Чому Україні не потрібні російські біатлоністки

 

жіноча збірна України з біатлону

 

Своєю перемогою в естафеті на 5-му етапі Кубку світу з біатлону наші дівчата "оживили" українського вболівальника, який вже відверто зачекався таких емоцій.
 

Ірина Варвинець, Юлія Джима, Валентина Семеренко та Олена Підгрушна втерли носа господаркам траси – німкеням, випередивши їх у запеклій боротьби.

 

З одного боку, ми звикли до нашої непереможної естафетної жіночої біатлонної четвірки. Регулярні тріумфи на етапах Кубку світу і головне – Олімпійських іграх у Сочі-2014. До речі, Джима, Семеренко і Підгрушна вже два роки живуть і виступають у статусі олімпійських чемпіонок.

 

З іншого боку, перемоги в естафеті ми і зачекалися. Адже востаннє наші дівчата вигравали в цій дисципліні якраз у Сочі-2014. Минулого сезону українки мали лише одну "бронзу" на 4-му етапі Кубку світу в італійському Антхольці. Це обумовлювалося тим, що збірну покинули одразу дві олімпійські чемпіонки. Віта Семеренко – через проблеми зі здоров'ям, а Підгрушна вирішила взяти тайм-аут в активній спортивній кар'єрі, пересівши у крісло заступника міністра спорту.

 

Цей сезон Віта знову пропускає, аот Олена повернулася на лижню. Причому яскраво – на першому ж етапі двічі фінішувала третьою в особистих гонках.

 

За відсутності двох основних біатлоністок тренерський штаб незмінно робив ставку на натуралізованих росіянок – Наталію Бурдигу й Ольгу Абрамову. Зазвичай, український квартет доповнювала одна з них, але були гонки, коли вони виступали обидві. Тоді ж наставники збірної залучали до естафети й Ірину Варвинець, яка відзначається стабільністю стрільби.

 

Та з поверненням Підгрушної ситуація різко покращилася. Вона закрила проблемну позицію. І тепер у двох гонках сезону ми маємо дві медалі – бронзову і золоту. Третьою Україна фінішувала і завдяки зусиллям Абрамової, яка нещодавно захворіла, поступившись місцем у збірній Варвинець. І от перемогу ми здобули тоді, коли виступали всі українки. Ірина блискуче впоралася зі стрільбою, достойно бігла по лижні, передавши естафету Юлії Джимі другою з мізерним відставанням від норвежок – 0,4 секунди.

 

Експерименти з росіянами, які приймають українське громадянство, поки що не приносять очікуваних результатів. Так, безсумнівно, добре, що свого часу наші лави поповнила Лілія Єфремова, яка стала бронзовою призеркою Олімпійських ігор-2006. Проте це швидше був щасливий виняток, ніж закономірність. Не применшуючи заслуг Лілії, але в особистих гонках вона лише раз піднімалася на подіум етапів Кубку світу – за бронзовою нагородою. Біатлоністка була швидкою, але завжди мала проблеми зі стрільбою. Всі зірки зійшлися якраз у Турині-2006, коли вона не припустилася жодного промаху і фінішувала третьою у спринті.

 

До української збірної просяться ті росіяни, яким не знайшлося місця у їхній рідній збірні. Тобто не найсильніші. Тим паче, ще й немолоді. І як показує практика, це нестабільні спортсмени. Особливо – за показниками стрільби.

 

Президент Федерації біатлону України пояснював залучення росіян до збірної конкуренцією, яку ті створюють у команді і за рахунок якої зростають результати. Однак, як свідчать результати, за позицію лідера синьо-жовтої борються саме українки. Так, в окремих гонках Абрамова задавала тон конкуренції Підгрушній, але все одно програвала їй. Зокрема, так було на першому етапі Кубку світу в цьому сезоні. Але! Одна – дві гонки – не показник, якщо ми говоримо про високі результати, а вони приходять разом зі стабільністю.

 

Тим паче, що у нас підростає достойна зміна – чемпіонка світу серед юніорів Юлія Журавок, багаторазова призерка юнацьких першостей світу Анастасія Меркушина, які, до речі, є чинними чемпіонками світу серед юніорів в естафеті разом з Юлією Бригинець.

 

До речі, в Кубку IBU, де виступають другі номери збірних, наша 21-річна Меркушина йде третьою в загальному заліку – 315 очок, поступаючись лише значно старшим росіянкам – Галині Нечкасовій (346 пунктів) та Світлані Слєпцовій (316). Сьоме місце утримує ще одна наша біатлоністка – 25-річна Яна Бондар.

 

Еспресо


19.01.2016 942 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

199
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1533 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1802 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2621
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2365 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7601

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

372

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1156

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1942
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

323
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

531
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998