Чим корисний чай каркаде

 

Каркаде — «напій фараонів і королів». Такого почесного звання за свої цілющі властивості був удостоєний цей напій. «Алий чай», як зазвичай називають у народі каркаде, — заслужено вважається напоєм міцного здоров’я, молодості та краси. Його люблять не тільки на батьківщині, але й у всьому світі.

Каркаде — цілющий напій фараонів і королів. Фото: T.Kiya/flickr.com

Насправді, каркаде — зовсім не чай, але за своїми цілющими властивостями не поступається цьому поширеному напою. Каркаде — гібіскус, рослина з сімейства мальв, що називається також суданською трояндою. Її батьківщина — Індія, зараз же вона росте в Судані, Таїланді, Єгипті, Алжирі, Мексиці, Китаї і на Шрі-Ланці.

Сам чай каркаде готують із висушених квіток цієї рослини. Крім пелюсток гібіскуса, в кулінарії і косметології також застосовується насіння і листя цієї рослини. Місце зростання гібіскуса визначає смак і колір напою каркаде: наприклад, у Єгипті каркаде буде вишневим, на смак — кислим, в Таїланді — пурпурним і солодким, а в Мексиці — помаранчевим і солонуватим.

В Єгипті каркаде називають напоєм фараонів: вважається, що він здатний подарувати безсмертя і життєву силу тому, хто його п’є. Пелюстки гібіскуса були навіть виявлені археологами в гробницях фараонів. А стародавні арабські медичні трактати називали чай каркаде панацеєю — ліками від усіх хвороб.

У наш час, незвичайний кислуватий смак перетворює каркаде на все більш поширений напій, який стає улюбленим «червоним чаєм» багатьох із нас.

Що містить каркаде

1. Антиоксиданти. Каркаде містить багато антиоксидантів, які здатні призупиняти процес старіння і виникнення безлічі захворювань. Антоціан — також один із найсильніших антиоксидантів, надає напою каркаде насичений червоний колір. Цей антиоксидант бореться з запальними процесами в організмі, а в поєднанні з вітаміном Р, який також міститься в каркаде, зміцнює стінки кровоносних судин, регулює їх проникність.

2. Пектин — виводить з організму солі важких металів.

3. Каптоприл — особливо необхідний для хворих на діабет. Ця речовина регулює рівень цукру в крові.

4. 13 органічних кислот, у тому числі лимонна, винна, яблучна. Лимонна кислота покращує загальний стан організму, є чудовим засобом для профілактики інфекційних захворювань. Лінолева кислота — попереджає появу холестеринових відкладень на стінках судин і розчиняє зайвий жир в організмі.

5. Вітамін С і незамінні жирні кислоти — позбавляють від стресу і хронічної втоми.

Каркаде — гібіскус, рослина з сімейства мальв, що називається також суданською трояндою. Фото: Jun Acullador/flickr.com

6. Макро- і мікроелементи.

7. Легкозасвоювані вуглеводи.

Лікувальні властивості каркаде

— покращує роботу і попереджає захворювання шлунково-кишкового тракту. Слід пам’ятати, що каркаде має м’який проносний ефект. Для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту рекомендується пити каркаде протягом 15 днів, потім зробити перерву на 7 днів, і повторити прийом каркаде ще протягом 7 днів.

— антипаразитична дія проявляється при прийомі каркаде натщесерце;

— корисний для профілактики серцево-судинних захворювань;

— позбавляє організм від токсинів і «поганого» холестерину;

— спазмолітичний і сечогінний засіб;

— покращує вироблення жовчі, добре діє на печінку;

— зміцнює імунітет, поліпшує обмін речовин;

— полегшує протікання алергії;

— прискорює одужання при грипі та застуді: знижує температуру тіла, зменшує м’язовий біль;

— полегшує протікання діабету.

— підвищує фізичну витривалість, знижує нервову напругу;

— втамовує спрагу;

— виводить з організму продукти розпаду алкоголю, позбавляє від похмільного синдрому;

— в косметології: кубики льоду, приготовлені з завареного каркаде, добре освіжають шкіру.

Відзначимо ще деякі цікаві особливості цього чудового напою. Каркаде не містить щавлевої кислоти, яка призводить до утворення каменів у нирках, тому його можна вживати тим, хто страждає на ниркові захворювання. В Африці квітки каркаде використовують при порізах для зупинки кровотечі.

З каркаде пов’язана одна поширена помилка: вважається, що в гарячому вигляді цей напій здатний підвищувати тиск, а холодному — знижувати. Однак доказів цьому поки немає.

У каркаде існують й деякі протипоказання. Його не слід вживати при:

1. Гастриті з підвищеною кислотністю: каркаде підвищує кислотність шлункового соку.

2. Виразковій хвороби.

3. При загостренні жовчнокам’яної та сечокам’яної хвороби.

4. При алергічних реакціях. Каркаде має досить високу алергенність, тому перед його вживанням слід переконатися в тому, що вам він не протипоказаний.

При вживанні каркаде слід пам’ятати, що він розріджує кров, і це збільшує навантаження на серце. Такий ефект може проявитися тільки в разі вживання каркаде більше трьох чашок на добу. Вживання меншого обсягу не матиме такого негативного ефекту.

Холодна настоянка каркаде дозволяє отримати найкращий за складом, смаком і користю для організму напій. Фото: kattebelletje/flickr.com

Зверніть увагу, що хороший каркаде має бути великолистовим, насиченого рожево-бордового кольору, без добавок і ароматизаторів.

Приготування каркаде

Існує безліч способів приготування «чаю» з каркаде. Головне, на що слід звернути особливу увагу — це посуд, в якому ви будете готувати цей цілющий напій. Посуд не повинен бути металевим, це може зіпсувати смак і властивості напою. Краще вибрати скляний або фарфоровий посуд.

Рецепт № 1. Холодна настоянка каркаде

Цей спосіб приготування каркаде особливо рекомендують дієтологи. Холодна настоянка каркаде дозволяє отримати найкращий за складом, смаком і користю для організму напій.

В ємність для настоювання налити 1,5 л води, насипати 3 ст.л. сухого каркаде. Настоювати протягом 1–8 годин. Квіти гібіскуса також можна їсти: вони містять безліч корисних речовин, які ефективно очищають кишечник від токсинів.

Рецепт № 2. Заварювання каркаде

Каркаде можна приготувати так само, як і чай: залити окропом, дати настоятися 5–10 хв. На відміну від чаю, який не рекомендується вживати через години після заварювання, з усе довшим настоюванням каркаде стає тільки краще.

Рецепт № 3. Варіння каркаде

В ємність налити 1,5 л води, насипати 2–3 ст.л. каркаде, довести до кипіння, проварити на слабкому вогні 3 хв. Важливо не переварити каркаде, інакше він стане синім і втратить свій смак.

 

epochtimes.com.ua


14.06.2016 16206 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

971
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2569 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2155
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3001
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2610
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2335 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

467

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

473

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

974

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2191
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

673
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1942
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2036
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

204
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

816
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5527
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7384
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1401
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

671
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1048 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1557 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1416