Чим корисний чай каркаде

 

Каркаде — «напій фараонів і королів». Такого почесного звання за свої цілющі властивості був удостоєний цей напій. «Алий чай», як зазвичай називають у народі каркаде, — заслужено вважається напоєм міцного здоров’я, молодості та краси. Його люблять не тільки на батьківщині, але й у всьому світі.

Каркаде — цілющий напій фараонів і королів. Фото: T.Kiya/flickr.com

Насправді, каркаде — зовсім не чай, але за своїми цілющими властивостями не поступається цьому поширеному напою. Каркаде — гібіскус, рослина з сімейства мальв, що називається також суданською трояндою. Її батьківщина — Індія, зараз же вона росте в Судані, Таїланді, Єгипті, Алжирі, Мексиці, Китаї і на Шрі-Ланці.

Сам чай каркаде готують із висушених квіток цієї рослини. Крім пелюсток гібіскуса, в кулінарії і косметології також застосовується насіння і листя цієї рослини. Місце зростання гібіскуса визначає смак і колір напою каркаде: наприклад, у Єгипті каркаде буде вишневим, на смак — кислим, в Таїланді — пурпурним і солодким, а в Мексиці — помаранчевим і солонуватим.

В Єгипті каркаде називають напоєм фараонів: вважається, що він здатний подарувати безсмертя і життєву силу тому, хто його п’є. Пелюстки гібіскуса були навіть виявлені археологами в гробницях фараонів. А стародавні арабські медичні трактати називали чай каркаде панацеєю — ліками від усіх хвороб.

У наш час, незвичайний кислуватий смак перетворює каркаде на все більш поширений напій, який стає улюбленим «червоним чаєм» багатьох із нас.

Що містить каркаде

1. Антиоксиданти. Каркаде містить багато антиоксидантів, які здатні призупиняти процес старіння і виникнення безлічі захворювань. Антоціан — також один із найсильніших антиоксидантів, надає напою каркаде насичений червоний колір. Цей антиоксидант бореться з запальними процесами в організмі, а в поєднанні з вітаміном Р, який також міститься в каркаде, зміцнює стінки кровоносних судин, регулює їх проникність.

2. Пектин — виводить з організму солі важких металів.

3. Каптоприл — особливо необхідний для хворих на діабет. Ця речовина регулює рівень цукру в крові.

4. 13 органічних кислот, у тому числі лимонна, винна, яблучна. Лимонна кислота покращує загальний стан організму, є чудовим засобом для профілактики інфекційних захворювань. Лінолева кислота — попереджає появу холестеринових відкладень на стінках судин і розчиняє зайвий жир в організмі.

5. Вітамін С і незамінні жирні кислоти — позбавляють від стресу і хронічної втоми.

Каркаде — гібіскус, рослина з сімейства мальв, що називається також суданською трояндою. Фото: Jun Acullador/flickr.com

6. Макро- і мікроелементи.

7. Легкозасвоювані вуглеводи.

Лікувальні властивості каркаде

— покращує роботу і попереджає захворювання шлунково-кишкового тракту. Слід пам’ятати, що каркаде має м’який проносний ефект. Для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту рекомендується пити каркаде протягом 15 днів, потім зробити перерву на 7 днів, і повторити прийом каркаде ще протягом 7 днів.

— антипаразитична дія проявляється при прийомі каркаде натщесерце;

— корисний для профілактики серцево-судинних захворювань;

— позбавляє організм від токсинів і «поганого» холестерину;

— спазмолітичний і сечогінний засіб;

— покращує вироблення жовчі, добре діє на печінку;

— зміцнює імунітет, поліпшує обмін речовин;

— полегшує протікання алергії;

— прискорює одужання при грипі та застуді: знижує температуру тіла, зменшує м’язовий біль;

— полегшує протікання діабету.

— підвищує фізичну витривалість, знижує нервову напругу;

— втамовує спрагу;

— виводить з організму продукти розпаду алкоголю, позбавляє від похмільного синдрому;

— в косметології: кубики льоду, приготовлені з завареного каркаде, добре освіжають шкіру.

Відзначимо ще деякі цікаві особливості цього чудового напою. Каркаде не містить щавлевої кислоти, яка призводить до утворення каменів у нирках, тому його можна вживати тим, хто страждає на ниркові захворювання. В Африці квітки каркаде використовують при порізах для зупинки кровотечі.

З каркаде пов’язана одна поширена помилка: вважається, що в гарячому вигляді цей напій здатний підвищувати тиск, а холодному — знижувати. Однак доказів цьому поки немає.

У каркаде існують й деякі протипоказання. Його не слід вживати при:

1. Гастриті з підвищеною кислотністю: каркаде підвищує кислотність шлункового соку.

2. Виразковій хвороби.

3. При загостренні жовчнокам’яної та сечокам’яної хвороби.

4. При алергічних реакціях. Каркаде має досить високу алергенність, тому перед його вживанням слід переконатися в тому, що вам він не протипоказаний.

При вживанні каркаде слід пам’ятати, що він розріджує кров, і це збільшує навантаження на серце. Такий ефект може проявитися тільки в разі вживання каркаде більше трьох чашок на добу. Вживання меншого обсягу не матиме такого негативного ефекту.

Холодна настоянка каркаде дозволяє отримати найкращий за складом, смаком і користю для організму напій. Фото: kattebelletje/flickr.com

Зверніть увагу, що хороший каркаде має бути великолистовим, насиченого рожево-бордового кольору, без добавок і ароматизаторів.

Приготування каркаде

Існує безліч способів приготування «чаю» з каркаде. Головне, на що слід звернути особливу увагу — це посуд, в якому ви будете готувати цей цілющий напій. Посуд не повинен бути металевим, це може зіпсувати смак і властивості напою. Краще вибрати скляний або фарфоровий посуд.

Рецепт № 1. Холодна настоянка каркаде

Цей спосіб приготування каркаде особливо рекомендують дієтологи. Холодна настоянка каркаде дозволяє отримати найкращий за складом, смаком і користю для організму напій.

В ємність для настоювання налити 1,5 л води, насипати 3 ст.л. сухого каркаде. Настоювати протягом 1–8 годин. Квіти гібіскуса також можна їсти: вони містять безліч корисних речовин, які ефективно очищають кишечник від токсинів.

Рецепт № 2. Заварювання каркаде

Каркаде можна приготувати так само, як і чай: залити окропом, дати настоятися 5–10 хв. На відміну від чаю, який не рекомендується вживати через години після заварювання, з усе довшим настоюванням каркаде стає тільки краще.

Рецепт № 3. Варіння каркаде

В ємність налити 1,5 л води, насипати 2–3 ст.л. каркаде, довести до кипіння, проварити на слабкому вогні 3 хв. Важливо не переварити каркаде, інакше він стане синім і втратить свій смак.

 

epochtimes.com.ua


14.06.2016 16545 2
Коментарі (2)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1767
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

437
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14406 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1669
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

947
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6319

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

722

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1537

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1340

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1225
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

578
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

730
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1641
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

660
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

953
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5997
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14049
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

333
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

626
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

551
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

867 2