Чому досі уповільнена війна за переділ світу не переходить в глобальну фазу?

 

Я вже писав, що війна за переділ світу вже йде. Латентно. Поки у фазі серії локальних воєн колоніального типу. Але війна світова, з уже майже світовим охопленням. На двох континентах.

 

Якщо хто пам'ятає історію, то Друга Світова війна теж почалася не у Європі. А з вторгнення Італії в Абіссінію. (Здається, в 1936 році?) І вторгнення Японії до Китаю в 1937 році.

 

Чому війна досі не перейшла у глобальний ядерний конфлікт?

 

Ну, по перше, через страх перед ядерною зброєю і неприйнятним збитком від удару у відповідь. Поки не існує засобів гарантованого знищення засобів удару у відповідь або відбити удар засобами ПРО-ППО. США посилено створюють засоби знищення ворожої зброї, що може нанести удар у відповідь і засобів ПРО. Але бути ефективними цим засобам обеззброєння противника заважають, наприклад, російські відстані. Гарантовано вразити міжконтинентальні ракети суперника (перш, ніж воно злетить), зброєю, запущеним з будь-якої точки Землі поки не можливо. А у космосі ядерна зброя, наскільки відомо, поки що не розміщена,. І ПРО поки не досконала. І засоби її подолання поки перевищують можливості ПРО.

 

А по друге, і це найголовніше, поки що не склалася передвоєнна геополітична конфігурація.

 

У геополітиці найстійкіша конфігурація - трикутник сил. Коли існують три сторони потенційного конфлікту. Кожна з них може розпочати війну проти кожної іншої, але в разі початку війни виграє з них трьох та сторона, яка не воює. Або вступить у війну останньою.

 

А ось коли третя сторона конфлікту зникає, вступаючи у союз з однією із сторін, або розвалюється завдяки внутрішньому конфлікту, тоді геополітична конфігурація стає нестійкою. Виграє та сторона з двох, яка перша підготується і завдасть удару.

 

Друга Світова війна перейшла у свою глобальну фазу тоді, коли дві сили з трьох злилися в одну. Спочатку сил було три: Англо-Французька, Німецька і СРСР. Потім дві з них уклали угоду і почалася війна.

 

Зараз теж є три сторони:

 

1) НАТО, ті, що приєдналися до нього у відповідності з угодами про взаємодопомогу - це треті країни, що не входять у НАТО(сателіти на кшталт Японії або Кореї), а також США;

2) Китай;

3) І Росія з її могутнім ядерним потенціалом, що дістався їй від СРСР. Який натиском однієї кнопки цілком може знищити США.

 

Коли залишиться дві сторони конфлікту з трьох, глобальна війна стане неминучою.

 

Дві з них можуть залишитися в двох випадках: або сторони укладуть союз, або одна зі сторін розвалиться.

 

Хто перший з двох, що залишилися сторін підготується, той і жахне. Раптово. Привід знайдеться.

 

Примітка: Мене в свій час вчили, що таке раптовість в сучасній ядерній війні.

 

Стратегічної раптовості досягти не вдасться. Всі (еліти, а не народ) будуть знати, що війна почалась. Боротьба в передвоєнний період буде вестися заради тактичної раптовості. Якщо комусь з потенційних супротивників видасться, що ворог вже веде підготовку, він одразу почне мобілізацію. У сучасних умовах мобілізаційні заходи означають не тільки і не стільки призив резервістів, але перш за все розосередження населення з міст по селах, розосередження арсеналів, літаків, ракет, кораблів, військових контингентів і взагалі всього, що вдасться. А також приведення зброї до боєздатного стану.

 

Хто перший закінчить проведення цих заходів, той і натисне кнопку. Ось це і буде  тією тактичної раптовістю, яка й принесе стратегічну перевагу. Переможе той, хто збереже більший людський, промисловий і військовий потенціал після обміну ядерними ударами.

 

Зараз військові союзи не закріплені. І навіть не формуються. Багатокутник поки не перетворився на «щось бінарне - двокутник». І Китай, і Росія, і США не закрили собі можливість створення військового союзу з будь-якою із двох інших сил. Зараз між ними йде стратегічне маневрування з метою максимально послаблення кожного гравця (саме в зв'язку з цим США і проводить політику розвалу Росії) і позбавлення його стимулу укладати союз з супротивною стороною. І при цьому якомога більше відлущити у кожної зі сторін її союзників. Реальних і потенційних. При цьому всі три держави активно нарощують свій стратегічний потенціал з метою зруйнувати трикутник шляхом досягнення абсолютної військової переваги однієї з сторін. Втім, це навряд чи реально.

 

При цьому і Китай, і США, і Росія залишають відкритими двері для укладення союзу з будь-якою стороною трикутника.

 

Поки зберігається таке становище, геополітичний баланс сил не зміниться. Глобальної війни не буде. Боротьба за переділ світу буде вестися шляхом локальних конфліктів, кольорових революцій і державних переворотів з можливим подальшим вторгненням однієї з сил в охоплену хаосом країну для того, щоб з допомогою крилатих воїнів добра витерти сльозину дитини.

 

Що ми і спостерігаємо.

 

І в сучасних умовах Росії вигідно, щоб геополітичний трикутник зберігався якомога довше. Вигідно доволі переконливо лякати кожну із сторін перспективою укладення союзу з іншою стороною, не укладаючи цього самого союзу ні з ким із сторін.

 

Поки, здається, так і діють.

 

А там час покаже, куди крива виведе.

 

Борис Булочніков,

Часопис "Ї"


29.01.2013 623 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

805
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

616
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1689
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3025
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2465
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2443

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

32

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

600

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

604

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1462
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

571
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

428
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

801
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

204
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

298
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26933
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

757
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

322
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

321
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

647
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1071 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

844