CNN: іноземні країни, які "знущаються з Китаю, зустрінуть велику сталеву стіну", - говорить Сі під час сторіччя Комуністичної партії

Президент Китаю та лідер партії Сі Цзіньпін виступає з промовою на церемонії, присвяченій сторіччю керівної Комуністичної партії в Пекіні, Китай, 1 липня


Підйом Китаю є "історичною неминучістю", і з нього більше не будуть "знущатися, пригнічувати чи підкоряти" іноземні країни, заявив лідер країни Сі Цзіньпін у четвер під час заходу, який присвячений 100-річчю Комуністичної партії Китаю.

"Кожен, хто наважиться спробувати, виявить криваві голови, розбиті об велику сталеву стіну, яку викували понад 1,4 мільярда китайців", - додав Сі в коментарях, які згодом, як видається, пом'якшилися в урядовому перекладі англійською мовою.

Виступаючи перед 70 000 натовпом на високо хореографічній церемонії на площі Тяньаньмень, Сі виступив із сильно націоналістичною промовою, в якій заявив, що лише партія може забезпечити стабільність Китаю, і будь-яка спроба відокремити його від країни зазнає невдачі.

"Без Комуністичної партії не буде нового Китаю", - сказав Сі під бурхливі оплески та вітання.

Окрім промови Президента, святкування у столиці, які присвячені сторіччю партії, включали патріотичні пісні, виступи чиновників та естакади ВПС Народно-визвольної армії.


Правило однопартійності

Китайську комуністичну партію заснували таємно в невеликому цегляному будинку в колишній французькій концесії Шанхаю десятеро делегатів у липні 1921 року. Подальший підйом та продовження монополії на владу збентежили критиків, і партія досить вміло змінювалася у вирішальні моменти, щоб забезпечити виживання свого авторитарного однопартійного правління.

За час керування її засновника і колишнього голови Мао Цзедуна мільйони людей зазнали голодної смерті в затяжні періоди нестачі продуктів харчування та політичної кризи. Сьогодні Китай є другою за величиною економікою у світі, і деякі оцінки свідчать про те, що він готовий випередити США.

Однак святкування у четвер відбулися після бурхливих двох років для невибраної партії, що відзначалося неправильними діями влади щодо початкових спалахів Covid-19 в Ухані в грудні 2019 року, наростаючим міжнародним обуренням з приводу передбачуваних порушень прав людини в Синьцзяні, зростанням та подальшим придушенням великих масштабних демократичних протестів в Гонконгу. Попереду також численні виклики - від уповільнення економіки, старіння населення та відтік робочої сили до дедалі більш об’єднаного демократичного Заходу, який рішуче налаштований протидіяти зростанню Китаю.

Виступаючи в четвер, Сі, можливо наймогутніший лідер країни з часів Мао, заявив, що партія досягла своєї столітньої мети - створити "помірно процвітаюче суспільство" в Китаї.

"Зараз ми впевнено крокуємо до досягнення другої столітньої мети - побудови Китаю у велику сучасну соціалістичну країну в усіх відношеннях", - сказав Сі.

У своєму головному виступі китайський лідер не просто зосередився на минулому, а натомість звернув увагу на наступне покоління Комуністичної партії, закликаючи молодих людей "виправдати очікування часу".

"Китайська молодь у нову еру повинна сприймати та усвідомлювати потребу великого омолодження китайської нації як власну відповідальність, зміцнювати свої амбіції, хребет і впевненість у тому, що вона китайська".

Велике омолодження - це часто використовуваний пропагандистський термін для опису згоди Китаю щодо керівництва партії. Спираючись на тему, Сі сказав, що лише під постійним керівництвом партії країна може здійснити свою "китайську мрію про велике національне омолодження".

Китайські студенти виступають під час святкування 100-річчя заснування Комуністичної партії Китаю на площі Тяньаньмень 1 липня в Пекіні, Китай


"Священна проповідь"

Продовжуючи свою жорстку зовнішню політику, Сі сказав, що хоча Китай вітає "корисні пропозиції" від інших урядів, він не прийме "священної проповіді".

Що стосується Тайваню, то самоврядний демократичний острів, який китайський уряд вже давно підтримує, є частиною його території, Сі сказав, що його "возз'єднання" з материком було частиною "історичної місії" Комуністичної партії.

Китайський лідер також пообіцяв "повністю перемогти незалежність" Тайваню". У минулому Сі відмовився виключити застосування сили в його спробах "возз'єднати" Тайвань і материк, і хоча він не висловив подібних погроз у виступі в четвер, китайський лідер закликав до створення збройних сил країни відповідно до "стандартів світового класу".

"Ми повинні прискорити модернізацію національної оборони та збройних сил", - сказав Сі.

У відповідь на промову Сі Тайбей заявив, що його рішучість захистити суверенітет і демократію острова залишається "непохитними".

І в той час, коли громадянські свободи Гонконгу все частіше загрожують новому законодавству про національну безпеку, який прийнятий Пекіном, Сі заявив у четвер, що "соціальна стабільність" повинна підтримуватися у головному фінансовому центрі, а також "суверенітет та безпека Китаю".

Щорічний марш акцій протесту проти демократії в Гонконгу був скасований вперше за 18 років у четвер, і тисячі поліцейських патрулювали вулиці міста, щоб спостерігати за будь-якими ознаками незгоди.

"Ніхто не повинен недооцінювати велику рішучість, сильну волю та надзвичайну здатність китайського народу захищати свій національний суверенітет і територіальну цілісність", - сказав Сі.

за матеріалами CNN


01.07.2021 14766
19.03.2024

Сьогодні і роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги

27
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6471 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10886 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12159 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5801
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3730

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

495

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

758

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

747

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1059
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

420
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

457
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

541
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4086
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11623
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6649
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1150
19.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18050
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

301
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

404
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

692
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

812