Чи можлива Партія Галичан?

 

 

Галичани дуже люблять шукати своїх серед чужих. Тому й готові голосувати весь час за чужих, які їм видаються своїми: і за дніпропетровських та волинських посткомсомольців, і за хоружівських сватів та кумів, і за чернівецьких вундеркіндів, і за київських кегебістів, літераторів чи боксерів. Аби не за своїх.


А чому? Бо «галичани - всі рівні», а тому серед нас не може бути когось кращого, розумнішого, гіднішого за інших. Свої з тих, кого ми бачимо на щодень поруч, здаються нам не достатньо мудрими, порядними, красивими і приємними. Тому й довіряємо більше тим, на кого дивимось здаля, здебільшого по телевізору.


Але ще більше Галичани люблять шукати чужих серед своїх. Для пересічного галичанина чужий – це переважно багатший, освіченіший, інтелігентніший. Тому, коли вже галицьке суспільство вирішує підтримати своїх, то вибирає собі подібних – обмежених, лінивих, забобонних, агресивних анальфабетів. Таких і хвалити приємніше і критикувати легше. А заодно й себе обманювати простіше – «хай це і негідник, але ж наш негідник».



Тому ми й не спромоглися за 20 років незалежності сформувати поміж себе зорганізовану суспільно-політичну силу, яка б була здатною здійснювати відчутний вплив на центральну владу з метою захисту інтересів Галичан.



З іншого боку, чи допомогли галицькому суспільству у цьому ті, кого б ми могли назвати політичною, адміністративною й самоврядною елітою нашого краю. Ми маємо представників Галичини і серед регіоналів, і б'ютівців, і соціалістів з комуністами, і лібералів, і націоналістів усіх різновидностей. Галичани майже при кожній владі є і в уряді, і на чолі всеукраїнських структур, і в адміністрації президента тощо. Однак, всі вони чомусь переймаються досить віддаленими від Галичини так званими «загальноукраїнськими інтересами», тобто інтересами якогось узагальненого абстрактного українця. То їх хвилює російський флот в Криму, то доля української мови на Донбасі, то ситуація з пам'ятником Мазепі у Полтаві чи Сталінові в Запоріжжі. А от захист інтересів їхніх виборців і земляків – простих бойків чи гуцулів, мешканців Опілля чи Розточчя, південної Волині чи східного Поділля, а також змішаного населення міст і містечок Галичини – залишається поза їхньою увагою.



Тобто галичани при владі воліють займатися справами, на які вони і так не матимуть суттєвого впливу, натомість, ігнорують ті насущні проблеми земляків, які могли б вирішити хоч у якійсь мірі.



В результаті плодами їхньої «боротьби» користаються ось уже 20 років ті, кого самі «борці за українську Україну» відмовляються визнавати «справжніми українцями». В той же час той справжній українець – від Бродів до Мостиськ і від Червонограда до Косова – живе щораз гірше. То чому ж його інтересів не захищає той, за кого він голосує на виборах усіх рівнів? Чому досі ми не маємо жодної політичної сили, яка статутним завданням поставила б собі процвітання Галичини і добробут та безпеку Галичан.



Що стоїть на перешкоді об'єднанню Галичан і створенню єдиного багатолюдного суспільно-політичного руху задля захисту інтересів Галичини і народів, що її населяють? Чи цю перешкоду можна усунути?



Спробуймо це з'ясувати на черговому засіданні ГДК «Митуса» 28 січня.

 


25.01.2012 Володими Павлів 2092 5
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2556
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19934
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1769
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1251 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

349

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2032

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

712

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1327
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

397
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

923
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24421
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

658
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

765
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1653
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8081
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

527
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2081 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

750