Чим замінити відпочинок в Криму. ТОП-8 напрямків: країни та ціни

 

img

 

Через події в Криму цього року Херсонська та Одеські області переживатимуть туристичний бум.

 

Через події в Криму та стрімке зростання курсу валют українцям доведеться добряче подумати, як провести свій відпочинок. 

 

Аби спростити вибір напрямків, журналісти Еспресо.TV склали інфографіку з мінімальних цінових пропозицій, як в Україні, так і за кордоном.

Крім того, журналісти Еспресо.TV поспілкувалися з фахівцями зі сфери туризму, аби дізнатися яким буде цей туристичний сезон та зрештою скільки грошей доведеться викласти звичайним українцям за  такий довгоочікуваний відпочинок. 

Володимир Царук, керівник Центру туристичної інформації, розповів, де українці за кордоном та на Батьківщині зможуть знайти гарну альтернативу відпочинку в Криму за мінімальні гроші. 

-    Куди поїдуть відпочивати українці, які раніше їздили до Криму?

-    Минулого року в Криму відпочило відпочивало 5 млн. 850 тис туристів. З них 60%-70% було з України. Тобто це приблизно 4 млн людей. Росіяни склали приблизно 25%, а все інше – білоруси, поляки, турки. Частина українців все одно поїде до Криму, але інша обере інші напрямки чи навіть взагалі нікуди не поїдуть, а відпочиватимуть у родичів чи на дачі. Дуже велика кількість українців поїдуть екскурсійними турами Україною. Також частина людей поїде до Болгарії, бо за цінами вона приблизно дорівнює Криму, а рівень сервісу там набагато кращий. Крім того, Болгарія максимально спростила оформлення візи, яка буде видаватися протягом двох днів.

-    А який закордонний напрямок буде найбільш популярним?

-    Туреччина, бо співставлення ціна+якість там найкращі. Нагадаю, що минулого року там відпочило близько 700 тис українців, але цього року буде значно менше. Також буде дуже популярною Грузія. Адже, по-перше, для поїздки в цю країну не потрібні візи, по-друге, вартість проживання в Грузії менше, ніж у Криму. Крім того, туди почали літати лоукости з України.

-    Через обвал гривні та підвищення курсу валюти, турфірми якось намагаються оживити ринок? Вони роблять якісь акції, цікаві пропозиції?

-    Вони пропонують оплатити лише 10% від вартості туру. І якщо ви відмовитися від туру, то втратите лише 10%. Раніше таких варіантів не було і потрібно було повністю оплачувати тур. Крім того, якщо ви хочете потрапити в нормальний готель, а зараз грошей нема, то можна придбати тур в кредит. Скажімо, можна сплатити лише 20% від вартості туру, все інше сплачувати протягом п’яти місяців під кредит 0%. Також активно розповсюджують раннє бронювання. Можна зараз замовити відпочинок за кордоном за мінімальною ціною на літо. 

-    Як туристичний потік з України може скоротитися цього року?

-    На травневі свята він вже скоротився на 50-60%. Загалом минулого року з України виїхало відпочивати за кордон 8 млн людей. Швидше за все, ця тенденція зберігатиметься протягом всього року.

-    Якщо ж говорити про відпочинок біля моря в самій Україні, то які напрямки будуть популярними?

-    Перспективними будуть два регіони. Одеська та Херсонські області, де є два моря. Так там сервіс не найвищому рівні, але тут треба говорити про те, що є гарна альтернатива Криму.  Ті бази відпочинку, які там є, можуть прийняти багато людей, і вони не були завантажені були минулого року. 

-    Чи багато українців поїде до Західної України?

-    Через події в Криму кількість українців, які поїдуть на Захід країни збільшиться. Також туди традиційно приїде велика кількість поляків, угорців. Хоча цього року їх буде трохи менше, бо в країни негативний імідж у світі через останні події, тому в’їздний туризм переживає не найкращі часи. 

Тетяна Волинець, голова Асоціації туризму Півдня України, розповіла Еспресо.TV, як південні регіони України готуються до нового туристичного сезону та якими цінами вразять туристів. 

-    Чи зросла кількість туристів, які поїдуть відпочивати цього року у ваш регіон?

-    Взагалі політична ситуація дестабілізує кількість замовлень. Українці не поспішають заздалегідь робити предоплату, заздалегідь замовляти тури. Якщо це роблять, то скажімо буквально за тиждень до виїзду. Ситуація в країні дуже нестабільна і насправді навіть висококваліфіковані спеціалісти не дадуть точні прогнози, яким буде цей туристичний сезон.

-    Якось змінилися ціни на відпочинок в регіоні у порівнянні з минулим роком?

-    Ні. Ціни залишилися на рівні минулого року без урахування підвищення курсу валют.  У нашому регіоні стає дуже популярним окрема сплата за проживання та харчування. Зокрема мінімальна ціна вартості проживання у приватних готелях в Херсонській, Миколаївській областях становитиме від 80-100 грн протягом доби, а триразове харчування обійдеться від 150 грн. Якщо ж говорити про більш комфортні умови проживання, то там ціни стартують від  400 грн за добу. 

-    Якою була наповнюваність готелів минулого року? 

-    Минулого року в нас був доволі гарний сезон. Наші готелі були наповнені десь на 75%. Як ситуація складатиметься цього року, залежатиме від політичної ситуації, стабільності в Україні. Зокрема білоруські туристи, які в загальному потоці складали 20%, поки що бояться їхати відпочивати до нас, а українські туристи навпаки більш активно цікавлять відпочинком у нашому регіоні.

-    Що саме ви робите, аби розвивати туризм в регіоні і приваблювати більше туристів?

-    Перш за все, ми проводимо роз’яснювальну роботу в ЗМІ, розповідаємо про те, що у нашому регіоні цілком безпечно, не потрібно нічого боятися і до нас потрібно їхати відпочивати. Крім того, цього сезону відкривається Дельфінарій на Арабатскій стрілці. А в Судаку відкриється два нових готелі, ще новий готель з’явиться у Геніченську.  Якщо ж ростиме кількість туристів, попит, звісно, відкриватиметься ще більше нових готелів, розвиватиметься інфраструктура тощо.


10.04.2014 1480 1
Коментарі (1)

Александр 2014.04.10, 18:19
Написав об отдыхе в Херсонской и Николаевской областях, почему то опубликовали фото Крыма, в районе Карадага. Здесь xtour.org/kherson.html можете взять нужные фотографии. Любители путешествий особенно оценят уникальные днепровские плавни.
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

993
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2589 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2174
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3026
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2627
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2349 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

482

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

485

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

983

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2202
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

683
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1949
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2046
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

220
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

831
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5534
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7392
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1409
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

686
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1064 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1569 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1425