Член Правління Івано-Франківської Культурологічної фундації "Цинамоновий Хрущ" Віктор Вінтоняк, перебуваючи в Києві, подарував Леонідові Кравчуку первиданий унікальний "Атляс України й сумежних країв" та запросив першого президента в гості на Прикарпаття з метою в тому числі організації його зустрічей з інтелектуалами та молоддю Івано-Франківщини.
Унікальний Атляс - плід багаторічної праці видатного українського науковця Володимира Кубійовича, - є своєрідним тогочасним (1930-ті роки) зрізом українства в світі: містить карти починаючи від розселення українців по світу і завершуючи картами розповсюдження великої рогатої худоби та посівів коноплі в довоєнній Україні.
Кілька років тому саме Віктор Вінтоняк виступив ініціатором репринтного видання Атлясу. "Атляс України й сумежних країв" - один із багатьох реалізованих проектів Культурологічної Фундації "Цинамоновий Хрущ".
ДОВІДКОВО:
Володи́мир Миха́йлович Кубійо́вич (* 23 вересня 1900, Новий Сонч, Лемківщина нині Польща; † 2 листопада 1985, Париж) — український історик, географ, енциклопедист, видавець, громадсько-політичний діяч, організатор видання та головний редактор Енциклопедії українознавства та фундаментальної праці «Географія українських і сумежних земель».
Володимир Кубійович народився в 1900 р. у Новому Сончі на Західній Лемківщині в українсько-польській родині. 1918 року розпочав навчання в Ягеллонському університеті в Кракові, але воно було перерване війною в Галичині.
У 1918—1919 рр. — артилерист в Українській Галицькій Армії. Після відступу УГА за Збруч в половині 1919 року залишився у Галичині, а відтак повернувся до Кракова, де продовжив навчання у 1919—1923 рр.
У 1928—1939 рр. — доцент Краківського (Яґеллонського) університету. Займався вивченням українських етнічних земель у складі Польщі, Чехо-Словаччини та Румунії. З 1931 року — дійсний член Наукового Товариства ім. Шевченка, голова його географічної секції. Як видатний географ брав участь у міжнародних наукових конгресах у Празі (1932), Варшаві (1934) і Болгарії (1936), де виступав з доповідями. У своїх дослідженнях польсько-українських окраїн Кубійович послідовно обстоював українські геополітичні інтереси і провадив наукову дискусію з польськими вченими, яких звинувачував в умисному підробленні статистичних даних в дослідженнях, за що в 1939 був позбавлений кафедри в Ягеллонському університеті.
У 1939—1940 рр. — професор УВУ (Український Вільний Університет) у Празі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРЕЗЕНТОВАНО УНІКАЛЬНИЙ ПУТІВНИК "МЕТАФІЗИКА КАРПАТ" (ФОТО)
ФЕСТИВАЛЬ МЕТАРЕАЛІСТИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ «КАРПАТСЬКА МАНТИКОРА – 2013» ВІДБУВСЯ! (ФОТО)
В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ НА ТРАДИЦІЙНОМУ ФІЛОСОФСЬКОМУ КВАРТИРНИКУ «ПІД АБСЕНТ» ЗВЕРНУЛИСЯ ДО ІНДІЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ