Чому не йде зайва вага?

 

/data/blog/49453/463e314425343cc27ed3d2cb705b1866.jpg

 

Щоб схуднути, треба менше їсти — здавалося б, це істина, що не викликає сумнівів. Але багато з тих, хто хоче знайти гарну фігуру, скаржаться, що їм це не допомагає: їдять вони начебто мало, а вага не зрушується з мертвої точки. Як бути?

1-й крок. Переконайтеся, що ви дійсно мало їсте

Психологи зазначають, що більшість людей неправильно оцінюють кількість з‘їденої за день їжі. Насправді воно виявляється приблизно на 20% більше, ніж вони думають. І прагнуть схуднути «малоїжки» в даному випадку не виняток.

Більш того, багато з тих, хто, за їхніми словами, їдять як пташки, насправді відправляють в шлунок нітрохи не менше продуктів, ніж ті, хто зізнається у наявності у себе непоганого апетиту. При цьому «образ малоїжки» не бреше. Просто йому властиво фіксувати в пам’яті не все з‘їдене. Такі люди можуть забувати, що перехопили що між справою, або пожували що-небудь під час роботи, прямо за комп’ютером, або багато разів пробували блюдо, поки його готували.

Ось чому в першу чергу варто оцінити реальний обсяг з‘їденого. Для цього необхідно завести харчовий щоденник, в який ви будете записувати все, що з’їли, обов‘язково зазначаючи обсяг страв. Робити це потрібно відразу ж, не відкладаючи на кінець дня, інакше великий ризик, що ви знову не зможете щось згадати. Купіть для цього маленький кишеньковий блокнот або робіть помітки в телефоні.

Достатньо всього тиждень вести спостереження, щоб зрозуміти, чи дійсно ви мало їсте.

2-й крок. Проведіть ревізію продуктів, які ви вживаєте

Якщо об’єм їжі дійсно невеликий, потрібно оцінити її калорійність. У практиці дієтологів бували випадки, коли вся денна їжа їх пацієнтів могла вміститися в двох долонях. Але що це були за продукти: бутерброди з ковбасою на білому хлібі, цукерки з чаєм, сир жирністю 50%… Дивно, що при такому раціоні вага не тільки не йшла, але і часом додавався.

Звичайно, такі грубі помилки для тих, хто цілеспрямовано хоче схуднути, не характерні. А от менш очевидні промахи спостерігаються досить часто.

Наприклад, багато хто забуває про високу калорійність горіхів або сухофруктів і їдять їх багато. Або щедро заправляють овочеві салати рослинним маслом (в столовій ложці — близько 150 ккал). Або замінюють цукор медом, не зменшуючи обсяг його споживання (калорійність останнього менше, але сама по собі вона досить висока).

3-й крок. Проаналізуйте: а чи не замало ви їсте?

Як не дивно, це теж може бути причиною того, що вага не знижується. Відчутну нестачу їжі організм сприймає як загрозу для свого існування. Він уповільнює обмін речовин, енергії витрачається менше, а значить, і жир з жирових депо йде вкрай повільно. В молодості такий ефект «застою» зазвичай спостерігається не на початку схуднення, а коли людина вже втратила кілька кілограм. Після сорока років толку від низькокалорійної дієти може не бути взагалі: в цей час обмін речовин сам по собі повільніше, ніж у молодості.

До того ж, якщо ми сильно недоїдаєм, тіло втрачає багато м‘язової тканини, а саме в м’язах «згорає» жир. При цьому відновлюються м'язи повільно, так що часом людина, що отримав мінімальний результат, обмежуючи себе в їжі, при поверненні до звичного калорійності додає кілька кілограм.

Багато дієтологів люблять говорити: щоб їх клієнт почав худнути, його потрібно… погодувати. Режим економії ресурсів організм включає, якщо людина протягом декількох днів споживає менше 1200 ккал на добу. Настільки різкі обмеження припустимі лише раз на тиждень. В інший час потрібно споживати не менше 1500 ккал.

4-й крок. Пройдіть медичне обстеження

Існує і ряд захворювань, які заважають позбавитися від зайвої ваги.

Досить поширений випадок — гіпотиреоз, або зниження функції щитовидної залози. Брак її гормонів в організмі призводить до уповільнення обміну речовин.

Іншими факторами ризику є цукровий діабет, переддіабет і, коли порушення вуглеводного обміну ще не виражене, але вже має місце, а також синдром полікістозних яєчників і порушення балансу статевих гормонів. У будь-якому випадку в першу чергу варто відвідати ендокринолога і пройти обстеження, які він призначить.

Найчастіше при успішній корекції основного захворювання зайва вага з часом зійде сама.

 

vkurse.ua


18.03.2014 5578 1
Коментарі (1)

спорт 2014.03.30, 01:54
щоб похудати, потрібно не тільки обмежувати себе в їді, а ще потрібно пахати в тренажерці. На цьому наголошують і самі спотсмени http://firtka.if.ua/?action=show&id=46098
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

686
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1974 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1144 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

567
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6912 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11412 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

346

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1103

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1124

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1117
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

86
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

294
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1098
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

765
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2961
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4456
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18450
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

93
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

331
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

363
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

671