CNN, США: Кінець ідеології споживання? Зустрічайте: обмінна економіка

 

shoppers-walk-down-oxford-street-pic-getty-911323168

 

На фоне того, как некоторые крупнейшие экономики мира по-прежнему испытывают давление рецессии, начало разрастаться новое движение — обменная экономика. Вслед за финансовым крахом обменная экономика меняет наши привычки ходить по магазинам, покупать, питаться, общаться и путешествовать. Станет ли это концом привычной идеологии потребления?

 

 

Что есть обменная экономика?

 

Экономика обмена использует преимущества мобильных технологий, позволяя людям арендовать на время те вещи, которые они не считают нужным или не могут себе позволить приобрести в постоянное владение.

 

Всё, начиная от машин, парковочных мест в центре города и дизайнерской одежды до ночлега, всё это доступно от частных лиц и компаний, которые зарабатывают миллиарды при помощи простого доступа к тому, что нужно людям в условиях слабой экономики.

 

Но дело не всегда только в деньгах. Кое-кто хочет просто сохранить ресурсы и помочь планете, считает, что слишком расточительно каждому владеть, скажем, газонокосилкой — когда можно просто взять её в аренду.

 

Транзакции можно быстро провести при помощи мобильного телефона или через веб-сайт.

 

 

Как это работает?

 

Если у вас есть роскошный автомобиль, на котором вы редко ездите, или дизайнерское платье, которое вы редко одеваете, то можете сделать доступными эти вещи для других, чтобы они выбрали их и арендовали при помощи своего мобильного телефона, планшета или домашнего компьютера за сущие копейки от их реальной стоимости. Что создаёт совершенно новый класс мелких розничных торговцев и счастливых пользователей предметов роскоши.

 

Идея состоит в том, чтобы путём нажатия всего нескольких кнопок вы могли бы обзавестись потрясающим нарядом, автомобилем или апартаментами на ночь — и всё это по доступной цене.

 

Компании также участвуют в общем увлечении, предоставляя всё от повседневных автомобилей для использования на час-другой до собственного шеф-повара по вызову «с доставкой на дом».

 

Некоторые автомобильные клубы и, по крайней мере, одна крупная компания по аренде комнат уже распространили своё влияние на десятки городов по всему миру.

 

 

Как это изменит экономику?

 

Совместное потребление (как иногда это называют), как говорят, в этом году по обороту выйдет на $3,5 миллиарда.

 

По мере проникновения идеи аренды авто на день, парковочного места или жилья в массы, которые не используются в данный момент, эксперты говорят, что это начнёт оказывать влияние на уровень владения автомобилями и размеры недвижимости, приобретаемой людьми. Исследователи говорят, что мы используем наши автомобили 8 процентов времени, и тратим миллиарды на пространство, где храним такие редко используемые принадлежности, как, например, электроинструмент.

 

Также они говорят, что обменная экономика, как ожидается, в течение следующих нескольких лет будет стоить 110 миллиардов долларов.

 

 

А как насчет будущего?

 

Идея не владения имуществом распространяется на вещи, которые обычно находятся у нас долгий период времени. Например, солнечные панели могут сдаваться в аренду, а не покупаться.

Компании начинают осознавать, что арендные отношения представляют собой возможность к лояльности бренду со стороны подкованных в смысле технологий людей, которые распространяют продукт при помощи «сарафанного радио». Аренда дизайнерских брендовых часов является хорошим способом убедить приобрести их, как только представится финансовая возможность. Какая компания предоставит пользователю самый лёгкий опыт владения их продукцией, таковая наверняка и выиграет битву за их «умы и сердца». А ключом к технологии станет достойная мобильная электронная коммерция.

 

MixedNews


06.06.2013 700 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2611
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1638 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3712
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5511
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1725
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2142

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

232

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

241

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

921
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

525
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

804
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2504 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

577
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

911
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4954
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

772
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

705
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

634
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

438
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

764
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

927 2