CNN: іноземні країни, які "знущаються з Китаю, зустрінуть велику сталеву стіну", - говорить Сі під час сторіччя Комуністичної партії

Президент Китаю та лідер партії Сі Цзіньпін виступає з промовою на церемонії, присвяченій сторіччю керівної Комуністичної партії в Пекіні, Китай, 1 липня


Підйом Китаю є "історичною неминучістю", і з нього більше не будуть "знущатися, пригнічувати чи підкоряти" іноземні країни, заявив лідер країни Сі Цзіньпін у четвер під час заходу, який присвячений 100-річчю Комуністичної партії Китаю.

"Кожен, хто наважиться спробувати, виявить криваві голови, розбиті об велику сталеву стіну, яку викували понад 1,4 мільярда китайців", - додав Сі в коментарях, які згодом, як видається, пом'якшилися в урядовому перекладі англійською мовою.

Виступаючи перед 70 000 натовпом на високо хореографічній церемонії на площі Тяньаньмень, Сі виступив із сильно націоналістичною промовою, в якій заявив, що лише партія може забезпечити стабільність Китаю, і будь-яка спроба відокремити його від країни зазнає невдачі.

"Без Комуністичної партії не буде нового Китаю", - сказав Сі під бурхливі оплески та вітання.

Окрім промови Президента, святкування у столиці, які присвячені сторіччю партії, включали патріотичні пісні, виступи чиновників та естакади ВПС Народно-визвольної армії.


Правило однопартійності

Китайську комуністичну партію заснували таємно в невеликому цегляному будинку в колишній французькій концесії Шанхаю десятеро делегатів у липні 1921 року. Подальший підйом та продовження монополії на владу збентежили критиків, і партія досить вміло змінювалася у вирішальні моменти, щоб забезпечити виживання свого авторитарного однопартійного правління.

За час керування її засновника і колишнього голови Мао Цзедуна мільйони людей зазнали голодної смерті в затяжні періоди нестачі продуктів харчування та політичної кризи. Сьогодні Китай є другою за величиною економікою у світі, і деякі оцінки свідчать про те, що він готовий випередити США.

Однак святкування у четвер відбулися після бурхливих двох років для невибраної партії, що відзначалося неправильними діями влади щодо початкових спалахів Covid-19 в Ухані в грудні 2019 року, наростаючим міжнародним обуренням з приводу передбачуваних порушень прав людини в Синьцзяні, зростанням та подальшим придушенням великих масштабних демократичних протестів в Гонконгу. Попереду також численні виклики - від уповільнення економіки, старіння населення та відтік робочої сили до дедалі більш об’єднаного демократичного Заходу, який рішуче налаштований протидіяти зростанню Китаю.

Виступаючи в четвер, Сі, можливо наймогутніший лідер країни з часів Мао, заявив, що партія досягла своєї столітньої мети - створити "помірно процвітаюче суспільство" в Китаї.

"Зараз ми впевнено крокуємо до досягнення другої столітньої мети - побудови Китаю у велику сучасну соціалістичну країну в усіх відношеннях", - сказав Сі.

У своєму головному виступі китайський лідер не просто зосередився на минулому, а натомість звернув увагу на наступне покоління Комуністичної партії, закликаючи молодих людей "виправдати очікування часу".

"Китайська молодь у нову еру повинна сприймати та усвідомлювати потребу великого омолодження китайської нації як власну відповідальність, зміцнювати свої амбіції, хребет і впевненість у тому, що вона китайська".

Велике омолодження - це часто використовуваний пропагандистський термін для опису згоди Китаю щодо керівництва партії. Спираючись на тему, Сі сказав, що лише під постійним керівництвом партії країна може здійснити свою "китайську мрію про велике національне омолодження".

Китайські студенти виступають під час святкування 100-річчя заснування Комуністичної партії Китаю на площі Тяньаньмень 1 липня в Пекіні, Китай


"Священна проповідь"

Продовжуючи свою жорстку зовнішню політику, Сі сказав, що хоча Китай вітає "корисні пропозиції" від інших урядів, він не прийме "священної проповіді".

Що стосується Тайваню, то самоврядний демократичний острів, який китайський уряд вже давно підтримує, є частиною його території, Сі сказав, що його "возз'єднання" з материком було частиною "історичної місії" Комуністичної партії.

Китайський лідер також пообіцяв "повністю перемогти незалежність" Тайваню". У минулому Сі відмовився виключити застосування сили в його спробах "возз'єднати" Тайвань і материк, і хоча він не висловив подібних погроз у виступі в четвер, китайський лідер закликав до створення збройних сил країни відповідно до "стандартів світового класу".

"Ми повинні прискорити модернізацію національної оборони та збройних сил", - сказав Сі.

У відповідь на промову Сі Тайбей заявив, що його рішучість захистити суверенітет і демократію острова залишається "непохитними".

І в той час, коли громадянські свободи Гонконгу все частіше загрожують новому законодавству про національну безпеку, який прийнятий Пекіном, Сі заявив у четвер, що "соціальна стабільність" повинна підтримуватися у головному фінансовому центрі, а також "суверенітет та безпека Китаю".

Щорічний марш акцій протесту проти демократії в Гонконгу був скасований вперше за 18 років у четвер, і тисячі поліцейських патрулювали вулиці міста, щоб спостерігати за будь-якими ознаками незгоди.

"Ніхто не повинен недооцінювати велику рішучість, сильну волю та надзвичайну здатність китайського народу захищати свій національний суверенітет і територіальну цілісність", - сказав Сі.

за матеріалами CNN


01.07.2021 14855
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497