Чому вищипування волосся з носа смертельно небезпечно

 

/data/blog/114439/2d684ecfb08cc547096336366b45837a.jpg

 

У тебе скоро важливе побачення, і ти вирішив, що стирчащі з носа зарості не додадуть тобі шансів зайти до панночки на каву? Здається, твоя колишня десь тут забула пінцет для вищипування брів, він-то й послужить тобі службу...  Будь обережний, ти на волосок від смерті!


Перше, що з тобою трапиться обов'язково, здумай ти вищипувати волосся в носі, — завиєш від болю і пекельно розчихаешься (на жаль, перевірено на власному досвіді).

Далі починаються не гарантовані, але дуже ймовірні бонуси. Волосяна цибулина якогось з висмикнутих волоссин може не зрозуміти, куди їй тепер рости, і волосся почне рости під шкірою куди попало. А там вже і до утворення гнійника недалеко.

Окремі щасливчики в Мережі розповідають, як у таких випадках у них спочатку роздувало пів носа, а потім, коли фурункул лопався, з нього зовні носа стирчало довжелезне волосся. Але це їм ще пощастило. Ти піди чув, що волосся в носі виконують функцію фільтра — не пускають далі в організм багато всякого непотрібного, типу пилу і вірусів. Тож логічно, що сам фільтр — штука досить брудна. Зокрема, біля коріння волосся юрбиться маса всякої мікроскопічної шкідливої живності. Вириваючи з корінням волосся, ти залишаєш мікроушкодження, тобто відкриваєш усієй цій братії дорогу прямо в твою кровоносну систему. Якщо подумати, то багато жінок регулярно таким варварським способом видаляють зі свого тіла цілу купу волосся — і нічого. Але вони це роблять зовсім в інших місцях. А ти зараз в trigonum mortis — «трикутнику смерті»!

Лікарі так називають носогубний трикутник (місцевість на обличчі, обмежена ротом, носом і носогубними складками), тому що самостійні інвазивні дії в цій зоні можуть призвести до важких наслідків, аж до летального результату. Справа в тому, що тут розташовано безліч судин артеріальної і венозної мережі. Причому ці вени чомусь, на відміну від вен в інших частинах тіла, саме тут не оснащені клапанами. У результаті будь-яка погань, що потрапила з цієї зони в кровоносну систему, легко доставляється безпосередньо в твій прекрасний мозок.

Зрозуміло, занести інфекцію можна не тільки вищипуючи (або зістригаючі манікюрними ножицями, що не менш травматично) волосся в носі, а і, наприклад, видавивши якийсь підступний прищ, який насправді виявиться починаючимся фурункулом. Тут навіть необов'язково колупати його брудними ручищами — при натисканні гній і так проникає в основному не назовні, а всередину, тобто в кров.

Лікарі настійно рекомендують справлятися з сильними запаленнями в цій галузі з допомогою хірурга. У деяких випадках тебе навіть можуть госпіталізувати. А якщо докучають, наприклад, «чорні точки» на носі, тут тобі допоможе косметолог і підібрані їм хімічні пілінги.

Якщо ж наплювати на техніку безпеки — може, все обійдеться, а можна заробити всякі цікаві ускладнення начебто абсцесу мозку або гнійного менінгіту.

Але є і хороша новина. Якщо ти помреш в результаті того, що видавив фурункул в «трикутнику смерті», будеш в хорошій компанії: від цього ж вирушили до праотців великий композитор Скрябін і королева Вюртембергська Катерина Павлівна. І зараз, в епоху антибіотиків, окремі менш імениті співгромадяни поділяють їх долю.

Що ж робити з волоссям, запитаєш ти.

Ну, або ходи з ними гордий, бо живий, або купи спеціальний тріммер, який їх вкоротить акуратно і нетравматично.

 

24 інфо


26.08.2016 4903 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2448
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19558
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2014

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8057
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2060 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741