CNN: іноземні країни, які "знущаються з Китаю, зустрінуть велику сталеву стіну", - говорить Сі під час сторіччя Комуністичної партії

Президент Китаю та лідер партії Сі Цзіньпін виступає з промовою на церемонії, присвяченій сторіччю керівної Комуністичної партії в Пекіні, Китай, 1 липня


Підйом Китаю є "історичною неминучістю", і з нього більше не будуть "знущатися, пригнічувати чи підкоряти" іноземні країни, заявив лідер країни Сі Цзіньпін у четвер під час заходу, який присвячений 100-річчю Комуністичної партії Китаю.

"Кожен, хто наважиться спробувати, виявить криваві голови, розбиті об велику сталеву стіну, яку викували понад 1,4 мільярда китайців", - додав Сі в коментарях, які згодом, як видається, пом'якшилися в урядовому перекладі англійською мовою.

Виступаючи перед 70 000 натовпом на високо хореографічній церемонії на площі Тяньаньмень, Сі виступив із сильно націоналістичною промовою, в якій заявив, що лише партія може забезпечити стабільність Китаю, і будь-яка спроба відокремити його від країни зазнає невдачі.

"Без Комуністичної партії не буде нового Китаю", - сказав Сі під бурхливі оплески та вітання.

Окрім промови Президента, святкування у столиці, які присвячені сторіччю партії, включали патріотичні пісні, виступи чиновників та естакади ВПС Народно-визвольної армії.


Правило однопартійності

Китайську комуністичну партію заснували таємно в невеликому цегляному будинку в колишній французькій концесії Шанхаю десятеро делегатів у липні 1921 року. Подальший підйом та продовження монополії на владу збентежили критиків, і партія досить вміло змінювалася у вирішальні моменти, щоб забезпечити виживання свого авторитарного однопартійного правління.

За час керування її засновника і колишнього голови Мао Цзедуна мільйони людей зазнали голодної смерті в затяжні періоди нестачі продуктів харчування та політичної кризи. Сьогодні Китай є другою за величиною економікою у світі, і деякі оцінки свідчать про те, що він готовий випередити США.

Однак святкування у четвер відбулися після бурхливих двох років для невибраної партії, що відзначалося неправильними діями влади щодо початкових спалахів Covid-19 в Ухані в грудні 2019 року, наростаючим міжнародним обуренням з приводу передбачуваних порушень прав людини в Синьцзяні, зростанням та подальшим придушенням великих масштабних демократичних протестів в Гонконгу. Попереду також численні виклики - від уповільнення економіки, старіння населення та відтік робочої сили до дедалі більш об’єднаного демократичного Заходу, який рішуче налаштований протидіяти зростанню Китаю.

Виступаючи в четвер, Сі, можливо наймогутніший лідер країни з часів Мао, заявив, що партія досягла своєї столітньої мети - створити "помірно процвітаюче суспільство" в Китаї.

"Зараз ми впевнено крокуємо до досягнення другої столітньої мети - побудови Китаю у велику сучасну соціалістичну країну в усіх відношеннях", - сказав Сі.

У своєму головному виступі китайський лідер не просто зосередився на минулому, а натомість звернув увагу на наступне покоління Комуністичної партії, закликаючи молодих людей "виправдати очікування часу".

"Китайська молодь у нову еру повинна сприймати та усвідомлювати потребу великого омолодження китайської нації як власну відповідальність, зміцнювати свої амбіції, хребет і впевненість у тому, що вона китайська".

Велике омолодження - це часто використовуваний пропагандистський термін для опису згоди Китаю щодо керівництва партії. Спираючись на тему, Сі сказав, що лише під постійним керівництвом партії країна може здійснити свою "китайську мрію про велике національне омолодження".

Китайські студенти виступають під час святкування 100-річчя заснування Комуністичної партії Китаю на площі Тяньаньмень 1 липня в Пекіні, Китай


"Священна проповідь"

Продовжуючи свою жорстку зовнішню політику, Сі сказав, що хоча Китай вітає "корисні пропозиції" від інших урядів, він не прийме "священної проповіді".

Що стосується Тайваню, то самоврядний демократичний острів, який китайський уряд вже давно підтримує, є частиною його території, Сі сказав, що його "возз'єднання" з материком було частиною "історичної місії" Комуністичної партії.

Китайський лідер також пообіцяв "повністю перемогти незалежність" Тайваню". У минулому Сі відмовився виключити застосування сили в його спробах "возз'єднати" Тайвань і материк, і хоча він не висловив подібних погроз у виступі в четвер, китайський лідер закликав до створення збройних сил країни відповідно до "стандартів світового класу".

"Ми повинні прискорити модернізацію національної оборони та збройних сил", - сказав Сі.

У відповідь на промову Сі Тайбей заявив, що його рішучість захистити суверенітет і демократію острова залишається "непохитними".

І в той час, коли громадянські свободи Гонконгу все частіше загрожують новому законодавству про національну безпеку, який прийнятий Пекіном, Сі заявив у четвер, що "соціальна стабільність" повинна підтримуватися у головному фінансовому центрі, а також "суверенітет та безпека Китаю".

Щорічний марш акцій протесту проти демократії в Гонконгу був скасований вперше за 18 років у четвер, і тисячі поліцейських патрулювали вулиці міста, щоб спостерігати за будь-якими ознаками незгоди.

"Ніхто не повинен недооцінювати велику рішучість, сильну волю та надзвичайну здатність китайського народу захищати свій національний суверенітет і територіальну цілісність", - сказав Сі.

за матеріалами CNN


01.07.2021 15007
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3196

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

935
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6237
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699