
В ІФНТУНГ надійшло 12 129 заяв на поступлення (4 344 абітурієнти подали електронні заяви на навчання в бакалавраті університету, що становить 50% кількості заяв, поданих випускниками шкіл).
За словами секретаря приймальної комісії, доц. Ярослава Штанька, в порівнянні з минулим роком загальна кількість поданих заяв збільшилась на тисячу.
В трійку найпопулярніших серед абітурієнтів напрямів підготовки входять «Нафтогазова справа» газонафтопромислового факультету (608 заяв на поступлення), «Комп’ютерна інженерія» факультету інформаційних технологій (530 заяв) та «Нафтогазова справа» факультету нафтогазопроводів (519 заяв).
Саме ці напрями підготовки є найбільш конкурентними, адже на них припадає найбільша частка державного замовлення, а ліцензіат обмежений. Таким чином, на напрямі підготовки «Нафтогазова справа» ГНПФ – 70 державних місць (ліцензіат 200), «Комп’ютерна інженерія» ФІТ – 20 державних місць (ліцензіат 30), «Нафтогазова справа» ФНГП – 55 державних місць (ліцензіат 200).
Зважаючи на складну ситуацію в країні, бойові дії на Сході та анексію Криму, до університету подали заяви 46 осіб, мешканців Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим.
Що стосується іноземних студентів, то в Центр навчання іноземних студентів надійшло понад 100 заяв від бажаючих навчатись в ІФНТУНГ.
Окрім цього, з 1 вересня на навчання в бакалавраті вийдуть 40 іноземних студентів підготовчого відділення університету.
Щодо особливостей цьогорічної вступної кампанії Ярослав Володимирович відзначив скорочені терміни прийому документів, адже минулого року вступна кампанія починала роботу 1 липня.
Також секретар приймальної комісії зазначив, що виникали труднощі з прийомом документів жителів Донбасу та АРК – подекуди в абітурієнтів були відсутні оригінали документів. Цими питаннями на сьогоднішній день займається Міністерство освіти і науки України. Ну і звичним недоліком вступних кампаній є недосконалість системи подання документів у ВНЗ, точніше відсутність можливості відкликати заяву, а також проблема не визначення пріоритетності поданих заяв абітурієнтами, що в кінцевому результаті унеможливлює ефективну процедуру зарахування майбутніх студентів.
Нагадаємо, в ПНУ цьогоріч подано майже 25 тисяч заяв.