Covid-19: багаті країни закликали поділитися знаннями про вакцини та відмовитися від патентів

Члени Світової організації торгівлі мають обговорити пропозицію про відмову від прав інтелектуальної власності на вакцини та препарати проти Covid-19 у середу на тлі зростаючого міжнародного тиску щодо збільшення доступу країн, що розвиваються.
Правозахисники також закликали міністрів закордонних справ та розвитку G7, які збираються у Лондоні, розглянути питання про перевагу патентів Covid-19 фармацевтичних компаній.
Активісти та багато світових діячів стверджують, що цей крок - єдиний спосіб пришвидшити доступ до рятівних вакцин проти Covid-19 для країн, що розвиваються, в той час, коли багатші країни скупили значну частину світового постачання.
Хоча зараз Сполучені Штати повністю щепили 32% свого населення - і можуть дозволити використання вакцини Pfizer для 12-15-річних громадян вже наступного тижня - багато бідних країн намагаються отримати дози вакцин для своїх літніх та найбільш вразливі громадян через COVAX, глобальну ініціативу з розподілу вакцин, яка надає пільгові та безкоштовні дози для країн з нижчими доходами.
Індія, де кількість інфікованих Covid-19 щодня зростає, що має руйнівні наслідки - з середини січня вводила понад 160 мільйонів доз вакцин порти Covid-19, але доз зараз недостатньо для її майже 1,4 мільярда населення. На сьогодні повністю щеплено лише близько 30 мільйонів людей.
Пропозицію про відмову від патенту, вперше висунули Південно-Африканська Республіка та Індія в жовтні минулого року, а оскільки її підтримали десятки країн, що в основному розвиваються, розгляне Генеральна рада СОТ після обговорення минулого тижня її Радою з торгових аспектів прав інтелектуальної власності (ТРІПС).
Пропозиція передбачає відмову для всіх членів СОТ деяких положень Угоди ТРІПС щодо "запобігання, стримування або поводження" з Covid-19. За словами СОТ, метою його прихильників є "уникнення бар'єрів для своєчасного доступу до доступних медичних виробів, включаючи вакцини та ліки, або до збільшення масштабів досліджень, розробок, виробництва та постачання необхідних медичних виробів".
Раніше відмова перешкоджала "невеликій кількості" заможніших країн, повідомляють "Лікарі без кордонів".
Коли його заблокували в СОТ у березні, допоміжна організація Oxfam визнала це рішення "великою втраченою можливістю" для прискорення виробництва вакцин у всьому світі та звинуватила багаті країни в тому, що вони "стоять на стороні декількох фармацевтичних корпорацій у захисті своїх монополій від потреб більшості країн, що розвиваються, які намагаються ввести першу дозу".

"Помилки керівництва"
Правозахисна група "Міжнародна амністія" та "Народний альянс вакцин" закликали лідерів "Великої сімки" в середу вислухати їхніх людей та забезпечити обмін знаннями про вакцини.
"Уряди G7 мають чіткі зобов'язання щодо прав людини, щоб знехтувати життями мільйонів людей у ​​всьому світі заради інтересів фармацевтичних компаній, які вони фінансують", - заявив Стів Кокберн, керівник відділу економічної та соціальної справедливості в Amnesty International, у своїй новині звільнення.
"Це було б суттєвою помилкою керівництва продовжувати блокувати обмін технологіями, що рятують життя, і лише послужило причиною продовження величезного болю і страждання, які спричиняє ця пандемія".
Засідання СОТ у середу відбудеться на наступний день після того, як керівник Pfizer заявив, що компанія очікує приблизно 26 мільярдів доларів доходу від вакцини проти Covid-19 у 2021 році.
Більше ніж 300 експертів з питань охорони здоров'я підписали лист у п'ятницю, в якому стверджували, що Сполучені Штати повинні об'єднати зусилля, щоб змусити виробників вакцин відмовитись від прав інтелектуальної власності на вакцини та лікування коронавірусу, щоб більше країн могли почати їх виготовляти.
Група, яку очолив професор Колумбійського університету Террі Макговерн та Челсі Клінтон, заявила, що так звана відмова від TRIPS дозволить місцеве виробництво вакцин, лікування та діагностику. "Дозвіл країнам виробляти на місцевому рівні пришвидшить доступ до вакцин та лікування, запобіжить непотрібній смертності та сприятиме швидшому відновленню економіки", - написали вони.
"Поки вакцини, тестування та лікування не будуть доступні кожному скрізь, ми ризикуємо отримати нові штами, стійкість до препаратів та більші втрати життя та страждання в усьому світі".
Цей лист надійшов через два тижні після того, як понад 170 колишніх світових лідерів та лауреатів Нобелівської премії, включаючи колишнього прем'єр-міністра Великобританії Гордона Брауна, експрезидента Ліберії Елен Джонсон Сірліф та експрезидента Франції Франсуа Олланда, направили відкритий лист у Білий дім, в якому закликали президента Джо Байдена підтримати тимчасову відмову від прав інтелектуальної власності для вакцин проти Covid-19 у СОТ.
за матеріалами CNN


06.05.2021 1019
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2181
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19103
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1705
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1188
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2242
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3827

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1951

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

665

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1286

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1441
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

356
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

875
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24374
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

603
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

594
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

731
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1625
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8003
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

424
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

756
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2020 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

717