

Чи з’явиться в Івано-Франківську "Центр мистецтв" у вигляді мушлі та лікарня у формі дельфіна?
Про це вчора йшлося на проміжному турі з представлення архітектурних проектів “Міста майбутнього”, інформує кореспондент Фіртки.
У конкурсі взяли участь учні ЗОШ № 3, наймолодша учасниця якого у 5-ому класі, та слухачі Малої академії наук в Івано-Франківську.
Нагадаємо, конкурс проекту на найкраще архітектурне рішення нового району в Івано-Франківську стартував ще взимку минулого року та розгорнувся до масштабів всеукраїнського, де участь братимуть фахівці it-сфери, архітектори, учні та просто креативна молодь.
Окрім алеї слави українських митців, лікарні у формі дельфіна та “Центру мистецтв” у вигляді мушлі, конкурсантами були запропоновані безліч цікавих та креативних ідей. Це і “Парк чотирьох пір року”, “Парк фігур з металу та каменю”, “Ботанічний сад у вигляді лотоса”,який “розквітає” вдень і закривається вночі та “Фотостудія у формі фотоапарата” з об’єктивом на фасаді, звідки можна споглядати панораму міста.
Насправді діти хочуть, щоб в рідному місті були цікавинки, які вони вже встигли побачити за кордоном. Наприклад, дітлахам хочеться відвідати в рідному місті океаніаріуми, зоопарки, обсерваторію або ж парк з динозаврами.
Кілька проектів стосувалися студентських містечок.
Один з них бачать у вигляді мислителя Родена, в іншому випадку - це шестилисник. А ще конкурсанти запропонували використати досвід архітекторів-віртуозів, зокрема ідеї сингапурських вчених, для створення міста майбутнього, де буде вирішена одна з найактуальніших проблем-проблема озеленення.
Також юні архітектори занепокоєні органічним поєднанням усіх елементів мікрорайону та пропонують брати до уваги пропорційність та масштаб будівель. Особлива увага у проектах для студентів та школярів надана геометричній формі кола, що сприятиме атмосфері спілкування всередині таких приміщень.
Навіть у підході до вибору матеріалу власних споруд діти підійшли розумно та запропонували використати екологічно чисті та порівняно недорогі матеріали (геокар, карпен, самар). Слід додати, що більшість учасників у своїх проектах врахували використання альтернативної енергетики. Фактично кожен архітектурний задум мав власний підхід до вирішення цієї проблеми. На відміну від безлічі ідей та розмаїття архітектурних рішень, все ж були і деталі, що об'єднували усіх презентантів конкурсу – це комфорт, більше відкритого простору для відпочинку і комунікації та злиття з природою.
Нагадаємо, новий житловий район зводиться у південній частині міста. Генплан мікрорайону проходить складну еволюцію, оскільки район забудовується з нуля, а це дає унікальну можливість застосувати найновіші світові розробки та інновації у сфері містобудування та містопланування.

