Чому потрібно снідати протягом першої години після пробудження

 

 

Різні вчені доводять важливість сніданку для людського організму. Мова йде не просто про те, щоб поїсти, а зробити це в першу годину після пробудження. Цікаво, чому саме в цей проміжок часу? Тоді читай далі.

 

Вживання їжі впродовж першої години після пробудження є нормальним явищем. Однак дехто з нас снідає під час добирання до офісу, або навіть після цього. Ще 10-30% людей взагалі пропускають сніданок.

 

Кожен з нас має виправдання, чому він не снідає одразу після пробудження. Ми можемо поспішати або просто не бути голодними, але користь сніданку впродовж першої години після пробудження дуже велика. Якщо ви можете цього дотримуватись, то кожен ваш день буде продуктивним та щасливим.

 

Ось що відбувається з вами, коли ви снідаєте одразу після пробудження:

 

1. Коли ви їсте впродовж першої години після пробудження, відбувається регулювання вашого рівня цукру та інсуліну в крові, а також “запускається” обмін речовин.

Це важливо, якщо ви хочете втратити вагу або навіть зберегти її. Адже коли ці процеси відбуваються в організмі, ви отримуєте необхідні енергетичні ресурси, які забезпечуватимуть продуктивність протягом всього дня.

Коли ви спите, обмін речовин сповільнюється, тому що ваше тіло має небагато вимог. З’їдаючи сніданок впродовж першої години після прокидання, ви запускаєте термогенез (метаболічний процес перетравлення їжі і транспортування поживних речовин). 

Отож, щоб метаболізм працював на повну силу, ви не повинні забувати про ранковий прийомі їжі.

 

2. Якщо ви не снідаєте впродовж першої години після пробудження, ви більше схильні до споживання їжі із низьким вмістом поживних речовин або висококалорійні продукти.

Нема сумнівів, що у кожного з нас був такий період, коли ми не мали часу на сніданок, тому чекали обіду. А, отже, під час нього, скоріш за все, споживали калорійну та із низьким вмістом поживних речовин їжу. Саме сніданок допомагає відігнати відчуття голоду і протистояти переїданню протягом всього дня.

 

3. Дослідження показали, що сніданок після пробудження покращує настрій і когнітивні функції протягом дня.

Деякі дослідження показують, що споживання їжі протягом першої години після пробудження покращує настрій, тому що ваш мозок одразу отримує необхідні поживні речовини. Таким чином, у вас також поліпшується пам'ять, ви краще сприймаєте інформацію.

От, подумайте про сніданок, як про паливо для автомобіля. Якщо його майже нема, він не буде їхати, так само і з вашим організмом. Їжа — це паливо для тіла. “Заправляючи” ваше тіло протягом першої години після пробудження, це не дозволяє не почуватись втомленими та дратівливими протягом дня.

 

Висновок

Інколи важко снідати впродовж першої години після пробудження — може не вистачати часу, або ви можемо не відчувати голоду. Але коли ви робите вибір на користь сніданку, то заряджаєте свій розум і тіло енергією на весь день.

 

За матеріалами  сайту mizky.com


18.07.2016 1883 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2447
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19557
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2013

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8057
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2059 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740