Чи з’явиться в Івано-Франківську "Центр мистецтв" у вигляді мушлі та лікарня у формі дельфіна?

 

 

Чи з’явиться в Івано-Франківську

 

Чи з’явиться в Івано-Франківську "Центр мистецтв" у вигляді мушлі та лікарня у формі дельфіна?

 

Про це вчора йшлося на проміжному турі з представлення архітектурних проектів “Міста майбутнього”, інформує кореспондент Фіртки.

 

У конкурсі взяли участь учні ЗОШ № 3, наймолодша учасниця якого у 5-ому класі, та слухачі Малої академії наук в Івано-Франківську.

 

Нагадаємо, конкурс проекту на найкраще архітектурне рішення нового району в Івано-Франківську стартував ще взимку минулого року та розгорнувся до масштабів всеукраїнського, де участь братимуть фахівці it-сфери, архітектори, учні та просто креативна молодь.

 

Окрім алеї слави українських митців, лікарні у формі дельфіна та “Центру мистецтв” у вигляді мушлі, конкурсантами були запропоновані безліч цікавих та креативних ідей. Це і “Парк чотирьох пір року”, “Парк фігур з металу та каменю”, “Ботанічний сад у вигляді лотоса”,який “розквітає” вдень і закривається вночі та “Фотостудія у формі фотоапарата” з об’єктивом на фасаді, звідки можна споглядати панораму міста.

 

Насправді діти хочуть, щоб в рідному місті були цікавинки, які вони вже встигли побачити за кордоном. Наприклад, дітлахам хочеться відвідати в рідному місті океаніаріуми, зоопарки, обсерваторію або ж парк з динозаврами. 

 

Кілька проектів стосувалися студентських містечок.

 

Один з них бачать у вигляді мислителя Родена, в іншому випадку - це шестилисник. А ще конкурсанти запропонували використати досвід архітекторів-віртуозів, зокрема ідеї сингапурських вчених, для створення міста майбутнього, де буде вирішена одна з найактуальніших проблем-проблема озеленення.

 

Також юні архітектори занепокоєні органічним поєднанням усіх елементів мікрорайону та пропонують брати до уваги пропорційність та масштаб будівель. Особлива увага у проектах для студентів та школярів надана геометричній формі кола, що сприятиме атмосфері спілкування всередині таких приміщень.

 

Навіть у підході до вибору матеріалу власних споруд діти підійшли розумно та запропонували використати екологічно чисті та порівняно недорогі матеріали (геокар, карпен, самар). Слід додати, що більшість учасників у своїх проектах врахували використання альтернативної енергетики. Фактично кожен архітектурний задум мав власний підхід до вирішення цієї проблеми. На відміну від безлічі ідей та розмаїття архітектурних рішень, все ж були і деталі, що об'єднували усіх презентантів конкурсу – це комфорт, більше відкритого простору для відпочинку і комунікації та злиття з природою.

 

Нагадаємо, новий житловий район зводиться у південній частині міста. Генплан мікрорайону проходить складну еволюцію, оскільки район забудовується з нуля, а це дає унікальну можливість застосувати найновіші світові розробки та інновації у сфері містобудування та містопланування.

 

 

Чи з’явиться в Івано-Франківську
 
Чи з’явиться в Івано-Франківську


04.03.2015 369 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

655
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1721
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1713
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1700
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5658
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8247 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

934

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1631

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2420

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2403
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

588
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2618
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3981
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2243
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

542
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2470
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3474
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26010 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

867
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

1076 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

790
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2515 7