Через події в Криму цього року Херсонська та Одеські області переживатимуть туристичний бум.
Через події в Криму та стрімке зростання курсу валют українцям доведеться добряче подумати, як провести свій відпочинок.
Аби спростити вибір напрямків, журналісти Еспресо.TV склали інфографіку з мінімальних цінових пропозицій, як в Україні, так і за кордоном.
Крім того, журналісти Еспресо.TV поспілкувалися з фахівцями зі сфери туризму, аби дізнатися яким буде цей туристичний сезон та зрештою скільки грошей доведеться викласти звичайним українцям за такий довгоочікуваний відпочинок.
Володимир Царук, керівник Центру туристичної інформації, розповів, де українці за кордоном та на Батьківщині зможуть знайти гарну альтернативу відпочинку в Криму за мінімальні гроші.
- Куди поїдуть відпочивати українці, які раніше їздили до Криму?
- Минулого року в Криму відпочило відпочивало 5 млн. 850 тис туристів. З них 60%-70% було з України. Тобто це приблизно 4 млн людей. Росіяни склали приблизно 25%, а все інше – білоруси, поляки, турки. Частина українців все одно поїде до Криму, але інша обере інші напрямки чи навіть взагалі нікуди не поїдуть, а відпочиватимуть у родичів чи на дачі. Дуже велика кількість українців поїдуть екскурсійними турами Україною. Також частина людей поїде до Болгарії, бо за цінами вона приблизно дорівнює Криму, а рівень сервісу там набагато кращий. Крім того, Болгарія максимально спростила оформлення візи, яка буде видаватися протягом двох днів.
- А який закордонний напрямок буде найбільш популярним?
- Туреччина, бо співставлення ціна+якість там найкращі. Нагадаю, що минулого року там відпочило близько 700 тис українців, але цього року буде значно менше. Також буде дуже популярною Грузія. Адже, по-перше, для поїздки в цю країну не потрібні візи, по-друге, вартість проживання в Грузії менше, ніж у Криму. Крім того, туди почали літати лоукости з України.
- Через обвал гривні та підвищення курсу валюти, турфірми якось намагаються оживити ринок? Вони роблять якісь акції, цікаві пропозиції?
- Вони пропонують оплатити лише 10% від вартості туру. І якщо ви відмовитися від туру, то втратите лише 10%. Раніше таких варіантів не було і потрібно було повністю оплачувати тур. Крім того, якщо ви хочете потрапити в нормальний готель, а зараз грошей нема, то можна придбати тур в кредит. Скажімо, можна сплатити лише 20% від вартості туру, все інше сплачувати протягом п’яти місяців під кредит 0%. Також активно розповсюджують раннє бронювання. Можна зараз замовити відпочинок за кордоном за мінімальною ціною на літо.
- Як туристичний потік з України може скоротитися цього року?
- На травневі свята він вже скоротився на 50-60%. Загалом минулого року з України виїхало відпочивати за кордон 8 млн людей. Швидше за все, ця тенденція зберігатиметься протягом всього року.
- Якщо ж говорити про відпочинок біля моря в самій Україні, то які напрямки будуть популярними?
- Перспективними будуть два регіони. Одеська та Херсонські області, де є два моря. Так там сервіс не найвищому рівні, але тут треба говорити про те, що є гарна альтернатива Криму. Ті бази відпочинку, які там є, можуть прийняти багато людей, і вони не були завантажені були минулого року.
- Чи багато українців поїде до Західної України?
- Через події в Криму кількість українців, які поїдуть на Захід країни збільшиться. Також туди традиційно приїде велика кількість поляків, угорців. Хоча цього року їх буде трохи менше, бо в країни негативний імідж у світі через останні події, тому в’їздний туризм переживає не найкращі часи.
Тетяна Волинець, голова Асоціації туризму Півдня України, розповіла Еспресо.TV, як південні регіони України готуються до нового туристичного сезону та якими цінами вразять туристів.
- Чи зросла кількість туристів, які поїдуть відпочивати цього року у ваш регіон?
- Взагалі політична ситуація дестабілізує кількість замовлень. Українці не поспішають заздалегідь робити предоплату, заздалегідь замовляти тури. Якщо це роблять, то скажімо буквально за тиждень до виїзду. Ситуація в країні дуже нестабільна і насправді навіть висококваліфіковані спеціалісти не дадуть точні прогнози, яким буде цей туристичний сезон.
- Якось змінилися ціни на відпочинок в регіоні у порівнянні з минулим роком?
- Ні. Ціни залишилися на рівні минулого року без урахування підвищення курсу валют. У нашому регіоні стає дуже популярним окрема сплата за проживання та харчування. Зокрема мінімальна ціна вартості проживання у приватних готелях в Херсонській, Миколаївській областях становитиме від 80-100 грн протягом доби, а триразове харчування обійдеться від 150 грн. Якщо ж говорити про більш комфортні умови проживання, то там ціни стартують від 400 грн за добу.
- Якою була наповнюваність готелів минулого року?
- Минулого року в нас був доволі гарний сезон. Наші готелі були наповнені десь на 75%. Як ситуація складатиметься цього року, залежатиме від політичної ситуації, стабільності в Україні. Зокрема білоруські туристи, які в загальному потоці складали 20%, поки що бояться їхати відпочивати до нас, а українські туристи навпаки більш активно цікавлять відпочинком у нашому регіоні.
- Що саме ви робите, аби розвивати туризм в регіоні і приваблювати більше туристів?
- Перш за все, ми проводимо роз’яснювальну роботу в ЗМІ, розповідаємо про те, що у нашому регіоні цілком безпечно, не потрібно нічого боятися і до нас потрібно їхати відпочивати. Крім того, цього сезону відкривається Дельфінарій на Арабатскій стрілці. А в Судаку відкриється два нових готелі, ще новий готель з’явиться у Геніченську. Якщо ж ростиме кількість туристів, попит, звісно, відкриватиметься ще більше нових готелів, розвиватиметься інфраструктура тощо.