CNN, США: Кінець ідеології споживання? Зустрічайте: обмінна економіка

 

shoppers-walk-down-oxford-street-pic-getty-911323168

 

На фоне того, как некоторые крупнейшие экономики мира по-прежнему испытывают давление рецессии, начало разрастаться новое движение — обменная экономика. Вслед за финансовым крахом обменная экономика меняет наши привычки ходить по магазинам, покупать, питаться, общаться и путешествовать. Станет ли это концом привычной идеологии потребления?

 

 

Что есть обменная экономика?

 

Экономика обмена использует преимущества мобильных технологий, позволяя людям арендовать на время те вещи, которые они не считают нужным или не могут себе позволить приобрести в постоянное владение.

 

Всё, начиная от машин, парковочных мест в центре города и дизайнерской одежды до ночлега, всё это доступно от частных лиц и компаний, которые зарабатывают миллиарды при помощи простого доступа к тому, что нужно людям в условиях слабой экономики.

 

Но дело не всегда только в деньгах. Кое-кто хочет просто сохранить ресурсы и помочь планете, считает, что слишком расточительно каждому владеть, скажем, газонокосилкой — когда можно просто взять её в аренду.

 

Транзакции можно быстро провести при помощи мобильного телефона или через веб-сайт.

 

 

Как это работает?

 

Если у вас есть роскошный автомобиль, на котором вы редко ездите, или дизайнерское платье, которое вы редко одеваете, то можете сделать доступными эти вещи для других, чтобы они выбрали их и арендовали при помощи своего мобильного телефона, планшета или домашнего компьютера за сущие копейки от их реальной стоимости. Что создаёт совершенно новый класс мелких розничных торговцев и счастливых пользователей предметов роскоши.

 

Идея состоит в том, чтобы путём нажатия всего нескольких кнопок вы могли бы обзавестись потрясающим нарядом, автомобилем или апартаментами на ночь — и всё это по доступной цене.

 

Компании также участвуют в общем увлечении, предоставляя всё от повседневных автомобилей для использования на час-другой до собственного шеф-повара по вызову «с доставкой на дом».

 

Некоторые автомобильные клубы и, по крайней мере, одна крупная компания по аренде комнат уже распространили своё влияние на десятки городов по всему миру.

 

 

Как это изменит экономику?

 

Совместное потребление (как иногда это называют), как говорят, в этом году по обороту выйдет на $3,5 миллиарда.

 

По мере проникновения идеи аренды авто на день, парковочного места или жилья в массы, которые не используются в данный момент, эксперты говорят, что это начнёт оказывать влияние на уровень владения автомобилями и размеры недвижимости, приобретаемой людьми. Исследователи говорят, что мы используем наши автомобили 8 процентов времени, и тратим миллиарды на пространство, где храним такие редко используемые принадлежности, как, например, электроинструмент.

 

Также они говорят, что обменная экономика, как ожидается, в течение следующих нескольких лет будет стоить 110 миллиардов долларов.

 

 

А как насчет будущего?

 

Идея не владения имуществом распространяется на вещи, которые обычно находятся у нас долгий период времени. Например, солнечные панели могут сдаваться в аренду, а не покупаться.

Компании начинают осознавать, что арендные отношения представляют собой возможность к лояльности бренду со стороны подкованных в смысле технологий людей, которые распространяют продукт при помощи «сарафанного радио». Аренда дизайнерских брендовых часов является хорошим способом убедить приобрести их, как только представится финансовая возможность. Какая компания предоставит пользователю самый лёгкий опыт владения их продукцией, таковая наверняка и выиграет битву за их «умы и сердца». А ключом к технологии станет достойная мобильная электронная коммерция.

 

MixedNews


06.06.2013 674 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

599
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2023
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33364
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2250
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2986
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5065 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

364

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1126

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

733

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

940
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

228
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

531
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

610 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1098
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

927
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1014
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

788
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30162 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

838
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3813
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

456
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

491