CNN: іноземні країни, які "знущаються з Китаю, зустрінуть велику сталеву стіну", - говорить Сі під час сторіччя Комуністичної партії

Президент Китаю та лідер партії Сі Цзіньпін виступає з промовою на церемонії, присвяченій сторіччю керівної Комуністичної партії в Пекіні, Китай, 1 липня


Підйом Китаю є "історичною неминучістю", і з нього більше не будуть "знущатися, пригнічувати чи підкоряти" іноземні країни, заявив лідер країни Сі Цзіньпін у четвер під час заходу, який присвячений 100-річчю Комуністичної партії Китаю.

"Кожен, хто наважиться спробувати, виявить криваві голови, розбиті об велику сталеву стіну, яку викували понад 1,4 мільярда китайців", - додав Сі в коментарях, які згодом, як видається, пом'якшилися в урядовому перекладі англійською мовою.

Виступаючи перед 70 000 натовпом на високо хореографічній церемонії на площі Тяньаньмень, Сі виступив із сильно націоналістичною промовою, в якій заявив, що лише партія може забезпечити стабільність Китаю, і будь-яка спроба відокремити його від країни зазнає невдачі.

"Без Комуністичної партії не буде нового Китаю", - сказав Сі під бурхливі оплески та вітання.

Окрім промови Президента, святкування у столиці, які присвячені сторіччю партії, включали патріотичні пісні, виступи чиновників та естакади ВПС Народно-визвольної армії.


Правило однопартійності

Китайську комуністичну партію заснували таємно в невеликому цегляному будинку в колишній французькій концесії Шанхаю десятеро делегатів у липні 1921 року. Подальший підйом та продовження монополії на владу збентежили критиків, і партія досить вміло змінювалася у вирішальні моменти, щоб забезпечити виживання свого авторитарного однопартійного правління.

За час керування її засновника і колишнього голови Мао Цзедуна мільйони людей зазнали голодної смерті в затяжні періоди нестачі продуктів харчування та політичної кризи. Сьогодні Китай є другою за величиною економікою у світі, і деякі оцінки свідчать про те, що він готовий випередити США.

Однак святкування у четвер відбулися після бурхливих двох років для невибраної партії, що відзначалося неправильними діями влади щодо початкових спалахів Covid-19 в Ухані в грудні 2019 року, наростаючим міжнародним обуренням з приводу передбачуваних порушень прав людини в Синьцзяні, зростанням та подальшим придушенням великих масштабних демократичних протестів в Гонконгу. Попереду також численні виклики - від уповільнення економіки, старіння населення та відтік робочої сили до дедалі більш об’єднаного демократичного Заходу, який рішуче налаштований протидіяти зростанню Китаю.

Виступаючи в четвер, Сі, можливо наймогутніший лідер країни з часів Мао, заявив, що партія досягла своєї столітньої мети - створити "помірно процвітаюче суспільство" в Китаї.

"Зараз ми впевнено крокуємо до досягнення другої столітньої мети - побудови Китаю у велику сучасну соціалістичну країну в усіх відношеннях", - сказав Сі.

У своєму головному виступі китайський лідер не просто зосередився на минулому, а натомість звернув увагу на наступне покоління Комуністичної партії, закликаючи молодих людей "виправдати очікування часу".

"Китайська молодь у нову еру повинна сприймати та усвідомлювати потребу великого омолодження китайської нації як власну відповідальність, зміцнювати свої амбіції, хребет і впевненість у тому, що вона китайська".

Велике омолодження - це часто використовуваний пропагандистський термін для опису згоди Китаю щодо керівництва партії. Спираючись на тему, Сі сказав, що лише під постійним керівництвом партії країна може здійснити свою "китайську мрію про велике національне омолодження".

Китайські студенти виступають під час святкування 100-річчя заснування Комуністичної партії Китаю на площі Тяньаньмень 1 липня в Пекіні, Китай


"Священна проповідь"

Продовжуючи свою жорстку зовнішню політику, Сі сказав, що хоча Китай вітає "корисні пропозиції" від інших урядів, він не прийме "священної проповіді".

Що стосується Тайваню, то самоврядний демократичний острів, який китайський уряд вже давно підтримує, є частиною його території, Сі сказав, що його "возз'єднання" з материком було частиною "історичної місії" Комуністичної партії.

Китайський лідер також пообіцяв "повністю перемогти незалежність" Тайваню". У минулому Сі відмовився виключити застосування сили в його спробах "возз'єднати" Тайвань і материк, і хоча він не висловив подібних погроз у виступі в четвер, китайський лідер закликав до створення збройних сил країни відповідно до "стандартів світового класу".

"Ми повинні прискорити модернізацію національної оборони та збройних сил", - сказав Сі.

У відповідь на промову Сі Тайбей заявив, що його рішучість захистити суверенітет і демократію острова залишається "непохитними".

І в той час, коли громадянські свободи Гонконгу все частіше загрожують новому законодавству про національну безпеку, який прийнятий Пекіном, Сі заявив у четвер, що "соціальна стабільність" повинна підтримуватися у головному фінансовому центрі, а також "суверенітет та безпека Китаю".

Щорічний марш акцій протесту проти демократії в Гонконгу був скасований вперше за 18 років у четвер, і тисячі поліцейських патрулювали вулиці міста, щоб спостерігати за будь-якими ознаками незгоди.

"Ніхто не повинен недооцінювати велику рішучість, сильну волю та надзвичайну здатність китайського народу захищати свій національний суверенітет і територіальну цілісність", - сказав Сі.

за матеріалами CNN


01.07.2021 15103
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

808
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1694
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1989 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7369
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15134 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1985

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

164

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

927

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

998

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1781
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

178
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

567
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

804
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3057
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

812
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1869
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

905
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35046 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

389
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

541
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

868
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

773