Covid-19: багаті країни закликали поділитися знаннями про вакцини та відмовитися від патентів

Члени Світової організації торгівлі мають обговорити пропозицію про відмову від прав інтелектуальної власності на вакцини та препарати проти Covid-19 у середу на тлі зростаючого міжнародного тиску щодо збільшення доступу країн, що розвиваються.
Правозахисники також закликали міністрів закордонних справ та розвитку G7, які збираються у Лондоні, розглянути питання про перевагу патентів Covid-19 фармацевтичних компаній.
Активісти та багато світових діячів стверджують, що цей крок - єдиний спосіб пришвидшити доступ до рятівних вакцин проти Covid-19 для країн, що розвиваються, в той час, коли багатші країни скупили значну частину світового постачання.
Хоча зараз Сполучені Штати повністю щепили 32% свого населення - і можуть дозволити використання вакцини Pfizer для 12-15-річних громадян вже наступного тижня - багато бідних країн намагаються отримати дози вакцин для своїх літніх та найбільш вразливі громадян через COVAX, глобальну ініціативу з розподілу вакцин, яка надає пільгові та безкоштовні дози для країн з нижчими доходами.
Індія, де кількість інфікованих Covid-19 щодня зростає, що має руйнівні наслідки - з середини січня вводила понад 160 мільйонів доз вакцин порти Covid-19, але доз зараз недостатньо для її майже 1,4 мільярда населення. На сьогодні повністю щеплено лише близько 30 мільйонів людей.
Пропозицію про відмову від патенту, вперше висунули Південно-Африканська Республіка та Індія в жовтні минулого року, а оскільки її підтримали десятки країн, що в основному розвиваються, розгляне Генеральна рада СОТ після обговорення минулого тижня її Радою з торгових аспектів прав інтелектуальної власності (ТРІПС).
Пропозиція передбачає відмову для всіх членів СОТ деяких положень Угоди ТРІПС щодо "запобігання, стримування або поводження" з Covid-19. За словами СОТ, метою його прихильників є "уникнення бар'єрів для своєчасного доступу до доступних медичних виробів, включаючи вакцини та ліки, або до збільшення масштабів досліджень, розробок, виробництва та постачання необхідних медичних виробів".
Раніше відмова перешкоджала "невеликій кількості" заможніших країн, повідомляють "Лікарі без кордонів".
Коли його заблокували в СОТ у березні, допоміжна організація Oxfam визнала це рішення "великою втраченою можливістю" для прискорення виробництва вакцин у всьому світі та звинуватила багаті країни в тому, що вони "стоять на стороні декількох фармацевтичних корпорацій у захисті своїх монополій від потреб більшості країн, що розвиваються, які намагаються ввести першу дозу".

"Помилки керівництва"
Правозахисна група "Міжнародна амністія" та "Народний альянс вакцин" закликали лідерів "Великої сімки" в середу вислухати їхніх людей та забезпечити обмін знаннями про вакцини.
"Уряди G7 мають чіткі зобов'язання щодо прав людини, щоб знехтувати життями мільйонів людей у ​​всьому світі заради інтересів фармацевтичних компаній, які вони фінансують", - заявив Стів Кокберн, керівник відділу економічної та соціальної справедливості в Amnesty International, у своїй новині звільнення.
"Це було б суттєвою помилкою керівництва продовжувати блокувати обмін технологіями, що рятують життя, і лише послужило причиною продовження величезного болю і страждання, які спричиняє ця пандемія".
Засідання СОТ у середу відбудеться на наступний день після того, як керівник Pfizer заявив, що компанія очікує приблизно 26 мільярдів доларів доходу від вакцини проти Covid-19 у 2021 році.
Більше ніж 300 експертів з питань охорони здоров'я підписали лист у п'ятницю, в якому стверджували, що Сполучені Штати повинні об'єднати зусилля, щоб змусити виробників вакцин відмовитись від прав інтелектуальної власності на вакцини та лікування коронавірусу, щоб більше країн могли почати їх виготовляти.
Група, яку очолив професор Колумбійського університету Террі Макговерн та Челсі Клінтон, заявила, що так звана відмова від TRIPS дозволить місцеве виробництво вакцин, лікування та діагностику. "Дозвіл країнам виробляти на місцевому рівні пришвидшить доступ до вакцин та лікування, запобіжить непотрібній смертності та сприятиме швидшому відновленню економіки", - написали вони.
"Поки вакцини, тестування та лікування не будуть доступні кожному скрізь, ми ризикуємо отримати нові штами, стійкість до препаратів та більші втрати життя та страждання в усьому світі".
Цей лист надійшов через два тижні після того, як понад 170 колишніх світових лідерів та лауреатів Нобелівської премії, включаючи колишнього прем'єр-міністра Великобританії Гордона Брауна, експрезидента Ліберії Елен Джонсон Сірліф та експрезидента Франції Франсуа Олланда, направили відкритий лист у Білий дім, в якому закликали президента Джо Байдена підтримати тимчасову відмову від прав інтелектуальної власності для вакцин проти Covid-19 у СОТ.
за матеріалами CNN


06.05.2021 1003
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

209
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1161
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1856 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7213
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15054 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1939

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

83

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

882

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

962

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1744
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

125
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

525
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

770
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3027
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

765
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1831
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

863
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35006 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

351
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

502
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

826
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

739