Чим займались депутати на виїзній сесії Івано-Франківської обласної ради у Вигодському лісгоспі (фоторепортаж+відео)

 

 

Сьогодні, 21 жовтня на базі державного підприємства “Вигодський лісгосп” в селищі Вигода Долинського району, відбулась десята сесія обласної ради.

 

Перед засіданням депутати оглянули лісові угіддя, зокрема обранцям показали, як вирощують молоді саджанці, а також процес маркування деревини, передає Фіртка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також депутати відвідали інтерактивну виставку, після якої голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич з головою Івано-Франківської ОДА та депутатським корпусом та спільно з запрошеними очільниками Закарпатської та Полтавської областей висадили хвойну Алею соборності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Близько 12 години розпочалась сесія. На початку засідання керівництво області обмінялось із запрошеними гостями подарунками та підтвердили партнерські стосунки між Івано-Франківською, Закарпатською та Полтавською областями.

 

Приступивши до розгляду питань, спершу зареєстрували нового депутата Івано-Франківської обласної ради від партії УКРОП Миколу Йосиповича Сухоцького.

 

За словами першого заступника голови облради Василя Гладія, ОВК прийняла постанову про заміщення депутата обласної ради.

 

Депутати одноголосно підтримали рішення, а голова обласної ради вручив Миколі Сухоцькому депутатське посвідчення.

 

Нагадаємо, на позачергових виборах до Верховної Ради переміг укропівець Віктор Шевченко, який склав повноваження депутата обласної ради.

 

 

 

 

 

 

Опісля начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак розповів про стан лісових ресурсів на території області. Зокрема зазначив, що експорт деревини припинений, окрім експорту сосни.

 

Також просив підтримки депутатів щодо звернення Асоціації деревообробників Прикарпаття спільно з управлінням до Держлісагенства з пропозицією створення нового ринку деревини, до якого мали б доступ усі учасники ринку.

 

«Наші підприємства області припинили експорт деревини повністю. Ми можемо з впевненістю сказати, що ми працюємо ефективно», - запевнив Голубчак.

 

Чиновник торкнувся й теми звинувачень у незаконних рубках дерев.

 

За його словами, зараз у області 545 підприємств займаються лісозаготівлею та 1415 підприємств лісопереробною діяльністю.

 

«А у 90-х їх було 25 і 30 відповідно, які займались деревообробкою. Найгірша ситуація з незаконною рубкою у Косівському районі, відкриті кримінальні провадження, у нас створені групи, що працюють над виявленням», - зазначивО. Голубчак.

 

Також окреслив, як працюють у напрямку протидії несанкціонованих рубок, зокрема розповів, що на сайті управління з’являється та оновлюється інформація про стан лісу, відзначивши, що за останні кілька місяців встановлено більше 400 фактів незаконної вирубки лісу на суму близько 500 тисяч гривень.

 

Попередньо Олексій Голубчак повідомив представникам ЗМІ, що інформацію щодо вагонів з деревом можна отримати на станціях. За його словами вагони з лісом на залізничному вокзалі, фото яких періодично з’являються у соцмережах, це деревина, яка направляється до Надвірної і в напрямку Румунії.

 

У співдоповіді директор лісгоспу Олександр Матусевич наголосив на малій кількості лісівників, яка припадає на великі території лісових угідь. Також відмітив велике значення необхідності будування лісових доріг та відтворення, оновлення мішаного лісу.

 

 

Заслухавши низку доповідей та поправок до проектів рішень депутати перейшли до затвердження обласної цільової програми розвитку лісового та мисливського господарства на 2017-2021 роки. Загалом на програму спрямують понад три мільйони гривень, левова частка коштів фінансуватиметься з державного бюджету.

 

 

Після перерви депутати внесли зміни до обласного бюджету на 2016 рік, до програм соціального захисту населення та до кількох рішень облради.

 

Зокрема, внесли додаткові зміни до свого рішення щодо перспективного плану формування територіальних громад області.

 


Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

1785
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

935
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

579
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5534
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1482
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

419

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1247

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1075

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

987
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

309
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10678
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5701
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1470
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

370
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

268
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

614 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1053
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

913