Сьогодні, 21 жовтня на базі державного підприємства “Вигодський лісгосп” в селищі Вигода Долинського району, відбулась десята сесія обласної ради.
Перед засіданням депутати оглянули лісові угіддя, зокрема обранцям показали, як вирощують молоді саджанці, а також процес маркування деревини, передає Фіртка.
Також депутати відвідали інтерактивну виставку, після якої голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич з головою Івано-Франківської ОДА та депутатським корпусом та спільно з запрошеними очільниками Закарпатської та Полтавської областей висадили хвойну Алею соборності.
Близько 12 години розпочалась сесія. На початку засідання керівництво області обмінялось із запрошеними гостями подарунками та підтвердили партнерські стосунки між Івано-Франківською, Закарпатською та Полтавською областями.
Приступивши до розгляду питань, спершу зареєстрували нового депутата Івано-Франківської обласної ради від партії УКРОП Миколу Йосиповича Сухоцького.
За словами першого заступника голови облради Василя Гладія, ОВК прийняла постанову про заміщення депутата обласної ради.
Депутати одноголосно підтримали рішення, а голова обласної ради вручив Миколі Сухоцькому депутатське посвідчення.
Нагадаємо, на позачергових виборах до Верховної Ради переміг укропівець Віктор Шевченко, який склав повноваження депутата обласної ради.
Опісля начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак розповів про стан лісових ресурсів на території області. Зокрема зазначив, що експорт деревини припинений, окрім експорту сосни.
Також просив підтримки депутатів щодо звернення Асоціації деревообробників Прикарпаття спільно з управлінням до Держлісагенства з пропозицією створення нового ринку деревини, до якого мали б доступ усі учасники ринку.
«Наші підприємства області припинили експорт деревини повністю. Ми можемо з впевненістю сказати, що ми працюємо ефективно», - запевнив Голубчак.
Чиновник торкнувся й теми звинувачень у незаконних рубках дерев.
За його словами, зараз у області 545 підприємств займаються лісозаготівлею та 1415 підприємств лісопереробною діяльністю.
«А у 90-х їх було 25 і 30 відповідно, які займались деревообробкою. Найгірша ситуація з незаконною рубкою у Косівському районі, відкриті кримінальні провадження, у нас створені групи, що працюють над виявленням», - зазначивО. Голубчак.
Також окреслив, як працюють у напрямку протидії несанкціонованих рубок, зокрема розповів, що на сайті управління з’являється та оновлюється інформація про стан лісу, відзначивши, що за останні кілька місяців встановлено більше 400 фактів незаконної вирубки лісу на суму близько 500 тисяч гривень.
Попередньо Олексій Голубчак повідомив представникам ЗМІ, що інформацію щодо вагонів з деревом можна отримати на станціях. За його словами вагони з лісом на залізничному вокзалі, фото яких періодично з’являються у соцмережах, це деревина, яка направляється до Надвірної і в напрямку Румунії.
У співдоповіді директор лісгоспу Олександр Матусевич наголосив на малій кількості лісівників, яка припадає на великі території лісових угідь. Також відмітив велике значення необхідності будування лісових доріг та відтворення, оновлення мішаного лісу.
Заслухавши низку доповідей та поправок до проектів рішень депутати перейшли до затвердження обласної цільової програми розвитку лісового та мисливського господарства на 2017-2021 роки. Загалом на програму спрямують понад три мільйони гривень, левова частка коштів фінансуватиметься з державного бюджету.
Після перерви депутати внесли зміни до обласного бюджету на 2016 рік, до програм соціального захисту населення та до кількох рішень облради.
Зокрема, внесли додаткові зміни до свого рішення щодо перспективного плану формування територіальних громад області.