Чому ми нічого не знаємо

 

Безодня між знанням й інформацією збільшується щосекундно. Кожен день — крок до води в пустелі марних сподівань й надій. Так виходить, ніби випочатково все заплутано для важкості сприйняття, а от коли торкаєшся, розумієш, що все ще кардинальніше відмінне. Знання є силою визнання свого незнання...добре, що далі.
З одного боку, постмодерний океан є логічним наслідком різноплановості знання, не варто звинувачувати вчених в релігійності, чи служителів церкви в науковості, чи письменників в попередніх двох прихильностях. Як і не варто звинувачувати самого себе , бо вас і так насправді не існує. Як не існує пекла чи раю, як не існує народження чи смерті, як не існує праведного чи гріховного. Бо гріх залишиться самим загадковим феноменом і в кожного він свій, і в кожного своє виправдання. Можливо буде ще один месія, ще одне розуміння сутності, але в час метагуманізму й тотальної брехні — він буде позбавлений епосу всезагального співчуття, хоча можливо й не буде, з огляду із тотального просиджування більшості в інтернеті — дурень може вдень отримати багатомільйонну шану, як й незрівняно мудрий — залишитись в тіні й притіненим...
Бернар Вербер в «імперії янголів» робить опис майбутнього, там звісно все є зрозумілим: кількість нових дослідників й праведників збільшиться й вони сидітимуть поряд із Діонісом й керуватимуть долею цілих популяцій через магію янкхі. Затоплення африканського селища чи зневоднення є наслідком волі окремої спільноти : Вольтера, Монро, Жюля Верна чи Ламарка. Тобто душі усіх вчених, праведників, письменників й просвітників в певному місці в певний момент можуть зайнятись геноцидом...але не вбив, якби не любив, як в одному трилері з водієм. Доречи феномен водія, такий й ж загадковий, як і мандрівника: ніколи не приземлюєш себе певною локацією чи місцем паразитування— там мандрував Набоков, з одного готеля в інший, так зробив і Гоголь, й Всі інші носії розсіяного світла. Це припущення Вербера, як і його припущення , що світ згорнеться в 2222 році. Чому саме чотири двійки —варто спитати в невидимих жерців темного чи світлого сьогодення. І в них є янкх й можливість впливати на історичний алгоритм....
Для того , щоб прийшов месія, має бути ідеолог, зокрема ідеолог, який через кардинальне просвітлення стане на бік Нового коловороту буденності. Бо якось сумно, що є баланс при потужному розумінні, що ніякого балансу ніколи не було, були лишень Необхідність й Випадковість. Зокрема, сам процес нашого дихання — це необхідність чи непрогнозована рефлексія...тому краще бути письменником в океані постмодерного невіднайдення , аніж ідеологом нової доктринарії — бо голову відтянуть разом із усіма тонкими й надтонкими світами й підсвітами.
Значить все ж таки варто прагнути просвітлення, бо є це шансом на спасіння, бо спасіння і є сенсом нашого буття, до того ж спасіння через добро й мудру довіру, але завжди має бути поряд мудрий ідеолог чи двоє ідеологів....щоб один детально прояснив, а інший — майстерно притінив.....


15.07.2017 Роман Бончук 2483 0
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

314
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1154
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2103 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1005
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2918
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2004

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

779

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

950

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1372

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1970
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26215 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

659
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

863
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2872
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1136
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

846
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1105
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1102
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

290
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4047
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

973
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1542