Чому ми нічого не знаємо

 

Безодня між знанням й інформацією збільшується щосекундно. Кожен день — крок до води в пустелі марних сподівань й надій. Так виходить, ніби випочатково все заплутано для важкості сприйняття, а от коли торкаєшся, розумієш, що все ще кардинальніше відмінне. Знання є силою визнання свого незнання...добре, що далі.
З одного боку, постмодерний океан є логічним наслідком різноплановості знання, не варто звинувачувати вчених в релігійності, чи служителів церкви в науковості, чи письменників в попередніх двох прихильностях. Як і не варто звинувачувати самого себе , бо вас і так насправді не існує. Як не існує пекла чи раю, як не існує народження чи смерті, як не існує праведного чи гріховного. Бо гріх залишиться самим загадковим феноменом і в кожного він свій, і в кожного своє виправдання. Можливо буде ще один месія, ще одне розуміння сутності, але в час метагуманізму й тотальної брехні — він буде позбавлений епосу всезагального співчуття, хоча можливо й не буде, з огляду із тотального просиджування більшості в інтернеті — дурень може вдень отримати багатомільйонну шану, як й незрівняно мудрий — залишитись в тіні й притіненим...
Бернар Вербер в «імперії янголів» робить опис майбутнього, там звісно все є зрозумілим: кількість нових дослідників й праведників збільшиться й вони сидітимуть поряд із Діонісом й керуватимуть долею цілих популяцій через магію янкхі. Затоплення африканського селища чи зневоднення є наслідком волі окремої спільноти : Вольтера, Монро, Жюля Верна чи Ламарка. Тобто душі усіх вчених, праведників, письменників й просвітників в певному місці в певний момент можуть зайнятись геноцидом...але не вбив, якби не любив, як в одному трилері з водієм. Доречи феномен водія, такий й ж загадковий, як і мандрівника: ніколи не приземлюєш себе певною локацією чи місцем паразитування— там мандрував Набоков, з одного готеля в інший, так зробив і Гоголь, й Всі інші носії розсіяного світла. Це припущення Вербера, як і його припущення , що світ згорнеться в 2222 році. Чому саме чотири двійки —варто спитати в невидимих жерців темного чи світлого сьогодення. І в них є янкх й можливість впливати на історичний алгоритм....
Для того , щоб прийшов месія, має бути ідеолог, зокрема ідеолог, який через кардинальне просвітлення стане на бік Нового коловороту буденності. Бо якось сумно, що є баланс при потужному розумінні, що ніякого балансу ніколи не було, були лишень Необхідність й Випадковість. Зокрема, сам процес нашого дихання — це необхідність чи непрогнозована рефлексія...тому краще бути письменником в океані постмодерного невіднайдення , аніж ідеологом нової доктринарії — бо голову відтянуть разом із усіма тонкими й надтонкими світами й підсвітами.
Значить все ж таки варто прагнути просвітлення, бо є це шансом на спасіння, бо спасіння і є сенсом нашого буття, до того ж спасіння через добро й мудру довіру, але завжди має бути поряд мудрий ідеолог чи двоє ідеологів....щоб один детально прояснив, а інший — майстерно притінив.....


15.07.2017 Роман Бончук 2242 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1561
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1673
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1662
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4923 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1964 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1363

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

181

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

547

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

704

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

850
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3474
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10031
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

699
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25923
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7554
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

749
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

931
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1254
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1072
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

693
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

927
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

802