюються, що для перемоги над новим штамом знадобиться набагато більше часу.

Люди у Сполученому Королівстві жили під замком протягом останніх трьох тижнів, сподіваючись, що їх жертва допоможе взяти під контроль останній сплеск коронавірусу в країні - викликаний новим, більш заразним штамом вірусу.

Але, попри жорсткі обмеження, кількість випадків зменшується не так швидко, як сподівалися експерти.

Смертність продовжує зростати, і експерти з охорони здоров'я та уряд починають попереджати людей, що країна буде в цій битві довгостроково. Новий варіант, відомий як B.1.1.7, спричинив хаос у Великобританії, спричинивши сплеск випадків до кінця 2020 року, попри те, що національний локдаун триває.

Дані, що свідчать про зростання кількості випадків у молодих людей, свідчать про те, що це сталося здебільшого тому, що школи залишалися відкритими, що дозволило штаму швидко поширитися.

Приклад Великобританії - це попереджувальна розповідь про те, що може статися деінде. Американські експерти з питань охорони здоров'я попереджають про можливий новий сплеск випадків захворювання на Covid-19, спричинений новим штамом, вперше виявленим у південно-східній Англії.

Американські центри з контролю та профілактики захворювань попередили, що новий штам може стати основним варіантом, який спостерігатиметься в США до березня.

За даними Public Health England, новий штам вперше з’явився у вересні. Наприкінці листопада вчені почали висловлювати занепокоєння з приводу зростаючої кількості інфекцій у Кенті на південному сході. До грудня провідні епідеміологи країни попереджали, що новий варіант випереджає обмеження.

На той час він поширився в Лондон, де відповідав за дві третини нових справ. Це змусило країну ввести жорсткіші карантинні обмеження з 5 січня, коли людям наказали залишатися вдома, домогосподарствам заборонили зустрічатися - всередині й на відкритому повітрі - і все, крім необхідних магазинів, закрили, включаючи більшість шкіл. Багато експертів сказали, що таке рішення прийняли занадто пізно.

"Дивно, що ми, здається, робимо одні і ті ж помилки знову і знову - зі збільшенням людських втрат", - зазначив доктор Джуліан Танг, клінічний вірусолог з Лестерського університету, у коментарі британському Науковому медіацентру.

Але чи діє більш жорстка стратегія? Докази неоднозначні.


Смертоносний період 

Англія повідомила про майже 70 000 нових заражень 4 січня, за день до оголошення нового локдауну. Що стосується нових випадків, про які повідомлялося, найгірші 10 днів за всю пандемію в країні відбулися між 29 грудня та 11 січня, в середньому щодня перевищуючи 55 000 нових випадків. Незабаром настало різке збільшення смертності: з 11 смертельних днів пандемії 10 настали між 9 і 18 січня.
Країна щодня повідомляла про понад 1000 смертей, що раніше траплялося лише один раз.  
Через кілька днів після набрання чинності новими обмеженнями кількість нових випадків почала поступово зменшуватися - і з того часу продовжується.
Семиденне середнє значення нових щоденних випадків, показник, який згладжує такі аномалії, як знижене тестування на вихідних, впав з показника понад 60 000 1 січня до приблизно 40 000 в останні дні.
Однак, швидше за все, знадобиться час, щоб вплив відчувся в лікарнях.
"Ми знаємо, що існує розрив між повідомленнями про нові випадки та будь-якою подальшою смертю", - сказав Майкл Хед, старший науковий співробітник з питань глобальної охорони здоров'я в Університеті Саутгемптона, в електронному листі. "Наприклад, кілька відсотків вперше діагностованих сьогодні можуть потрапити в лікарню приблизно через 7-14 днів, і тоді приблизно 1% сьогоднішніх випадків помруть приблизно через 21-28 днів", - додав він.

Повний вплив займе деякий час
Поки цифри обговорюються і постійно змінюються, медичні експерти та політики просять громадськість про терпіння.
Повний вплив локдауну не відчуватиметься деякий час, оскільки знадобиться багато часу - і набагато більше сидіння вдома - щоб остання хвиля повністю контролювалася, вважають спеціалісти.  

За підрахунками команди Хеда, кількість людей, які піддаються хворобі, ймовірно, залишиться високою і почне падати лише наступного місяця.

І хоча кількість госпіталізацій зменшується, кількість пацієнтів, які перебувають у лікарні, залишається на рекордному рівні. Поки кількість виписаних людей не перевищить кількість прийнятих, лікарні залишатимуться під загрозою закінчення ліжок.

"Щоденна тенденція показує, що локдаун впливає на ці нові щоденні справи", - сказав Хед. "Однак важливо пам'ятати, що вплив на госпіталізацію буде дійсно видно лише з тенденцій, що починаються приблизно з останнього тижня січня, а смертність повинна падати протягом лютого".

На сьогодні це все означає, що суворі обмеження залишатимуться на місці ще деякий час. Найвищі урядовці неодноразово заявляли, що поки занадто рано спекулювати щодо пом'якшення карантинних заходів, які зараз планується застосувати до березня, а можливо і до літа.

"Це цілком може означати, що будь-яке карантинне обмеження може мати місце довше, ніж це було при старому штамі", - сказав Хед.  

за матеріалами CNN


25.01.2021 893
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

430
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

370
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

816
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11136 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1415
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2719

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

140

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

659

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1975

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1049
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

84
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1238
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

627
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

175
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

308
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

405
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

714
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3404
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

199
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

394
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

691
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

885